phpBB Kurulumu (Kendi hostunuzda)

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Anduril
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB Kurulumu (Kendi hostunuzda)

Mesaj gönderen Anduril »

Biraz daha net söyler misiniz?Yani açar mısınız?FÇünkü fazla birşey anlamadım :( ayrıntılı anlatırsanız sevinirim ...
Kullanıcı avatarı
dlxattack
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen dlxattack »

Bi dakika şimdi aklıma geldi böle ftpy bağlanıp config.php yı atmanıza gerek yokki direk conig .php kaydedip kendiniz el ile atın ;)
PhpBB 2 Ye Devam...!!!!
Anduril
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Anduril »

Ben biraz arama yaptım ve o boş bırakılan yere home/kullanıcı_adınız/public_html/phpBB_dizin_adı bunun yazılması gerekiyormuş ben hepsini anldım da phpBB_dizin_adı burayı halledemedim 4 gündür bir site açamadım ya lütfen desteklerinizi bekliyorum phpBB_dizin_adı buraya ne yazacam?Ek olarak dxattack senin dediğin yöntemden yaparsak o config.php dosyasını ftp yollucaz ama bana phpBB_dizin_adı bu yoldan yapmayı söylersen iyi olur.
Anduril
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Anduril »

Ya arkadaşlar acil yardım ya 4 gün oldu hala aynı yerde takılıp kaldım acil cevaplarınızı bekliyorum ben FTP'ye girdim www klasörünü açıp phpbb2 dosyalarını oraya yolladım buna göre phpBB_dizin_adı olan yere ne yazmam gerek?
Kullanıcı avatarı
dlxattack
Uzaklaştırıldı
İletişim:

İşte ben sana dedim ya en başta açarmısın demişim olmuyır sa o dediğim patch yerine dosyların atıldığı dizini yolu yaz ben elimden geldiğince size burada destek vermeye çalışıyorum phpbb2 deteği kesilcek buradada belli ama merak etme ben her zaman burdayım ardaşım arada yöneticilerde bakıyor phpbb 2 ye
PhpBB 2 Ye Devam...!!!!
Anduril
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Anduril »

İşte atıldığı dizin yolunu nasıl bulacam ben FTP'ye girip www olan klasöre dosyaları attım bunun yolunu C/Program Files tarzında nasıl yapacam????
Kullanıcı avatarı
dlxattack
Uzaklaştırıldı
İletişim:

http://localhost.com/www dene olmazsa http://localhsot.com/ yaz dene
Oda olmazsa Dİrek Bilgisyarındaki Bulunduğu dizini yaz ;) 3 ünden Biri Olucaktır ;)
PhpBB 2 Ye Devam...!!!!
Anduril
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Anduril »

Template->make_filename(): Error - file index_body.tpl does not exist böyle bir hata alıyorum ne yapmam gerek?
Kullanıcı avatarı
dlxattack
Uzaklaştırıldı
İletişim:

kullandığın temanın index_body dosyası eksik... ;) yeniden dikkatlice at
PhpBB 2 Ye Devam...!!!!
Kullanıcı avatarı
The_Maniac
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen The_Maniac »

Arkadaşlar ben ftp'yi açtım.İçinde hiç dosya yoktu.Public_html diye dosya oluşturup içine phpbb2'nin içindekileri attım. sonra http://www.sizinsiteniz.com/phpBB2/install/install.php kendi sitemi yazıp girdim.ama açmadı hata verdi.Ne yapmam lazım?
Kullanıcı avatarı
radyobulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen radyobulut »

The_Maniac yazdı:Arkadaşlar ben ftp'yi açtım.İçinde hiç dosya yoktu.Public_html diye dosya oluşturup içine phpbb2'nin içindekileri attım. sonra http://www.sizinsiteniz.com/phpBB2/install/install.php kendi sitemi yazıp girdim.ama açmadı hata verdi.Ne yapmam lazım?
Sizin ki ücretsiz bir host galiba. Onlarda direk public_html in içi oluş oluyor. O klasörün içine değil siz klasör açmadan yapın..
theGemini
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen theGemini »

arkadaşlar nolur birisi bana yardım etsin çıldıracam ya :twisted:
şimdi ben de

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

hatasını alıyorum neden olduğunu anladım veri tabanıma ulaşılamıyor ama herşeyi doğru yazdığımdan eminim (gibiyim :roll: )

ben bplaced den host aldım bedava ve neyi nereye yazacağımı karıştırdım birisi vakit ayırabilirse neyin nereye yazılabileceğini söyleyebilir mi? lütfen işim biraz acil
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

theGemini yazdı:arkadaşlar nolur birisi bana yardım etsin çıldıracam ya :twisted:
şimdi ben de

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

hatasını alıyorum neden olduğunu anladım veri tabanıma ulaşılamıyor ama herşeyi doğru yazdığımdan eminim (gibiyim :roll: )

ben bplaced den host aldım bedava ve neyi nereye yazacağımı karıştırdım birisi vakit ayırabilirse neyin nereye yazılabileceğini söyleyebilir mi? lütfen işim biraz acil
Arkadaşım veritabanı bilgilerini yanlış giriyorsunuz... Yani önce bi veritabanı oluşturmalı, bir kullanıcı oluşturup veritabanına izin vermeli sonra da bu bilgileri oraya girmelisiniz...
taurusndr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen taurusndr »

Kurulum sırasında bir problem oluştu
Veritabanını güncellerken bir hata oluştu
Table 'phpbb_auth_access' already exists

bu hatayı verdi arkadaşlar.... ne yapmam gerekiyor bilen varmı??
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

taurusndr yazdı:Kurulum sırasında bir problem oluştu
Veritabanını güncellerken bir hata oluştu
Table 'phpbb_auth_access' already exists

bu hatayı verdi arkadaşlar.... ne yapmam gerekiyor bilen varmı??
Merhaba,

Boş bir veritabanı açıp kurulumu öyle yapmalısınız. Bahsettiğiniz hata forumu kurmaya çalıştığınız veritabanının dolu olduğundan bahsediyor. Tablo çakışması oluyor yani.

Şayet başka veritabanı oluşturma imkanınız yoksa, önekleri (prefixleri) phpbb_ değerinden başka bir değer yapabilirsiniz. Mesela phpbb3_.

KOLAY GELSİN.
Kilitli

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir