phpBB Kurulumu (Lycosta)

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
repi
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB Kurulumu (Lycosta)

Mesaj gönderen repi »

Merhabalar,

Bende panel olarak plesk arayuzu kullaniyorum, plesk uzerinden bir db olusturuyorum izledigim yol;
Arayuzde database icon'una tikliyorum gelen sayfada,Yeni Veritabanı ekle icon'una tikliyorum, akabinde benden Veritabanı adı * atamami istiyor otomatik olarak domain adini belirliyor kendisi "bgturx_" olarak ve altinda tipi olara Mysql secegeni secili default olarak ve degistirme sansim yok baska secenek yok, ok diyorum kullanici olusturmam istiyor Yeni Veritabanı Kullanıcısı ekle icon'undan Vt kullanıcı adı: bgturx ve pass belirliyorum ok diyorum olusturulmus gorunuyor. Akabinden kurulum icin phpbb sayfama geciyorum.
Veritabanı ana makine adı veya VKA: localhost
Veritabanı sunucu portu:- bos
Veritabanı adı: bgturx_ ve bgturx denedim yinede baglanamadim
Veritabanı kullanıcı adı: bgturx
Veritabanı şifresi: belirledigim pass
Veritabanındaki tablolar için önek: default olarak phpbb3 secili geliyor.
Fakat sonraki asamaya gecemiyorum.
Access denied for user 'bgturx'@'localhost' (using password: YES) diye bir hata veriyor nerede yanlis yaptigimi cozemedim yardimci olabilir misiniz?
ilginiz icin tesekkur eder, iyi çalısmalar dilerim

Konunu yeri burasi olmayabilir ancak destek bulamadim arastirmalarimda sonucsuz kaliyor belki anlayisli, beni yonlendirebilecek veya sorunun cozumune yonelik yardimci olabilecek birileri cikar.. Umarim..

Not:kurulum yapmak isedigim phpbb surumu:Version 3.0.RC8 Released 2007-12-01
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

repi yazdı:benden Veritabanı adı * atamami istiyor otomatik olarak domain adini belirliyor kendisi "bgturx_" olarak ve altinda tipi olara Mysql secegeni secili default olarak ve degistirme sansim yok baska secenek yok, ok diyorum
default olan hosting kullanıcı adı bgturx_ dir, sonrasında sizin seçtiğiniz bir database adı veya otomatik verilen ek bir ad olur. Düşünün iki farklı veritabanı kullanacaksanız o zaman ikisinin de adı bgturx_ nasıl olmayacaktır muhtemelen?? Bahsettiğiniz size veritabanı verilen ekranı printscreen ile resim olarak kaydedip, burada gösterirsem, veritabanı adı ve diğer bilgilerin niçin kabul edilmediği daha iyi anlaşılır..
repi
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen repi »

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim hocam, sanırım sözlü olarak anlatamadim resim upload ettim oradan da neler yaptigimin ss leri mevcut. Tekrar yardimci olabilirseniz ve belkide cozumu anlattiniz ancak ben anlamamis olabilirim kusura bakmayin.

http://img516.imageshack.us/img516/5096/vtnqr3.jpg databes-plesk uzerinde ss.
http://img443.imageshack.us/img443/6204/dbuup6.jpg dbusername-plesk uzerinde ss.
http://img211.imageshack.us/img211/8750/s1gi4.jpg phpbb3 kurulum ekranindan gerekenler ss.
http://img208.imageshack.us/img208/435/s2tp9.jpg phpbb3 kurulum ekranindan gerekenler ss2.
http://img258.imageshack.us/img258/5688/errorryt4.jpg Db baglantısından ss. Aldigim hata.

Tekrar ilginiz için tesekkur eder.

Not: Bag. kurabilmek icim turlu kombinasyonlar denedim ancak sonuc alamadim hala hata almaktayım, ustte yer alan ss ler son halidir bilgileri. Yani bilgiler dogru fakat yine ayni hatayi almaya devam ediyorum :(.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

veritabanı eklerken bir isim (isim sectigin kelime olsun)seçersin, sonrada kullanıcı adı (dbuser da o veritabanının kullanıcı adı) ve sifre olusturursun..
database name : bgturx_ismimne
user name : bgturx_dbuser

olarak secmeyi dene, bunları phpMyAdmin ekranında da görebilirsin..
Olmazsa veya bulmazsan, basitçe hosting şirketine telefon açmayı veya mail atıp veritabanı adı sistemini nedir diye de sormayı da denemeli.. Kolay gelsin
En son bplr tarafından 11.12.2007, 13:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
repi
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen repi »

Hocam ilgi icin tekrar tesekkurler dediginiz seyi yaptim;
db name :bgturx_
user n:bgturx_dbuser fakat yine ayni hata :Could not connect to the database, see error message below.
Access denied for user 'bgturx_dbuser'@'localhost' (using password: YES)
Bu surume ozgu bir sorun olabilir mi acaba veya surumle ilgili bir sorun olabilir mi diye dusunmeye basladim.

İsin ilginc tarafi host sirketinde calisiyorum plesk uzerinde herturlu yetkim var, belki default olarak tanimlanmis bir ayar yuzunden bir yerde bisey atliyorum ve bu yuzden baglanamiyor olabilirim diye dusunuyorum fakat hala o ayari bulamadim :( sayet bizden kaynaklaniyorsa.

Yinede ilginize tesekkur ederim.

İyi çalısmalar
TheFaLcoN
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen TheFaLcoN »

kurulumu yaparken dili turkce yapiyorum ama yukarda bişiler çıkıyor yandaki yazılar gozukmuyor butonun üstünde yazılar yazmıyor neden ?
_awatar_
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen _awatar_ »

ben şimdi dediklerininiz sonuna kadar hepsini yaptım doğru yaptığıma eminim unistal dosyasını filanda sildim. siteye girerken

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

filan diyor naapacam
Kullanıcı avatarı
Mirach
Destek Ekibi Lideri
Destek Ekibi Lideri

Mesaj gönderen Mirach »

sitenizi yapım aşamasında olarak gösteriyor. kurulumda hata yapmadıysanız urlnizi yanlış yazıyorsunuz. forumu bir klasör içine kurduysanız eğer o klasörün yolunu göstermek zorundasınız.

örnek : forum bb2 klasöründe.
url örnek : site.com/bb2
Profilinde phpBB forumunun adresini girmemiş üyelere ve kurallara aykırı şekilde açılmış başlıklara destek verilmez.
Resim Resim Resim
_awatar_
Kayıtlı Kullanıcı

Mirach yazdı:sitenizi yapım aşamasında olarak gösteriyor. kurulumda hata yapmadıysanız urlnizi yanlış yazıyorsunuz. forumu bir klasör içine kurduysanız eğer o klasörün yolunu göstermek zorundasınız.

örnek : forum bb2 klasöründe.
url örnek : site.com/bb2

o klasörün yolunu nasıl göstericeğiz ???
Kullanıcı avatarı
Mirach
Destek Ekibi Lideri
Destek Ekibi Lideri

Mesaj gönderen Mirach »

Profilinde phpBB forumunun adresini girmemiş üyelere ve kurallara aykırı şekilde açılmış başlıklara destek verilmez.
Resim Resim Resim
_awatar_
Kayıtlı Kullanıcı

saolasın tşk. şimdi bi sorum daha var ben yönetim paneline girdimi hep lycos a yönlerdiriyor napacam bide yukarda hep lycos reklamı var bunların cvp verirsimisin tşk simdiden
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

PhpBB3 için ne yapmalıyız.

Mesaj gönderen Ademx33 »

Merhaba Lycosta PhpBB2 kurulabiliyor ama sanırım PhpBB3 kurmak için beklememiz gerekecek. Hele şimdi PhpBB3.0.4 çıkmışken kurabilseydik süper olurdu. Nelki Lycos ta bir yetersizlik vardır bilemiyorum ama bugün yaptığım bir kaç denemede phpBB2 yi sorunsuz kurabilirken phpBB3 ü kuramadım. Çünkü her seferinde TEST i geçemiyoroum Tekrar Test et seçeneği geliyor böylece kurulum aşamasına geçemiyorum.

Neyse iyi günler..
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kilitli

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir