phpMyAdmin'den Veritabanı Yedekleme

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

phpMyAdmin'den Veritabanı Yedekleme

Mesaj gönderen ESQARE »

1- phpMyAdmine giriyoruz.Açılan sayfada sol kısımdan veritabanını seçiyoruz:

2- Daha sonra veritabanı tablolarımızın olduğu ekranı göreceğiz.Bu pencereden Dönüştür'e tıklıyoruz:

3- Açılan pencereden sol kısımdan Tümünü Seç yaparak tablolarımızı seçiyoruz, diğer ayarlara dokunmuyoruz:

4- Sayfanın en altına inerek Dosya Olarak Kaydet seçeneğini işaretliyoruz (Eğer serverınız gzip sıkıştırmayı destekliyorsa Gzip seçeneğini seçmenizi tavsiye ederim, tablo dosyaları sıkıştırılmış olarak daha küçük boyutta yüklenir) ve Git butonuna tıklıyoruz:

5- Ve son olarak dosyamızı bilgisayarımızda istediğimiz yere kaydediyoruz.Veritabanımız böylelikle yedeklenmiştir.Bazı hosting firmaları yedekleme için belirli bir limit koyabiliyorlar.Mesela veritabanınız 2 MB ise hosting firmanız yedekleme için 1 MB lık bir limit koymuş ise veritabanınız tam olarak yedeklenemiyor.Bu gibi durumlarda hosting firmanızla irtibata geçebilirsiniz.

Yazar: taNGo (Kaynak gösterilmeden başka yerlerden yayınlamayınız.Lütfen emeğe saygı gösteriniz.Makalenin yazıldığı tarih üsttedir.)
En son ESQARE tarafından 03.03.2006, 22:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
herror53
Kayıtlı Kullanıcı

eline sağlık

Mesaj gönderen herror53 »

Harika Olmuş Eline emeğine sağlık.
Yeni başlayanlar için harika bir kaynak .
birde formu tamamen taşıma adınada böyle bir şey yaparsan çok makbule geçer soğol..
Kullanıcı avatarı
Axion
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Axion »

ewt iyi olmuş
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Veritabanını taşıma içinde yeni bir makale yazdım: http://www.phpbbturkey.com/viewtopic.php?t=427

Veritabanı yedeğinizi phpMyAdminden eski serverınızdan alıp yeni serverınıza gönderip, daha sonrada eski forum dosyalarınızı yeni servera aynen taşımanız gerekecektir.
Resim

Kullanıcı avatarı
LaZKRaL
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen LaZKRaL »

bu ucretli siteler içinmi benim sitede oyle bişe yok benim site ucretsız de ben kod yazmak ve foruma nasıl yerlestirecemn ucretsızlerde oluyomu???
Bu hayata herzaman için tek bir şansın varmış gibi hareket et.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Ücretsiz sadece forum sağlayan sitelerde phpMyAdmin erişiminiz yoktur.
Resim

Kullanıcı avatarı
LaZKRaL
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen LaZKRaL »

saol demekki paralı alacaz :D
Bu hayata herzaman için tek bir şansın varmış gibi hareket et.
pipisannis
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen pipisannis »

peki ücretsiz sitelerde yedeklemeyi nasıl yapacağız bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

BASİT

Mesaj gönderen NEFRİT »

Bakın mesela forumunuzu members.lycos.co.uk tan açmışsanız orada da PHPMYADMİN in işlemini yapan ona benzer bişey var.

Ama sen gitmiş creatphp gibi bir yerden açmışsan bu tür sitelerin bazılarında admin penelde vari tabanını yedekle özelliği kullanılıyor ama bazılarında özellikle forumunuzun adresinde

http://www.forum.com/?mforum=isimim gibi bir ades varsa yani MFORUM sisteminde veri tabanını yedeklemeyi bilerek engellemişlerdir.
Özellerden kullanıcılara reklam yaptığım için sayın yöneticim beni uzaklaştırdı.
pipisannis
Kayıtlı Kullanıcı

members.lycos.co.uk ta açtım forumu ama dediğim gibi tedekleme konusunda bilgim yok ne yazıkki.
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

ŞÖLE

Mesaj gönderen NEFRİT »

Önce http://tripod.lycos.co.uk a girişi yapıp üye girşi yapın. SOnra sol menüdeki Site building tools a giriş yap.Oraya tıklayınca gene aynı menüde bulding tools un altında PHP4U diye bir menü çıkacak şimdi de ona girişi yap. Şimdi orada karşına çıkan sayfada Manage your database
Add, remove and view your records using our simple database management interface.
diye bir yazı var sen Manage your database in üstne tıklayacaksın ve yeni bir pencere açılacak.

orada göreceksin ki buna benzre bişeyler var ;
categories Browse Select Insert Properties Drop Empty 0 MyISAM 1.0 KB
keywords Browse Select Insert Properties Drop Empty 0 MyISAM 1.0 KB
link_keyword Browse Select Insert Properties Drop Empty 0 MyISAM 1.0 KB
links Browse Select Insert Properties Drop Empty 0 MyISAM 1.0 KB
pending Browse Select Insert Properties Drop Empty 0 MyISAM 1.0 KB
query_log Browse Select Insert Properties Drop Empty 0 MyISAM 1.0 KB
her birinin yanında da bir kutucuk var onları işaretleyeceksin sonra alt kısmda Save as file isimli bir seçenek var yanındaki kutucuğu işaretle sonrada GO adlı tuşa bas işte bu iş bu kadar dosya olarak yüklenmeye başlayacak.
Özellerden kullanıcılara reklam yaptığım için sayın yöneticim beni uzaklaştırdı.
pipisannis
Kayıtlı Kullanıcı

yüklemeye başladı sanırım artık müdahaleleri burdan yapabileceğim. Yardım için saol.
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Hiç önemli değil

Mesaj gönderen NEFRİT »

Hiç önemli değil önemli olan dayanışma içinde olup PHPBB cilere yardımcı olabilmek :D
pipisannis
Kayıtlı Kullanıcı

ya asıl önemli konuyu atladım ben. bu yüklemeden sonra yedeklemeyi nasıl yapıcam konusunda kısa bir bilgi verirsen sevinirim. :oops:
birde bu lycos taki alan ne kadarlık bir kapasiteye sahiptir. bir süre sonra ortada kalmayalım. :oops:
NTR
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen NTR »

Yaa bide ücretsiz phpbb3 forumlarda veritabanını bulamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...
Kilitli

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir