phpBB ve phpBB2 Plus için CHMOD ayarları

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
tkaraca
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen tkaraca »

refresh hocam merhaba!

Ben formumu tamamladım "Bilgisayarınızdan bir sembol yollayın" a tıklayıp resmimi belirlediğim formatlara ayarladıktan sonra yüklüyorum ama şu hatayı alıyorum.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Şimdi benim elimdekiler PhpBB2 versiyonu,WindowsXp Pro,Ftp programım da File zilla, Ve de images/avatar=chmod 777 yapıldı. Ancak windows bunu desteklemiyor mu? Bu benim kendi domainim. site bana ait ancak bedava domain aldığımda bu sorunla hiç karşılaşmamıştım.Aslında çok basit birşeye benziyo ama.....Yardılarınızı bekliyorum teşekkürler...
nurhak
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

sasas

Mesaj gönderen nurhak »

ya ftp nerede yazıyor anladım ki.....

acele yardım pls...."
fatihbaz

Mesaj gönderen fatihbaz »

tkaraca,bildigim kadarıyla ftp programı ile yapamazsınız chmod ayarını siz.çünkü hostunuzun paneli plesk panel.plesk panelde chmod ayarı ftp programı ile degil plesk panelden yapılıyor ;)
fatihbaz

Re: sasas

Mesaj gönderen fatihbaz »

nurhak yazdı:ya ftp nerede yazıyor anladım ki.....
acele yardım pls...."
sizin sorunuza gelince,sizin siteniz hazır site yani ftp si yok ;)
Kullanıcı avatarı
lord_lion
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen lord_lion »

Plesk Panelde ne şekilde yapmamız gerekiyor bilen biri açıklarsa sevinirim :)

Emeğe Saygı

İletişim:

slm

Mesaj gönderen bizimeqan.com »

slm arkadaşlar. bn chmod ayarlarını yapmak istiyorum.Sitemd avatar yok.bunun için panelden mi ftp ile mi yapacaz onu soracaktım
Kullanıcı avatarı
BLacK
Kayıtlı Kullanıcı
Konum: Orion takım yıLdızı 17. böLge ana hoLografik Ust, titan
İletişim:

Re: ???

Mesaj gönderen BLacK »

cehennemlik yazdı:peki bu modları 777 yada 666 yapmazsak ne olur.ne işe yarıyor bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim..
güzel soru
yapmadıgın takdirde kullanıcılar forumuna resim müzik vs. vs. dosyaları gönderemezler
phpBB Turkey - phpBB Türkçe yardım ve destek platformu

Özel mesaj ile yardım istemeyiniz ve Kuralları okuyunuz..
fatturan
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen fatturan »

Sevgili Dostlar Sayfa Başında Yazılan Chmod Ayarlarıda Bir İşe Yaramadı Daha Detaylı Bir Şekilde Hangi Dosyalara Hangi Değerde Chmod Vereceğiz Bunu Yazabilirmisiniz Ben Phpbb Plus Kullanıyorum Hatalar Diz Boyu Dediler Chmod Eksik Dedikleri Tüm Dosyalara Girdim 777 Ama Nafile Şimdi Buraya Güzel Bir Liste Yaparak Yazarsanız Hangi Dosyalara Chmod Ne Şekilde Uygulanmalı Çok Müteşekkir Olurum Saygılar
djtata
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen djtata »

ya pekı bu plusın ozelııgı ne php plsun
reptir
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re:

Mesaj gönderen reptir »

mehmett yazdı:bende files yokta docs var olur mu ki onun yerine :?
RefreSh yazdı:aynı şey.
Geyik burası yaw. ben başlayalı 2 gün oldu. bu konularda hiçbişey bilmiyorum ama bu soruya bu yanıt verilmez onu iyi biliyorum :) :) :D

mehmett baba: o klasör yoksa onun yerine başka bişey 777 yapmana gerek yok.
bi klasörü(dosyayı) 777 yapınca o klasöre(dosyaya) özel güvenlik önlemleri alman gerekir. çünkü o klasör(dosya) dışarıya karşı savunmasız kalıyor.
777 yapmak demek : klasör içinde .exe çalışabilir. dosyalar okunabilir. silinebilir. klasöre yükleme yapılabilir. dosyalar değiştirilebilir.
anlamına geliyor.

bir klasörü 777 yapınca o klasör içine .htaccess dosyasını mutlaka koyun. bu dosya sizin güvenliğinizi sağlar.

o listede eksik bir 777 var :twisted:
config.php dosyasını da 777 yapmanız gerekiyor.

Yöneticilerden biri ilk mesajı editleyip bunu eklerse iyi olur.
Kullanıcı avatarı
mc_kelleci
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB ve phpBB2 Plus için CHMOD ayarları

Mesaj gönderen mc_kelleci »

config.php yi 777 yapda siteni hemen hackleyiversinler...

çünkü config php ana dizindedir. ana dizindeki .htachess e şifre verirsen kullanıcılar siteye giremez.config.php nin chmodunu 644 yapın...
aklı olan okumasın sanayide iyi para veriyorlar :)
eXspet
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen eXspet »

config.php sadece kurulumda 777 olabilir..
Daha sonra böyle bırakırsanız way benim sitemi hacklediler vay phpbb kötü dersiniz.. :mrgreen:

Chmod konusu da sanırım bir çok kimse nasıl olduğunu, ne işe yaradığıı bilmiyor;

Öncelikle google amcamıza bir bakmanın yararı var;
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&r ... =Ara&meta=

Sonra diğer onularda buralardan faydalanabilirsiniz..
[reklam yapıyormuşum yorumunu yapmayın, çünkü sitemde sadece linkler gizlidir ve bu konuda linkler yok..Okuyup çıkabilirsiniz)
Chmod nedir, a'dan Z'ye anlatım..
http://turkishinet.com/forum/viewtopic. ... ight=chmod

Plesk panelde chmod olayı;
izlemek için tıklayın;
http://img338.imageshack.us/my.php?image=izinow4.swf

Yardımcı olabildiysek ne mutlu :)
Kullanıcı avatarı
semih016
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen semih016 »

easy mod yönetim panelinde şöyle bir hata alıyorum. ne yapmalıyım?

Error 500: Script Execution Failure
Description: The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Most common reasons for returning this error message are:

? File Upload Mode
When you upload Perl, CGI scripts via FTP you should use always ASCII mode. If you get "Error 500: Script Execution Failure" you should check whether your FTP client uses ASCII mode when uploading your scripts, because if it uses BINARY mode to upload your scripts they won't work on the server. The problem caused by wrong upload mode is associated with the way different operating systems handle the "end of line" character. Unix system uses a "line-feed" (LF), Windows uses a "carriage-return" (CR) and "line-feed" (LF) pair. That's why it is very important that you set the uploading mode to ASCII.

? File Permissions
When you upload scripts via FTP the file permissions are set by default to 755. If you get "Error 500: Script Execution Failure" you should check whether your scripts have 755 permissions. Otherwise your scripts have lower level of permissions and does not support execution upon request. The octal representation of the 755 permission is equal to the following textual format: -rwxr-xr-x
Most FTP clients support the CHMOD command which is used for setting file permissions. In case you have set improper permissions to your scripts, use your FTP client and set "Read, Write, Execute" permissions for the owner, "Read, Execute" permissions for the group and everyone else.

? Script Errors
This is the third well known reason for getting "Error 500: Script Execution Failure" upon execution of your scripts. Check your scripts for any obvious syntax or programming errors to make sure your code is not broken.

Remember: When you get a "Error 500: Script Execution Failure", you should always check for any file uploading problems (ASCII/BINARY) and the executable permission settings. Once those are checked and verified, it looks like there is a syntax error or some other problem in the script.
Hep destek tam destek..
Kullanıcı avatarı
oby94
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen oby94 »

bende bunu www.otantikforum.com da denerim o zmn...
Kilitli

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir