Veritabanı Yedeğini phpMyAdmin'den Servera Gönderme

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
kelkirpi
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kelkirpi »

Arkadaşlar benim sorunum; sql yedeğini geri yükleyememem. Çeşitli programlarla 15 mb'lık yedeğimi böldüm, sonra da bigdump ile atmaya çalıştım.. Kimi programlarla böldüğüm yedeğin hiç biri çalışmadı. Kimi programlarla böldüklerimin ise 1-2 parçası yüklendi, gerisi hep hata verdi. Database 15 mb, yani büyük ama çok büyük değil. Ama yine de tek hamlede upload edemiyorum. Böldüğümde ise yüklemede sorun yaşıyorum.
Yardım için alternatif seçenekleri veya önerisi olan arkadaşlar var mıdır?
Funpic'in son dönemdeki tutumu beni bayaa uğraştırdı, üyelere de mahçup oldum.
Şimdiden teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
megaplatform
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen megaplatform »

bence sql içini aç tablo tablo sql sorgusu yap mesela config tablosunu kopyala sql sorgusu bölümüne yapıştır gönder sıra sıra yap
tosunpascha
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen tosunpascha »

arkadaslar resimler ölmüs yenilenese iyi olur bende merak ettim nasil yapilacagini :wink:
istanbul000000
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen istanbul000000 »

Hocam geri yüklerken hata veriyor ve ayrıca forumadöntüğümde title ve konularda tükçe karakter sorunu var..

Hata
SQL ayrıştırıcısında bir hata bulabilme ihtimaliniz var. Lütfen sorgunuzu yakından dikkatli bir şekilde gözden geçirin ve tırnakların doğru ve uyumsuz olmadığını kontrol edin. Diğer muhtemel hata nedenleri tırnaklı metin alanının dışında binari ile dosya gönderiyor olmanız olabilir. Aynı zamanda sorgunuzu MySQL komut satırı arabiriminde deneyebilirsiniz. Eğer hata varsa, aşağıdaki MySQL sunucu hata çıktısı, sorunu teşhis etmenizde ayrıca size yardımcı olabilir. Eğer hala sorunlarınız varsa ya da komut satırı arabirimi başarılı olduğunda ayrıştırıcı başarısızsa, lütfen sorunlara neden olan SQL sorgu girişinizi tek bir sorguya indirgeyin ve aşağıdaki CUT bölümü içindeki veri yığını ile birlikte hata raporunu gönderin:

ERROR: C1 C2 LEN: 81 82 93
STR: ?

CVS: $Id: sqlparser.lib.php,v 2.50.2.1 2006/08/16 17:41:08 lem9 Exp $
MySQL: 4.1.21-standard-log
USR OS, AGENT, VER: Win IE 6.0
PMA: 2.9.0.2
PHP VER,OS: 4.4.2 Linux
LANG: tr-utf-8
SQL:
INSERT INTO phpbb_search_wordlist (word_text, word_id, word_common) VALUES('kar?526', '0');----END RAW----

SQL sorgusu:

INSERT INTO phpbb_search_wordlist (word_text, word_id, word_common) VALUES('kar?526', '0');

MySQL çıktısı:

#1062 - Duplicate entry 'kar??' for key 1
ZoMbbiE
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ZoMbbiE »

şimdi ben funpic den ftp alıp forumu yüklemiştim sitemkapandı ama yedeğni almıştım. sonra lycos a geçtim aldığım bu yedeği yüklersem eski sitemdeki üyeler mesajalr faln geri gelir mi. kusura bakmayın biraz acimiyim
1ACeMi1
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen 1ACeMi1 »

Arkadaşlar Kayyo veri tabanını taşıyamıyorum şöyle bir hata alıyorum..

Veri tabanını nasıl başarılı bir şekilde yüklerim Kayyo dan Localhost a da yedekleyemiyorum benzer hatalar veriyor.

Yardım lütfen.

Kod: Tümünü seç

ERROR: C1 C2 LEN: 165 166 256
STR: �r�m�:

CVS: $Id: sqlparser.lib.php,v 2.47 2006/01/17 17:02:30 cybot_tm Exp $
MySQL: 4.1.20
USR OS, AGENT, VER: Win IE 7.0
PMA: 2.8.2
PHP VER,OS: 4.3.9 Linux
LANG: tr-utf-8
SQL: -- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 2.6.2-Debian-3sarge3
-- http://www.phpmyadmin.net
-- 
-- Sunucu: mysql02.kayyo.com
-- ��kt� Tarihi: �ubat 09, 2007 at 12:38 PM
-- Server s�r�m�: 4.0.24
-- PHP S�r�m�: 4.3.10-18
-- 
-- Veritaban�: `xxxxxxx`
-- 
CREATE DATABASE `xxxxxxx`;----END RAW----

SQL sorgusu: 

-- phpMyAdmin SQL Dump -- version 2.6.2-Debian-3sarge3 -- http://www.phpmyadmin.net -- -- Sunucu: mysql02.kayyo.com -- ��kt� Tarihi: �ubat 09, 2007 at 12:38 PM -- Server s�r�m�: 4.0.24 -- PHP S�r�m�: 4.3.10-18 -- -- Veritaban�: `xxxxxxx` -- CREATE DATABASE `xxxxxxxx`; 

MySQL çıktısı:  

#1044 - Access denied for user 'xxxxxxx_smf'@'localhost' to database 'xxxxxxxx' 
Kullanıcı avatarı
selcuk
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Veritabanı Yedeğini phpMyAdmin'den Servera Gönderme

Mesaj gönderen selcuk »

#1007 - Can't create database 'aselcuk'. Database exists

[ Geri ]

hatası veriyor ???????? :?:
MATEMATİK MATEMATİKÇİLER İÇİN YAZILIR..

phpBB TURKEY php de tek adres...
Murat5
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Murat5 »

Bütün sorun yaşayanlara diyorum: big dump adlı bir db importer var. Sorunsuz taşıdım ilk defa bununla.
Kullanıcı avatarı
RoyaLTurK
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen RoyaLTurK »

resimler hâlâ görünmüyor
Kullanıcı avatarı
lord_lion
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen lord_lion »

burada anlatılanları yaptım bigdump'ı anlatıldığı kadarıyla yapmaya çalıştım ama yine olmadı.Lütfen biri yardım etsin.

Yönetim panelinden deneyince tabloları ve mesajları varmış gibi gösteriyor yükleme bitince hata veriyor.CGI hatalı çalıştı diye ve foruma girince eski tabloların tamamı var ama içine girince hiç başlık yok diyor.

phpmyadminden denedim ordada aynı şekilde uzun süre bekleyip hata veriyor 3000 falan bişeyler yazıyor yine yüklenmiyor.

bigdump la deneyince de şu hatayı veriyor .
Warning: fopen(imamhatiplim_) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in D:\inetpub\vhosts\imamhatiplim.net\httpdocs\bigdump.php on line 427

Can't open imamhatiplim_ for import

You have to upload the imamhatiplim_ to the server

ne olur biri yardım etsin artık :(
bigdump dosyasını httpdocs içine attım,yedek dosyasını Gzipli olarak phpmyadminde almıştım bunu nereye atmalıyım.ben httpdocs/db içine attım.
ayrıca elimde gzipli değil normal olarak yedekte var o olursa eğer onu nereye atmalıyım.Eğer biri yardım ederse çok minnetkar kalırım.

Emeğe Saygı

İletişim:

Mesaj gönderen 1ACeMi1 »

Arkadaşlar Yardım etmeye çalışanlara teşekkür ederim Çözüm çok basitmiş sonunda taşıdım DB yi Sorunsuz...

Kısaca Yedek alırken Karakter Ayarları ne ise Geri Yüklerkende o olursa sorun olmuyor.

Mesela Ben yedek alırken Turkish ( tr-iso-8859-9 ) du ayarlarım ama başka bir server'a taşırken sonradan fark ettim ki UTF di bunu Latin 5 Turkish_ci yapınca sorunsuz şekilde yüklendi.

Sonuç DB taşırken yüklemelerde Karakter Ayarlarına çok dikkat edilmeli.
KarGoManiA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen KarGoManiA »

Arkadaşlar bigdump ı rapide atıp verebilir misiniz...linkler ölmüşte...
Kullanıcı avatarı
lord_lion
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

KarGoManiA yazdı:Arkadaşlar bigdump ı rapide atıp verebilir misiniz...linkler ölmüşte...
Önceki sayfada olması lazım yeni link.yada forumda arama yap bulursun.Ben burdan aldıum daha 2 gün önce

Emeğe Saygı

İletişim:

KarGoManiA yazdı:Arkadaşlar bigdump ı rapide atıp verebilir misiniz...linkler ölmüşte...
Önceki sayfada olması lazım yeni link.yada forumda arama yap bulursun.Ben burdan aldıum daha 2 gün önce

Emeğe Saygı

İletişim:

Mesaj gönderen 1ACeMi1 »

Mesulid;

Selam.Bende phpbb upload ederken türkçe karakter sorunu yaşıyorum.Nasıl düzelteceğim yardımcı olur musunuz?
Türkçe Karakter Problemi İçin...

Aslında en mantıklı yol şu...

MySQL a bağlandığında bir incele hangi karakter esas alınmış Latin 1 , Latin 5, UTF8, Çince mi , Türkçe mi falan fıstık...

Sonrasında DB yi yedek al ve Başka bir yere taşımadan önce MySQL karakter ayarlarını önceki yerdeki gibi nasıl sa o şekilde değiştir.

Benim ki Latin 5 ti ve DB yi taşırken Latin 5 olarak ayarladım tık diye oldu çok kolaymış meğerse..

Derlerya Ayrıntıda gizlidir diye..

Sana kolay gelsin..

Foruma da gönderiyorum ki her kes faydalansın bu cevaptan...
Kilitli

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir