Veri Kaynak Adı için VKA (DSN) SORUNU LÜTFEN YARDIM ACİL KUR

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.

Moderatörler: Genel Destek Ekibi, Tema Destek Ekibi, Eklenti Destek Ekibi

Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:1dc6lqxg]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:1dc6lqxg] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:1dc6lqxg]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:1dc6lqxg]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:1dc6lqxg]Site kurallarımızı[/url:1dc6lqxg] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
we15
Kayıtlı Kullanıcı
Mesajlar: 2
Kayıt: 17.05.2006, 19:08
İletişim:

Veri Kaynak Adı için VKA (DSN) SORUNU LÜTFEN YARDIM ACİL KUR

Mesaj gönderen we15 » 16.08.2007, 20:03

ARKADAŞLAR SLM BEN KURMAYA ÇALIŞIYORUMDA

türkçesi:Veritabanı ana makine adı veya VKA:
Veri Kaynak Adı için VKA (DSN) belirtilmelidir ve sadece ODBC yüklemeleri için uygundur. diye bi kutucuk var oraya neyacam ya bitürlü yazamadım

Kullanıcı avatarı
ESQARE
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Mesajlar: 4330
Kayıt: 18.09.2005, 21:51
İletişim:

Re: Veri Kaynak Adı için VKA (DSN) SORUNU LÜTFEN YARDIM ACİL KUR

Mesaj gönderen ESQARE » 17.08.2007, 19:35

Eğer ODBC kullanıcısı iseniz sistem yöneticisine sorun, değilseniz oraya localhost yazın ya da veritabanı makine adını servis sağlayıcınızdan öğrenin. Ayrıca bunu daha önce phpBB3 Olmypus Kurulumu başlığının 9. maddesinde belirttik.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir