Yardımcı olun lütfen. Sayfalarım taranmıyor

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
BerK
Kayıtlı Kullanıcı

Yardımcı olun lütfen. Sayfalarım taranmıyor

Mesaj gönderen BerK »

Arkadaşlar eskiden sitemde ekledigim mesajlar 2 gün içinde googlede en geç çıkıyordu ama son zamanlarda ne olduysa anlamadım 1 haftadır 10 gündür ekledigim mesajlar googlede taranmıyor neden olabilir fikir verebilirmisiniz? bide üye olanları hemen aynı günde tarıyor ama eklenen sayfalar çıkmıyor neyden kaynaklıdır fikirlerinizi acilen bekliyorum

www.motoalem.com sitemi bi incelermisiniz sorun nerde olabilir arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Yardımcı olun lütfen. Sayfalarım taranmıyor

Mesaj gönderen Evrek4 »

Bot izinleri ile alakalı olabilir, forum izinlerini kontrol etmeli, botlar için ayarlamalısın.
Kullanıcı avatarı
difficulty
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen difficulty »

Bende aynı durumu yaşıyorum.
Ya bot izinleriyle oynadığım için yada forumu uzun süre kapattığım için google yeni konuları taramıyor.
Ayrıca bazı konuları google da aradığım da ilgili sayfaya yönlendirmiyor forum yada kategoriler sayfasına yönlendiriyor.
Her ne kadar botların izinlerini değiştirdimsede forumları görüntüleme ve okuma izinlerini değiştirmedim yani engellemedim.
Nerde yanlış yapıyorum?
Birkaç konu kaldırmış silmiştim bu yüzden bizi taramaktan vazgeçmiş olabilirlermi?
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Merhaba,

Google için en güzel link ekleme yöntemlerinden biri site haritası(sitemap)'dır. Oluşturacağınız dinamik bir site harıtası ile hem linklerinizin istediğiniz formatta google tarafından tarafmasını sağlarsınız hem de sürekli olarak eklenmesini sağlarsınız. Bunun için bazı eklentiler var;

https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2269621

Yukarıdaki eklenti de google'ın sitenize ne sıklıkta geleceğini falan ayarlayabiliyorsunuz. Yalnız aşırı sql sorgusu yaratabilir aşırı sıklık seçmeniz.

Bir site tasarımcısı mutlaka bu uygulamayı kullanmalıdır. Özellikle de Google'da etkin olmak istiyorsa;
https://www.google.com/webmasters/

Site haritanızı ve robot.txt dosyanızı tanımlatabilir ve hata varsa kontrol edebilirsiniz. Daha bir çok işlem vs...

NOT: Bu arada Google Web Araçlarında şayet sitenize uygulanan bir kısıtlama var ise görebiliyorsunuz. O da güzel bir özellik...
Kullanıcı avatarı
difficulty
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Cevap için çok teşekkür ederim. Yanlız bir gariplik var. Söylediğiniz site haritası vs yüklemedim çünkü baktımki google siteden hiç çıkmıyor. Ve heryeri tarıyor. Yani konuların içine giriyor olmasada kategorileri tarıyor. Hatta konulardan birinide taramış. Yanlız sonradan şöyle bir durum gelişti. Kimler çevrimiçine bakıyorum. Günlerdir sadece üyeleri tarıyor. Yani orda takılı kaldı. Sürekli takip ediyorum hergün hatta günde birkaç kez bakıyorum nerdeyse 1 haftadır üyeler bölümünden çıkmıyor sürekli orda geziyor. Bu ne olaki? :?
Kullanıcı avatarı
difficulty
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Google hasta :evil:
Kullanıcı avatarı
difficulty
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Çok şükür sonunda düzeldi. Nasıl oldu da düzeldi anlamadım..

Edit: Nazarım değdi dakka bir gol bir yine üyeleri taramaya başladı. Ya sabır..
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Google Web Araçlarını tavsiye etmiştim?

Varsa bir kısıtlama görürsünüz demiştim?
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir