PhpBB3 ile ilgili ilk izlenimleriniz

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.

PhpBB3 ü beğendinizmi

Evet
206
82%
Hayır
46
18%

Toplam oy: 252

Kullanıcı avatarı
serkan_u19911
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: PhpBB3 ile ilgili ilk izlenimleriniz

Mesaj gönderen serkan_u19911 »

blogcu forum yazdı:
serkan_u19911 yazdı:görünüş bakımından performans bakımından keiliğinde oluşmuş eklentiler bakmından gerçekten profesyonel
prosilver olarak css de benim için devrim :D
evet ne eklenti ne eklenti !!! valla 3-5 tanesi adam akıllı çalışıyo. Tabi eklentileri kurması da cabası. ben artık sıkıldım phpbb3'den. param olunca taşicam forumumu.
(kusura bakmayın sevmeye çok çalıştım ama olmadı)

evet kardeşim seçim kesinlikle senin ben şuana kadar hiçbir orun yaşamadım ve şuan gayet memnunum özellikle profil alanları, kendi yaptığın bbkodlar felan gerçek bir profesyonel işi
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Ben de bazen keşke Phpbb kurmasaydım diye düşünüyorum ama kullanım açısından düşündüğümde iyiki Phpbb kullanıyorum diyorum.

İnternet güvenliğiyle ilgili olan bir arkadaşım sitemin açıklarını ara sıra kontrol ediyor ve önemli açıkların bulunduğunu söylüyor. Yakın zamanda bu açıkları kapatmak için birşeyler yapacağız bakalım.
pseidon
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen pseidon »

phpbb2 nin bircok mod yüklenmis versionu diye düsünüyorum , bana göre phpbb2 cok daha mükemmel , sade , kullanimi kolay ve editlemek icin takla atmaniz gerekmiyor , bence phpbb3 vista , phpbb2 Xp , belkide bendeki bir aliskanlik ama phpbb2 yi birakmak yerine bir iki saglam modül ekleyebilirlerdi
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

pseidon yazdı:phpbb2 nin bircok mod yüklenmis versionu diye düsünüyorum , bana göre phpbb2 cok daha mükemmel , sade , kullanimi kolay ve editlemek icin takla atmaniz gerekmiyor , bence phpbb3 vista , phpbb2 Xp , belkide bendeki bir aliskanlik ama phpbb2 yi birakmak yerine bir iki saglam modül ekleyebilirlerdi
Görüşlerinizden sadece phpBB2'yi XP'ye, phpBB3'ü Vista'ya olan benzetmenize katılıyorum arkadaşım. Gerçekten de güzel bir benzetme. Kimileri XP'yi sade ve kullanışlı sayıyor ve Vista'ya geçmek istemiyor. Halbuki Vista, gerek görsellik olsun, gerekse güvenlik açısından XP'den çok daha üstün bir işletim sistemi. Tıpkı phpBB2 ile phpBB3 arasındaki farklar gibi...

phpBB3 her yönüyle phpBB2'den daha etkin. Yani phpBB3'de inanılmaz yenilikler ve güvenlik güncellemeleri mevcut. Belki sisteme alışmak biraz zaman alacak, o konuda haklısınız ama bu phpBB2'nin phpBB3'ten üstün olduğu anlamına gelmiyor olsa gerek.

Ben Vista'ya geçtiğimde XP'yi çok aradım. Ama şimdi Vista'sız iş yapamaz oldum. XP basit geldi. Tıpkı phpBB2'den phpBB3'e geçerken hissettiğim şeylerdi yani.

Her şekilde, her durumda, her zaman phpBB3 yani ;)
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

malt yazdı:Ben de bazen keşke Phpbb kurmasaydım diye düşünüyorum ama kullanım açısından düşündüğümde iyiki Phpbb kullanıyorum diyorum.
Son zamanlarda Phpbb beni çok uğraştırdı. Gerek güncellemelerden sonra patlak veren hatalar, gerekse tema yetersizliği. Bu yüzden Smf'ye geçiş yaptım..

Sizlere kolay gelsin arkadaşlar..
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

malt yazdı:Son zamanlarda Phpbb beni çok uğraştırdı. Gerek güncellemelerden sonra patlak veren hatalar, gerekse tema yetersizliği. Bu yüzden Smf'ye geçiş yaptım.
SMF'ye geçisimle Phpbb'ye dönüşüm bir oldu adeta. :)

SMF'de birçok sorun var. Spam üye en başta geliyor. Spam botları doğrulama kodlarını bile aşıyor. Onun dışında izin olayı tam bir eziyet.. Onlarla uğraşmaktansa Phpbb'de temanın sorunlarıyla uğraşırım daha iyi. :wink:
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

malt yazdı: SMF'ye geçisimle Phpbb'ye dönüşüm bir oldu adeta. :)

SMF'de birçok sorun var. Spam üye en başta geliyor. Spam botları doğrulama kodlarını bile aşıyor. Onun dışında izin olayı tam bir eziyet.. Onlarla uğraşmaktansa Phpbb'de temanın sorunlarıyla uğraşırım daha iyi. :wink:

phpBB ye yeniden hosgeldin :D
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
calvinklein
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen calvinklein »

beni çıldırtcakk ama inada bindi.neyse hızı gayet iyi.şu seo olayı ve modlarıda çözsem sorun kalmayacak.alıştık diğlerine phpbb biraz değişik geldi..Admin panelini bulurken neler neler çekdimm ahhh ahhh :lol:
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

calvinklein yazdı:beni çıldırtcakk ama inada bindi.neyse hızı gayet iyi.şu seo olayı ve modlarıda çözsem sorun kalmayacak.alıştık diğlerine phpbb biraz değişik geldi..Admin panelini bulurken neler neler çekdimm ahhh ahhh :lol:
Forumu yeni kuruyorsanız SEO MOD'un premodunu öneririm boşuna uğraşmamış olursunuz...
sedat_durgut
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen sedat_durgut »

çok hızlı ama çok karmaşık, sabahtır bi başlık karakterini 50 den 200 e çıkaramadım,,

ve şimdilik desteği yetersiz
Kullanıcı avatarı
aciyagulmek
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen aciyagulmek »

Sahsen bir yıldır kısık kısık olsada kullanıyorum gayet güzel ama çok karmasık. Türkce destek sitesi, orjinal destek sitesinden cok geride, ingilizce bilmediğimiz için bayagı bir sıkıntı cekiyoruz. Dediğim gibi kısaca özetlemek gerekirse. (Güzel ama Karmaşık) :wink:
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

aciyagulmek yazdı:Sahsen bir yıldır kısık kısık olsada kullanıyorum gayet güzel ama çok karmasık. Türkce destek sitesi, orjinal destek sitesinden cok geride, ingilizce bilmediğimiz için bayagı bir sıkıntı cekiyoruz. Dediğim gibi kısaca özetlemek gerekirse. (Güzel ama Karmaşık) :wink:
phpBB.com phpBB'nin resmi yayımcısı ve kurucusudur. Yani phpBBTurkey.com olarak biz phpBB sisteminin desteğini vermeye çalışıyoruz. Yani phpBB.com ile kıyaslamak biraz mantıksız olmaz mı sizce de?

Bunu bir malın üretiminin yapıldığı fabrikayla, teknik desteğinin verildiği servisler olarak düşünürsek servis ile fabrikanın karşılaştırılması durumunun ne derece yanlış bir düşünce olduğunun farkına varabiliriz.

Yine de phpBBTurkey.com olarak çoğu phpBB kullanıcısına yeterli desteği verebildiğimizi düşünüyoruz. Yani sadece Türkçe paketinin çıkarılması bile başlı başına büyük bir destektir. Lütfen bunları da göz önünde bulunduralım. Elimizden geldiğince sizlere destek oluyoruz bunu bilmenizi isteriz.
Kullanıcı avatarı
aciyagulmek
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen aciyagulmek »

Yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler. Yapılan her emeğe saygımız sonsuz, bugüne kadar yaptığınız, hatta yapmadığınız yardımlar için çok teşekkür ederiz. Sanırım söylediklerim farklı boyutlara taşındı :)
Spearo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Spearo »

2 serisinde yonetim panelinde kim nereyi geziyor izleyebiliyorduk 3de bunu yapmak mumkunmu ? ben kesfedemedim henuz.

Yonetim paneli cok detayli ozellikle eskisine alistigim icin karmasik geliyordu yeni yeni alismaya basladim.
Ama eskisine gore daha iyi.
sewiom
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen sewiom »

Güzel ama ben alışamadım
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir