PhpBB3 ile ilgili ilk izlenimleriniz

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.

PhpBB3 ü beğendinizmi

Evet
206
82%
Hayır
46
18%

Toplam oy: 252

Türkyilmaz
Kayıtlı Kullanıcı

Re: PhpBB3 ile ilgili ilk izlenimleriniz

Mesaj gönderen Türkyilmaz »

Su anda forum cesitlerini incelemekteyim

MyBB deki gibi Video ekleme baglanti girme seyi yok mu, yada yapilamiyor mu ?

örnegin buraya resim vermek oldukca stress yapiyor, yada video vermek.

saygilar
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

BBCodelar var video eklemek için veya modlar var ne yazarsan o gürünecek şekilde olan. (WYSIWYG)
Kullanıcı avatarı
zafer715
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen zafer715 »

Phpbb yi tek geçerim. başka forum denemenize gerek yoktur. Öncelikle şunu hiç unutmayın. Biseyin zoru öğrenmenin kolay yoludur. Eger başka forumlar kullanırsanız bir eklenti eklemek bile sizin için kolay olacaktir fakat birgun forumunuzun hata vermesinde neyapacaginizi bilemezsiniz. Phpbb de yapacaginiz uygulamalarda php dilinizide zamanla geliştirmiştir olacaksiniz. Bir aşamadan sonra herşey daha basit ve kolay gelecektir.
Kullanıcı avatarı
Redsun
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Redsun »

3.0.9 versiyonunu keyifle kullanıyorum.

yeni başlayanların en çok sıkıntı duydukları konu gelişmiş metin editörü idi. bu konuda çok güzel modlar yer alıyor. ayrıca custom bbcode kullanım paneli de yer alıyor. sınır sizin yaratıcılığınıza kalmış...

teşekkürler phpbb.
because open source matters...
SpyKod
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen SpyKod »

okadar beğenmedim cok karışık bir sürüm olmuş şeffaflık bakımından gözel..
xwerswoodx
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen xwerswoodx »

Phpbb2 den beridir takip ediyorum PHPBB'yi. Phpbb2 den daha zor bir yönetim paneli var, ama türkçeleştirilme çok harika yapılmış. PHPBB Türkiye'ye teşekkür etmek lazım. Daha iyi türkçeleştirme yapılamazdı. Yazıları okuduğunuz zaman yönetim panelinden bir şeyleri yapabilmek çok basit. Ayrıntılar çok güzel. Açıkcasını sorarsanız PHPBB2'nin ayrıntısız admin panelini anlamak daha zordu. Ayrıca eskiden 10 satırda yazılan kodlar phpbb3 ile 1 satıra kadar indirilmiş. Bunlar çok güzel tarafları. Eskiden bir dil dosyası aratacağımızda 50 satır kod yazıyorduk, şimdi user-> ile işimizi hallediyoruz hemen. Çok başarılı bir kodlama olmuş. Yanlız prosilver'in nick profilinin sağda olmasına alışamadım hala. Çok kötü demek isterdim ama değil, bence farklılık olmuş.

Ama bence sağ, sol seçimi yapabilmeli insanlar temada. Bu çok büyük bir eksiklik. Ayrıca Legends ve Quick Reply modlarının kurulmuş olarak bize gelmesi çok iyi olmuş. Yani Quick Reply'de özellikle belli forumlarda açıp kapama özelliği çok iyi olmuş.

Alt forumlara gelirsek, artık a,b,c,d şeklinde gösterilmesinden bıktık. Bunun için kod eklemeyelim, phpbb bizim için üzerine ekleme yapsın, alt forumları istediğimiz kategoride istediğimiz gibi gösterebilelim.

Son olarak html olarak kodlanması çok hoşuma gitti kodların, eski php kodlar çok basit ve kötü duruyordu. PHPBB'nin en iyi sürümü oldu bence bu.

Bence PHPBB'deki bir diğer eksik, insanların kullanıcı profilinden yazı stili, boyutu ve rengini seçememesi. Ayrıca bence admin panelinden 1 tıkla tüm kategorilerde aynı yetki verebilme yetkisi eklenmeli. Her foruma tek tek Hepsine Evet seçeneğine tıklamak çok sıkıcı oluyor.
NOVRUZ
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen NOVRUZ »

arkadaslar phpbb forumu kurdum yukarida phpbb yaziyor onun yerine baska sey yazmak istiyorum nasil yapa bilirim :?:
NOVRUZ
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen NOVRUZ »

benim soruma cevap yokmu?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

NOVRUZ yazdı:arkadaslar phpbb forumu kurdum yukarida phpbb yaziyor onun yerine baska sey yazmak istiyorum nasil yapa bilirim :?:
viewtopic.php?f=39&t=19867
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Ustadharak
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Ustadharak »

Benim ilk forumum vBulletin'di. Sonra phpBB'yi denemek istedim yönetim panelinden çok memnun kaldım ama mod yüklemeye gelirsem o zaman acemiydim ve vB'den sonra kod düzenlemek çok zor geldi.Temalarda aynı şekilde zor geldi.Bir süre sonra kod düzenlemek eğlenceli hale geldi ama şöyle bir sorun var. Ben prosilver'den nefret ediyorum.Ve istediğim modlar prosilverden başka temaya kurulduğunda sorun çıkaryor. phpBB 3.1 gelince Plugin sistemi gelirse çok sevineceğim ama neden bu kadar gecikti anlamıyorum. phpBB iyi hoş ama plugin Facebook login ve Wysiwyg editör gelirse tadından yenmez ve vB'yi sollar
Muhammet Dilmaç
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Muhammet Dilmaç »

Ustadharak yazdı:Benim ilk forumum vBulletin'di. Sonra phpBB'yi denemek istedim yönetim panelinden çok memnun kaldım ama mod yüklemeye gelirsem o zaman acemiydim ve vB'den sonra kod düzenlemek çok zor geldi.Temalarda aynı şekilde zor geldi.Bir süre sonra kod düzenlemek eğlenceli hale geldi ama şöyle bir sorun var. Ben prosilver'den nefret ediyorum.Ve istediğim modlar prosilverden başka temaya kurulduğunda sorun çıkaryor. phpBB 3.1 gelince Plugin sistemi gelirse çok sevineceğim ama neden bu kadar gecikti anlamıyorum. phpBB iyi hoş ama plugin Facebook login ve Wysiwyg editör gelirse tadından yenmez ve vB'yi sollar
İstediğiniz eklentiler zaten bulunmakta, ayrıca prosilver'e özgü olan eklentileri bizlerden subsilver'e çevirmemiz için istek gönderebilirsiniz... (Şahsen ben bunun için ücret isterim diğer arkadaşları bilemem.)
Ustadharak
Kayıtlı Kullanıcı

Kullandığım tema prosilver tabanlı ama bazı templateler yok bullacağım kod yok ctrl f ile arıyorum yok tek tek satırları arıyorum yine yok.
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

Ustadharak yazdı:Kullandığım tema prosilver tabanlı ama bazı templateler yok bullacağım kod yok ctrl f ile arıyorum yok tek tek satırları arıyorum yine yok.
Olmayan template dosyalarını direk prosilver'in içinden çekiyordur muhtemelen oradan bakabilirsiniz.
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Muhammet Dilmaç yazdı:İstediğiniz eklentiler zaten bulunmakta, ayrıca prosilver'e özgü olan eklentileri bizlerden subsilver'e çevirmemiz için istek gönderebilirsiniz... (Şahsen ben bunun için ücret isterim diğer arkadaşları bilemem.)
Benzer tekliflerin yapılmaması adına;
Forum kuralları 8- phpbbturkey.com sitesinin üzerinden hiç kimse kazanç sağlamak amacıyla tema, mod ve benzeri materyaller dağıtamaz. Çünkü phpBB ücretsiz bir yazılımdır ve buna ait tüm mod, tema ve benzeri eklentilerde sitemiz üzerinden ücretsiz sunulacaktır.
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Ustadharak
Kayıtlı Kullanıcı

İlginiz için teşekkür ederim.
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir