Yabancı Uyruklu Üye Sorunu

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
chingachgook
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Yabancı Uyruklu Üye Sorunu

Mesaj gönderen chingachgook »

Selamlar.Son zamanlarda siteme yabancı ağırlıklı üyeler kaydolup,abuk sabuk reklam mesajları yazaıyorlar.Silmekten usandım.Ben de mecburen siteme üye alımını durdurmak zorunda kaldım.Bunun nedenini ve bu sorunla baş etme yöntemini bilen varmı acaba?
Her türlü program,istek-sorun hattı bu sitede,
http://www.forumincisi.com
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Yabancı Uyruklu Üye Sorunu

Mesaj gönderen SüKûT »

öncelikle onlar yabancı üye değil muhtemelen bot üyeler çözüm olarak http://phpbbturkey.com/forums/viewtopic ... me#p102192 burada ilk sıradaki işinizi görecektir tabi diğerlerinden birini de tercih edebilirsiniz.
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
chingachgook
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Teşekkürler kardeşim bir deneyeyim.
kardesler
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kardesler »

Yaklaşık 1 aydır aynı sorunu ben de yaşıyorum. Ben çözümü şöyle buldum. Kullanıcı ip adresini sorguluyorum tr haricinde olanları aktif etmeden siliyorum. Silerken eposta adresi uzantılarını ve ip adreslerini yasaklıyorum. Son günlerde bu tür üyelikler oldukça azaldı. Tabii ki çok zaman alıyor.
Kullanıcı avatarı
chingachgook
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

kardesler yazdı:Yaklaşık 1 aydır aynı sorunu ben de yaşıyorum. Ben çözümü şöyle buldum. Kullanıcı ip adresini sorguluyorum tr haricinde olanları aktif etmeden siliyorum. Silerken eposta adresi uzantılarını ve ip adreslerini yasaklıyorum. Son günlerde bu tür üyelikler oldukça azaldı. Tabii ki çok zaman alıyor.
IP adresini nerden sorgulayıp;TR olduğunu nasıl anlıyorsun?Belki bize de faydalı olabilir.
kardesler
Kayıtlı Kullanıcı

chingachgook yazdı:
kardesler yazdı:Yaklaşık 1 aydır aynı sorunu ben de yaşıyorum. Ben çözümü şöyle buldum. Kullanıcı ip adresini sorguluyorum tr haricinde olanları aktif etmeden siliyorum. Silerken eposta adresi uzantılarını ve ip adreslerini yasaklıyorum. Son günlerde bu tür üyelikler oldukça azaldı. Tabii ki çok zaman alıyor.
IP adresini nerden sorgulayıp;TR olduğunu nasıl anlıyorsun?Belki bize de faydalı olabilir.
Yönetici kontrol paneline giriş yapıp pasif kullanıcıların tek tek kullanıcı adlarını (Resim 1) tıklayıp açıyorum. Kimdir (Resim 2) yazısını tıklıyorum. IP sorgulama ekranı (Resim 3) geliyor.

Buradan şu bölüme bakıyorum: "country" Burada TR yazanları onaylıyorum diğerlerini siliyorum.
Aynı sayfada IP adresleri de var: "inetnum: 31.23.128.0 - 31.23.255.255" Buradaki IP adresini de yasaklıyorum.
Ve son olarak kayıt olurken verdiği e-posta adresinin uzantısı bilmediğim bir uzantıysa onu da yasaklıyorum. Örnek: @rt.ru

Günlük 30-35 gibi gelen bu tür üyelik başvuruları yukarıda yaptıklarımdan sonra günde 2-3'e düştü.

Bu işlemler oldukça zaman alıyor. :)
Dosya ekleri
Resim 1.jpg
Resim 2.jpg
Resim 3.jpg
kardesler
Kayıtlı Kullanıcı

Bir diğer IP ya da e-posta yasaklama yöntemi de şu: Kullanıcı yönetimi (yukarıdaki resim 2) bölümünde aşağıya eklediğim resimdeki tercihler kısmından da yasaklama yapılabiliyor. Ben bu yöntemi değil de yukarıda bahsettiğim yöntemi kullanıyorum.
yasaklama.jpg
Kullanıcı avatarı
chingachgook
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Bilgi için teşekkürler.
kardesler
Kayıtlı Kullanıcı

chingachgook yazdı:Bilgi için teşekkürler.
Rica ederim.

Belki çok daha kolay yöntemi vardır ama ben bilmiyorum.
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

kardesler yazdı:
chingachgook yazdı:Bilgi için teşekkürler.
Rica ederim.

Belki çok daha kolay yöntemi vardır ama ben bilmiyorum.
üstte yazdığım mesajda çok daha kolay yöntemini yapabileceğiniz linki vermiştim.
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
kardesler
Kayıtlı Kullanıcı

Yaklaşık 20 gündür yabancı uyruklu üye başvurusu gelmiyor foruma. Tek tek kontrol edip öyle üyelikleri onaylamaktan bıkmıştım vallahi. Darısı bu sorunu yaşayanların başına. :)
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir