Sıfır kurulumdan sonra forumu nasıl geri yüklerim.

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
bakt34
Kayıtlı Kullanıcı

Sıfır kurulumdan sonra forumu nasıl geri yüklerim.

Mesaj gönderen bakt34 »

Öncelikle herkese merhaba. Bu forumdan çok şey öğrendim ve bunların tamamına yakınını da başarı ile uygulama şansım oldu. Çözümüne rastalayamadığım bir sorunum var. Sorunum ile ilgili forumda arama yaptım ama işime yarayacak bilgiyi bulamadım.

Sorun:
Hosting firmasının sunucularındaki bir sorundan dolayı güncel yedeği almak mümkün olmadı. Onlar bana sunucularındaki dosyaları verebildiler. Dosyalar aşağıdaki gibi.
Adsız.png
Ben aynı veritabanı bilgilerini kullanarak forumu sıfırdan kurdum ve elimdeki 2 ay önce alınmış yedeği geri yükledim. Buraya kadar her şey iyi gitti. Bir çok deneme yapmama rağmen hosting firmasının bana verdiği dosyalarla forumun son halini geri getiremedim.

Sözün özü elimdeki dosyaları kullanarak forumun son halini elde etmem mümkünmüdür? Mümkün ise nasıl yaparım.

Şimdiden yardımcı olan veya olamayan arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Sıfır kurulumdan sonra forumu nasıl geri yüklerim.

Mesaj gönderen ESQARE »

Belirtmiş olduğunuz ekran görüntüsündeki klasörler cpanel'in dosyalarına benziyor, public_html sitenize ait dosyaların bulunduğu dizindir. phpBB, desteklediği veritabanlarına bağlı olarak çalışmaktadır. Bu yüzden veritabanınızı oluşturmak için kullanmanız gereken SQL yedeğinizi göremedim? Bu dosyaların dışında bir de veritabanı yedeğinizin olması gerek.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
bakt34
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bakt34 »

ESQARE yazdı:Belirtmiş olduğunuz ekran görüntüsündeki klasörler cpanel'in dosyalarına benziyor, public_html sitenize ait dosyaların bulunduğu dizindir.
Kesinlikle öyle. Cihazlarındaki sorundan dolayı hostng firması bize bu dosyaları verebildi. Tahminin harddiskten veri kurtarma yolu ile bu dosyaları alabildiler.
ESQARE yazdı: Bu dosyaların dışında bir de veritabanı yedeğinizin olması gerek.

Yaşadığımız sorun hazırlıksız yaşadığımız bir durum olduğu için veritabanı yedeğini anlık olarak almak mümkün olmadı. 2 ay önce forum yöneticisine anlatırken deneme amaçlı alınmış bir yedeğimiz var ve biz bu yedekten forumu 2 ay öncesine geri getirdik, onda sıkıntımız yok. Sıkıntımız bu iki aylık kayıbı elimizdeki dosyaları kullanarak telafi edememek. Bu kayıp yeni üyeler ve onlaraın paylaştığı görsel ve konular şeklinde. Görselleri bir şekilde telafi etmem mümkün olabilir ama bunun için de üyelikleri geri alabilmek gerekiyor.

Aşağıda public_html dizininin içeriğine ait görsel var. Bu içerikten manuel olarak sunucuya kopyalayarak birşeyleri geri getirme ihtimalimiz olabileceğini ümit ediyorum. Benzer scriptlere sahip bilgimi kullanarak muhtemel yolları denedim ama mutlu sona ulaşamadım.
Adsız.png
Bu konudaki bilgilerinize güvenerek, sorunumuza çözüm bulunacağı inancım yerindedir.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Veritabanı yedeği olmadan yeni üyelikleri geri getiremezsiniz. Çünkü phpBB, tüm yeni üyelikleri veritabanına kaydeder. Sizinde şu an elinizde mevcut görünen veritabanı yedeğiniz eski olduğu için o tarihten sonra kaydolan yeni üyeler, gönderilen konular, mesajlar ve özel mesajlar gibi veritabanını kullanan hiç bir veriyi geri getiremezsiniz.

Eğer Cpanel'den tam yedekleme yapılsaydı, veritabanı (mysql) yedeğiniz de alınabilirdi. Ama gördüğüm kadarıyla dosyalarınız arasında mevcut değil. Bahsettiğim veritabanı dosyaları yedek zip klasörünün içerisinde mysql adı altında olmalı. (tabi veritabanı türü olarak mysql kullanıyorsanız.)

Son olarak klasörleriniz arasında veritabanı ile alakalı olabilecek bir tek cpmove.psql ve bu isimle başlayan iki dizin gördüm. psql uzantısı da PostgreSQL ile alakalı olmalı diye düşünüyorum. Ancak o dizinlere de bakmışsınızdır yüksek ihtimalle.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Ahrefs [Bot] ve 4 misafir