Request Timeout Hatası Alıyorum

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
forumalite
Kayıtlı Kullanıcı

Request Timeout Hatası Alıyorum

Mesaj gönderen forumalite »

Son bir aya yakındır sitemde sıksık aşağıdaki hatayı alıyorum.son yüklediğim modları vs silmeme rağmen bu sorun devam ediyor. Bu konuda ne yapabilirim. lütfen yardım edin. Artık siteyi kullanamaz hale geldik, sıksık hata vermeye başladı.

Request Timeout

This request takes too long to process, it is timed out by the server. If it should not be timed out, please contact administrator of this web site to increase 'Connection Timeout'.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Request Timeout Hatası Alıyorum

Mesaj gönderen VSaBaH »

Merhaba,

Konu ile alakalı sunucunuzla görüşmeniz gerekmektedir. Yapacakları ufak bir ayar sizi biraz rahatlatacaktır. Ancak hala sorun çözülmemişse yüklediğiniz modlardan kaynaklanıyor olabilir. Temiz bir kurulumla tekrar deneyiniz şayet sorun çözülmüşse modları silmeniz gerekecektir.

Bu arada phpBB 3.1'e yükseltmeniz önerilir. Sorununuz muhtelemen çözülecektir.
forumalite
Kayıtlı Kullanıcı

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. sunucum gerekli ayarları yaptı düzelmedi. ardından başka bir sunucuya taşıdı düzelmedi. temiz bir kurulum yaptım (site içinde farklı bir alt sayfaya, aynı veritabanı bilgilerini kullanarak) yine sorun çözülmedi.
Sanırım veritabanında sorun var.
Yada temiz kurulumu yanlışmı yapıyorum. Yardımcı olurmusunuz
forumalite
Kayıtlı Kullanıcı

Şuandaki sürüm 3.0.14 bunu 3.1 sürümü yaparsam muhtemelen düzelir demişsiniz. Bunu yapmam için hangi yolu izlemeliyim.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Temiz kurulumdan kastım yeni bir veritabanı üstüne yeni bir phpbb forum sistemi kurmaktı. O zaman veritabanı sorunu da etkilemeyecektir.

Ancak 3.0.14'ü 3.1'e geçirmek için;
viewtopic.php?f=66&t=21021
(NOT: Bu güncellemeyle tüm tema ve modlarınız silinecektir. O yüzden çözüm olacağını düşündüm)
forumalite
Kayıtlı Kullanıcı

Yeni bir veritabanı kullandığımda mevcut üyelik bilgileri ve konularda sorun olmaz mı?
forumalite
Kayıtlı Kullanıcı

Hala çözüm bulamadım...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Kullandığınız hosting ile alakalı bir sorun gibi görünüyor. Paylaşımlı hosting barındıran bazı sunucularda bu tarz sorunlar olabiliyor. Hosting paketinizin barındırıldığı sunucuda çok fazla web sitesi varsa ve bu sitelerin toplamı sunucu kaynaklarını yüksek derecede kullandığını düşünürsek ve sistem yöneticisi tarafından bu duruma kısıtlama getirilmişse (Connection Timeout / Bağlantı zaman aşımı) bu hatayı almanız olasıdır.

Ayrıca bu sorun ziyaretçi sayınızın yüksekliği ile de alakalı olabilir. Eğer sitenizin ziyaretçi sayısı çok fazla ise bağlantı zaman aşımı (connection timeout) uyarısı alabilirsiniz. Hosting firmaları yüksek ziyaretçileri olan web siteleri için paylaşımlı sunucularda bu tarz kısıtlama yoluna gidebilirler. Bunun sebebi de paylaşımlı sunuculardaki kaynak tüketimini minimum seviyede tutmaktır. Bu sorunun sonucunda ise daha üst paketlere (VPS, Dedicated d.b. gibi) geçiş yapmanızı tavsiye ederler. Güçlü sunucu yüksek maliyetlidir, güçlü olmayan sunucu ise düşük maliyetlidir. Dolayısıyla güçlü olmayan paylaşımlı sunuculardan satılan hosting paketleri daha ucuz olur.

Konuyu öncelikle şu anki hosting firma yetkililerine bildirin ve siteniz için bağlantı zaman aşımı değerini yükseltmelerini ya da bir çözüm bulmalarını isteyin. Zaman aşımı değerini yükseltmezler ya da çözüm bulamazlarsa hostunuzu ya da hosting paketinizi değiştirin. Ya da daha uygun fiyatlı ve güçlü sunucuları olan bir hosting firmasına geçiş yapın.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
forumalite
Kayıtlı Kullanıcı

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle ben bile kendi sorunumla ilgilenemedim ondan bu kadar geç dönüş yapıyorum. Hosting firması bir kaç defa bu konuda yardımcı olmaya çalıştı fakat yine bir sonuç elde edemedik. Yoğunluğu az olan başka bir sunucuya taşıdı siteyi yine aynı sorun devam etti. Kullanıcı sayısının çokluğu durumundan söz etmişsiniz , bu sorundan dolayı zaten siteye zor girilir oldu . anlayacağınız kullanıcı sayısı aynı anda 10 u geçeceğini sanmıyorum. Başka bir hostinge taşısam sorun düzeleceğini bilsem hemen bugün taşırım. Fakat emin olamıyorum. 4 yıllık emeğimizin boşa gitmesinden korkuyoruz ve üzülüyoruz lütfen bu konuda yardımcı olun.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Sorun sunucu sistem yönetimi ile ilgili olduğunu düşündüğümden sunucu ayarlarının yapılması gerekiyor. (Connection Timeout değerini arttırmaları gerekiyor). Eğer düzeltemiyorlarsa başka bir firmayı denemenizi tavsiye ederim. İsterseniz deneme amaçlı bir firma ile anlaşın ve beğenirseniz o taraftan devam edin. Bu arada ücretsiz deneme süresi veren bir çok hosting firması var.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
forumalite
Kayıtlı Kullanıcı

Bana önerebileceğiniz hosting firmaları varmı
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

forumalite yazdı:Bana önerebileceğiniz hosting firmaları varmı
Özelden bikaç öneride bulundum reklam olmaması için...
Bilginize...
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 5 misafir