phpBB Kurulumu

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB Kurulumu

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

Merhaba,

ismi geçen klasörlere sağ tık yaptıktan sonra CHMOD ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Burda detaylı anlatımımız mevcuttur: viewtopic.php?f=58&t=14532#p78026

Bu linkte phpBB ile ilgili Video makaleleri hazırladım: viewtopic.php?f=20&t=20171#p107078

Ayrıca Başlangıç bilgilerinide inceleyiniz: viewtopic.php?f=20&t=15978#p85438
Murat OSMA yazdı:Merhabalar,

İlk defa bir site kuruyorum ve başlangıç konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.

â–  FileZilla'ya Ftp bilgilerini girerek giriş yaptım.
â–  PhpBB Son Sürümünü indirdim.
â–  İndirdiğim phpBB3 klasörünü Ftp'de httpdocs isimli klasör altına kopyaladım (aktardım).

Şu an bu noktadan sonra yapmam gerekenler nelerdir ?

Php Kurulumu sayfasındaki Videoları izlemek istedim ama sanırım kaldırılmış.

Şu an Ftp son hâlini, daha doğrusu PppBB dosyasını kopyaladıktan sonraki görüntüsünü ekliyorum.

Kurulum sayfasından destek almak istedim ama meselâ şöyle diyor;
3- Dosyaların hepsini hostunuza gönderdikten sonra alttaki dizinlerin CHMOD ayarını 777 olarak değiştirin:

cache/
files/
store/
images/avatars/upload/
config.php
Buradaki "alttaki dizinlerin CHMOD ayarını 777 olarak değiştirin" ne demek ?
Burada takıldım.

Yarımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılar,

Murat OSMA
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Murat OSMA
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Murat OSMA »

Sn. EsmerÖzcan,

Kurulumu hallettim. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
sevgiseli
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sevgiseli »

EsmerÖzcan yazdı:Merhaba,

size tavsiyem, STK kurmanızdır.. böylelikle tüm sorunları kaldırmış olursunuz. STK sistemini dikkatlı kullanmanızı öneririm.

STK nedir? Sitenizde bir değişiklik yapınca ya da MOD kurunca herşey Veritabana kaydediliyor, bazen uyumsuzluk oluyor ve siteniz hata veriyor. O zaman "Support Toolkit" kullanmanızı öneririm. Veritabanda ki değerleri saf phpBB değerleri ile değiştiriyor. Yanlış anlaşılmasın tüm değerleri değil, neyin düzenlenmesini siz seçiyorsunuz kullanımı oldukca basit, türkçe dil paketimiz'de mevcuttur.

Download: https://www.phpbb.com/customise/db/official_tool/stk/
Türkçe dil dosyası: https://www.phpbb.com/customise/db/download/id_87418

Sorun devam ederse büyük ihtimal, dosya'da yaptığınız değişiklikten kaynaklanıyordur. Orijinal dosya ile değiştirmenizi öneririm.
sevgiseli yazdı:Bende bu hata çıktı. Sebebi nedir?

Kod: Tümünü seç

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 2935: Invalid argument supplied for foreach()

General Error
SQL ERROR [ mysql4 ]

Duplicate entry 'adsbot [google]' for key 'username_clean' [1062]

SQL

INSERT INTO phpbb_users (username, username_clean, user_password, user_pass_convert, user_email, user_email_hash, group_id, user_type, user_permissions, user_timezone, user_dateformat, user_lang, user_style, user_actkey, user_ip, user_regdate, user_passchg, user_options, user_inactive_reason, user_inactive_time, user_lastmark, user_lastvisit, user_lastpost_time, user_lastpage, user_posts, user_dst, user_colour, user_occ, user_interests, user_avatar, user_avatar_type, user_avatar_width, user_avatar_height, user_new_privmsg, user_unread_privmsg, user_last_privmsg, user_message_rules, user_full_folder, user_emailtime, user_notify, user_notify_pm, user_notify_type, user_allow_pm, user_allow_viewonline, user_allow_viewemail, user_allow_massemail, user_sig, user_sig_bbcode_uid, user_sig_bbcode_bitfield, user_form_salt) VALUES ('AdsBot [Google]', 'adsbot [google]', '', 0, '', '00', 6, 2, '', 0, 'D M d, Y g:i a', 'en', 1, '', '', 1367062564, 1367062564, 895, 0, 0, 1367062564, 0, 0, '', 0, 1, '9E8DA7', '', '', '', 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, -3, 0, 0, 1, 0, 1, 1, 1, 0, '', '', '', '061686e27a5ef442')

BACKTRACE
Bir de ek olarak, phpmyadmin'de bu sorun çıktı.

Hata

SQL sorgusu: 

INSERT INTO `phpbb_search_wordlist` ( word_id, word_text, word_common, word_count ) 
VALUES (
'81', 'a�may�n�z', '0',  '1'); 

MySQL çıktısı:  
 #1062 - Duplicate entry 'a' for key 'wrd_txt'
Peki, bunu nasıl kullanacağım?
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

sevgiseli yazdı:

size tavsiyem, STK kurmanızdır.. böylelikle tüm sorunları kaldırmış olursunuz. STK sistemini dikkatlı kullanmanızı öneririm.

STK nedir? Sitenizde bir değişiklik yapınca ya da MOD kurunca herşey Veritabana kaydediliyor, bazen uyumsuzluk oluyor ve siteniz hata veriyor. O zaman "Support Toolkit" kullanmanızı öneririm. Veritabanda ki değerleri saf phpBB değerleri ile değiştiriyor. Yanlış anlaşılmasın tüm değerleri değil, neyin düzenlenmesini siz seçiyorsunuz kullanımı oldukca basit, türkçe dil paketimiz'de mevcuttur.

Sorun devam ederse büyük ihtimal, dosya'da yaptığınız değişiklikten kaynaklanıyordur. Orijinal dosya ile değiştirmenizi öneririm.

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 2935: Invalid argument supplied for foreach()

General Error
SQL ERROR [ mysql4 ]

SQL

INSERT INTO phpbb_users (username, username_clean, user_password, user_pass_convert, user_email, user_email_hash, group_id, user_type, user_permissions, user_timezone, user_dateformat, user_lang, user_style, user_actkey, user_ip, user_regdate, user_passchg, user_options, user_inactive_reason, user_inactive_time, user_lastmark, user_lastvisit, user_lastpost_time, user_lastpage, user_posts, user_dst, user_colour, user_occ, user_interests, user_avatar, user_avatar_type, user_avatar_width, user_avatar_height, user_new_privmsg, user_unread_privmsg, user_last_privmsg, user_message_rules, user_full_folder, user_emailtime, user_notify, user_notify_pm, user_notify_type, user_allow_pm, user_allow_viewonline, user_allow_viewemail, user_allow_massemail, user_sig, user_sig_bbcode_uid, user_sig_bbcode_bitfield, user_form_salt) VALUES ('AdsBot [Google]', 'adsbot [google]', '', 0, '', '00', 6, 2, '', 0, 'D M d, Y g:i a', 'en', 1, '', '', 1367062564, 1367062564, 895, 0, 0, 1367062564, 0, 0, '', 0, 1, '9E8DA7', '', '', '', 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, -3, 0, 0, 1, 0, 1, 1, 1, 0, '', '', '', '061686e27a5ef442')

BACKTRACE

Hata

SQL sorgusu: 

INSERT INTO `phpbb_search_wordlist` ( word_id, word_text, word_common, word_count ) 
VALUES (

MySQL çıktısı:  

stk dosyalarını forum dizinine yüklediyseniz forumadresi/stk konumuna gidip giriş yapacaksınız.
sevgiseli
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Evrek4 yazdı:
sevgiseli yazdı:

General Error
SQL ERROR [ mysql4 ]

SQL

BACKTRACE

Hata

SQL sorgusu: 

VALUES (

MySQL çıktısı:  

stk dosyalarını forum dizinine yüklediyseniz forumadresi/stk konumuna gidip giriş yapacaksınız.
Giriş yapamıyorum.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Yaşadığınız sorunu ayrıntılı olarak aktarmazsanız çözüm önermemiz mümkün değil.

Giriş yaparken hata falan veriyor mu?
sevgiseli
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Evrek4 yazdı:Yaşadığınız sorunu ayrıntılı olarak aktarmazsanız çözüm önermemiz mümkün değil.

Giriş yaparken hata falan veriyor mu?
Giriş yapamıyorum. Kullanıcı adı veya şifre yanlış gibi hata veriyor.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

sevgiseli yazdı:Giriş yapamıyorum. Kullanıcı adı veya şifre yanlış gibi hata veriyor.
Kurucu yetkili bir Kullanıcı adı ile giriş yapıyor musunuz? Şifreyi resetleyerek denediniz mi?
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
sevgiseli
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

EsmerÖzcan yazdı:
sevgiseli yazdı:Giriş yapamıyorum. Kullanıcı adı veya şifre yanlış gibi hata veriyor.
Kurucu yetkili bir Kullanıcı adı ile giriş yapıyor musunuz? Şifreyi resetleyerek denediniz mi?
Site adresimi ve şifresini yazdım, siteye oturum açmaya yönlendi. Tekrar oturum açtım, yine stk'ya yönlendi. Bu sefer yine kullanıcı adımı ve şifremi yazdım, giriş yaptı sonunda. Peki, hatayı nasıl düzeltebilirim?
sevgiseli
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Host yöneticileri ile görüştüm, bana "wrd_txt anahtarı için çift giriş yapılmış. Bu problemi nasıl gidereceğinize dair dökümanlara hata kodunu popüler arama motorlarında aratarak ulaşabilirsiniz." dediler ne yapmam gerekiyor?
sevgiseli
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Yardım edecek yok mu? Rica ediyorum. :(
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

phpBB ile ilgili bir hata kodu almıyor musunuz?

Yaşadığınız sorunu tam olarak bilmeden yardım etmek mümkün değil. wrd_txt anahtarı dedikleri şey nedir?
phpBB de böyle birşeyle karşılaştığımı hatırlamıyorum.
sevgiseli
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Evrek4 yazdı:phpBB ile ilgili bir hata kodu almıyor musunuz?

Yaşadığınız sorunu tam olarak bilmeden yardım etmek mümkün değil. wrd_txt anahtarı dedikleri şey nedir?
phpBB de böyle birşeyle karşılaştığımı hatırlamıyorum.
Hata kodu yukarıdaki mesajda vermiştim.

Hata

SQL sorgusu: 

VALUES (

MySQL çıktısı:  
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

phpmyadminde phpbb_search_wordlist tablosunu bulup silin, ardından aşağıda verdiğim kodu sorgulatın.

Bu işlem sorunlu tabloyu silip yerine yenisini eklemenizi sağlar.
Bir sorun çıkacağını sanmıyorum ama siz yine de her ihtimale karşı yedek alın.

CREATE TABLE [phpbb_search_wordlist] (
	[word_id] [int] IDENTITY (1, 1) NOT NULL ,
	[word_text] [varchar] (255) DEFAULT ('') NOT NULL ,
	[word_common] [int] DEFAULT (0) NOT NULL ,
	[word_count] [int] DEFAULT (0) NOT NULL 
) ON [PRIMARY]
GO

ALTER TABLE [phpbb_search_wordlist] WITH NOCHECK ADD 
	CONSTRAINT [PK_phpbb_search_wordlist] PRIMARY KEY  CLUSTERED 
	(
		[word_id]
	)  ON [PRIMARY] 
GO

CREATE  UNIQUE  INDEX [wrd_txt] ON [phpbb_search_wordlist]([word_text]) ON [PRIMARY]
GO

CREATE  INDEX [wrd_cnt] ON [phpbb_search_wordlist]([word_count]) ON [PRIMARY]
GO
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir