phpBB 2.0.x sürümlerinden phpBB 3.0'a geçiş

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 2.0.x sürümlerinden phpBB 3.0'a geçiş

Mesaj gönderen VSaBaH »

deneyci1976 yazdı:Hatanın Tam metni:

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 340: session::session_begin() [function.session-begin]: Unable to access ./../includes/auth/auth_.php
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 340: session::session_begin(./../includes/auth/auth_.php) [function.session-begin]: failed to open stream: Success
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 340: session::session_begin() [function.include]: Failed opening './../includes/auth/auth_.php' for inclusion (include_path='.:.:')

Tehlikeli yükleme hatası

install_convert.php [ 644 ]

Hiç bir dönüştürücü belirtilmedi.

HATA VERDİĞİ SATIR
644 $this->p_master->error($user->lang['NO_CONVERT_SPECIFIED'], __LINE__, __FILE__);
Yukarıdaki arkadaşımız buna benzer bir sorunla karşılaşmış ve çözmüş. Başlıklar bunlar;
viewtopic.php?f=20&t=7234&start=150#p79987
viewtopic.php?f=20&t=7234&start=150#p79992

Yükleme başlarında almış olduğunuz bir hataysa muhtemelen izinlerden kaynaklanıyordur. Zaten hata kodunda da erişimin olmadığından bahsediliyor.
Kullanıcı avatarı
ShaRapNel
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ShaRapNel »

phpbb 2.0.0.23 forum kullanıyorum ve bu forumumu 3.0 olympusa geçirmek istiyorum dosyları indirdim ve hiçbir işlem yapmadan indirdiğim gibi ftp ana dizinine gönderdim.Tarayıcıma http://xxxxxx.com/phpbb3/instal yazıp yüklemeye çalıştığımda

Parse error: syntax error, unexpected $end in /home/www/forum.ilcem.co.cc/phpbb3/includes/functions.php on line 839

Hatasını alıyorum.Nerde hata yaptım acaba ? Yardım edebilrmisiniz ?
Teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

ShaRapNel yazdı:phpbb 2.0.0.23 forum kullanıyorum ve bu forumumu 3.0 olympusa geçirmek istiyorum dosyları indirdim ve hiçbir işlem yapmadan indirdiğim gibi ftp ana dizinine gönderdim.Tarayıcıma http://xxxxxx.com/phpbb3/instal yazıp yüklemeye çalıştığımda

Parse error: syntax error, unexpected $end in /home/www/forum.ilcem.co.cc/phpbb3/includes/functions.php on line 839

Hatasını alıyorum.Nerde hata yaptım acaba ? Yardım edebilrmisiniz ?
Teşekkürler..
/phpbb3/includes/functions.php dosyasını hiç düzenlememiş olduğunuza emin misiniz? Bu dosyada bir sorun olduğundan bahsediliyor.

/phpbb3/includes/functions.php dosyasını orjinaliyle değiştirmenizi öneririm.

Bu arada ücretsiz bir site mi bu?
Kullanıcı avatarı
ShaRapNel
Kayıtlı Kullanıcı

/phpbb3/includes/functions.php bunu hiç değiştirmedim aldığım gibi gönderdim hosta.Forum bedava değil ama bedava host ve bedava domain kullanıyorum.
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen deneyci1976 »

Verdğiniz linkteki yapılan işlerimleri aynen yaptım
images/avatars/gallery/
images/ranks/
images/smilies/.
klasörlerini kontrol ettim 777 ve hepsi mevcut. hiçbir değişiklik olmadı dikkatimi çeken şu oldu
function.session-begin]: Unable to access ./../includes/auth/auth_.php diye bir dosyada hata veriyor bu dosya server yüklü değil. auth_.php yok ama auth.php var.
VSaBaH yazdı:
deneyci1976 yazdı:Hatanın Tam metni:

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 340: session::session_begin() [function.session-begin]: Unable to access ./../includes/auth/auth_.php
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 340: session::session_begin(./../includes/auth/auth_.php) [function.session-begin]: failed to open stream: Success
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 340: session::session_begin() [function.include]: Failed opening './../includes/auth/auth_.php' for inclusion (include_path='.:.:')

Tehlikeli yükleme hatası

install_convert.php [ 644 ]

Hiç bir dönüştürücü belirtilmedi.

HATA VERDİĞİ SATIR
644 $this->p_master->error($user->lang['NO_CONVERT_SPECIFIED'], __LINE__, __FILE__);
Yukarıdaki arkadaşımız buna benzer bir sorunla karşılaşmış ve çözmüş. Başlıklar bunlar;
viewtopic.php?f=20&t=7234&start=150#p79987
viewtopic.php?f=20&t=7234&start=150#p79992

Yükleme başlarında almış olduğunuz bir hataysa muhtemelen izinlerden kaynaklanıyordur. Zaten hata kodunda da erişimin olmadığından bahsediliyor.
Kullanıcı avatarı
ShaRapNel
Kayıtlı Kullanıcı

2.0.0.23 forumumu 3.0. çevirmek için tarayıcıma http://xxxxxx.com/phpbb3/instal yazdığım zaman aşağıdaki sayfa karşıma çıkıyor.Ben yeni kurulum yapmıyacağım önceki 2.0.0.23 versiyon formumu 3.0.0 a çevireceğim.Nerede hata yapmışım ?

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

eklediğin resimdede söylüyor, önce phpBB'ü kuracaksın sonra dönüştüreceksin, başlıkta nasıl yapacağın resimlerle detaylı anlatılmıştır.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Aldığım hatanın resmidir. Konuhakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
hata.JPG
Dikkatimi çeken şudur includes/auth/auth_.php diye bir dosyadan bahsediyor
phpbb3/includes/auth/ klasörümde böyle bir dosya yok
eski forumumda yani phpbb2 versiyonda
/forum/includes/auth/ dizininde ise auth.php olarak var.
Kullanıcı avatarı
ShaRapNel
Kayıtlı Kullanıcı

deneyci1976 yazdı:Aldığım hatanın resmidir. Konuhakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
hata.JPG

Hocam senin sorunu bende yaşamıştım.Yapman gereken ilk olarak phpbb3 ü ayrı bir prefix ile kurmak.Ondan sonra phpbb3 ü phpbb ye dönüştürmek.
Kullanıcı avatarı
ShaRapNel
Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşlar bütün zorlukları tek tek aşarak linkte verdiğim noktaya kadar geldim ;

http://img410.imageshack.us/img410/7551/dnstrme.jpg

Burada ''Dönüştürmeye Devam et'' dedikten sonra 6-7 saniye bekliyor ve karşıma şu uyarı çıkıyor ;

http://img100.imageshack.us/img100/1185/uyar2.jpg

phpbb3 hostumdan sildim tekrar yükledim olmadı.Ne denediysem olmadı ama denemediğim birşey var onuda sizler biliyorsuunuz.Rica ediyorum şunu söyleyinde dertlerim son bulsun :cry:
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Sunucudan kaynaklanan bir problem. İşleme izin vermiyor. İkinci resmi sunucunuza gönderirseniz yardımcı olurlar. Zaten sunucunun sayfasıyla çıkan çoğu problem sunucunun izinlerinden kaynaklanır.

:!: Lütfen konu içeriğini tamamen büyük, koyu ve renkli yazılardan oluşacak şekilde ayarlamayınız.

Lütfen Forum Kurallarımız okuyunuz! [Kural 2]
Kullanıcı avatarı
ShaRapNel
Kayıtlı Kullanıcı

Peki phpmyadmin ile manuel olarak bir dönüşüm mümkünmü ?
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

ShaRapNel yazdı:
deneyci1976 yazdı:Aldığım hatanın resmidir. Konuhakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
hata.JPG

Hocam senin sorunu bende yaşamıştım.Yapman gereken ilk olarak phpbb3 ü ayrı bir prefix ile kurmak.Ondan sonra phpbb3 ü phpbb ye dönüştürmek.
Ben kurulum felam yapmadım, dedikleri gibi hostuma phpbb3 dizini açarak phpbb3 ün dosyalarını gönderdim daha sonra phpbb3/install yazıyorum ve bu resim karşıma cıkıyor. Kurulum yapmadım yani dedikleri gibi dosyaları hostuma kopyaladım sadece. Kurulum nasıl yapacamki phpbb3/install yazınca direk olarak dönüştür gelio zaten.
Kullanıcı avatarı
ShaRapNel
Kayıtlı Kullanıcı

deneyci1976 yazdı:
ShaRapNel yazdı:
hata.JPG

Ben kurulum felam yapmadım, dedikleri gibi hostuma phpbb3 dizini açarak phpbb3 ün dosyalarını gönderdim daha sonra phpbb3/install yazıyorum ve bu resim karşıma cıkıyor. Kurulum yapmadım yani dedikleri gibi dosyaları hostuma kopyaladım sadece. Kurulum nasıl yapacamki phpbb3/install yazınca direk olarak dönüştür gelio zaten.

config.php nin chmod ayarını 755 yapmayı dene bide
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

ShaRapNel yazdı:Peki phpmyadmin ile manuel olarak bir dönüşüm mümkünmü ?
Hayır maalesef bu mümkün değil. Yani sonuçta sunucunun belli özellikleri kullanılacak. phpMyAdmin'den yapsanızda aynı kısıtlamayla karşılaşırsınız.

O paket phpMyAdmin'e girmeden işlerin yapılmasını sağlıyor. Aynı şey bir bakıma.
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir