phpBB 2.0.x sürümlerinden phpBB 3.0'a geçiş

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 2.0.x sürümlerinden phpBB 3.0'a geçiş

Mesaj gönderen VSaBaH »

deneyci1976 yazdı:Aldığım hatanın resmidir. Konuhakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
hata.JPG
Dikkatimi çeken şudur includes/auth/auth_.php diye bir dosyadan bahsediyor
phpbb3/includes/auth/ klasörümde böyle bir dosya yok
eski forumumda yani phpbb2 versiyonda
/forum/includes/auth/ dizininde ise auth.php olarak var.
phpBB3 kurulumu yaptınız mı?
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen deneyci1976 »

Kurulum derken phpbb3.04 dosyalarını ana dizinimdeki /phpbb3 klasörüne kopyaladım. phpbb3/install deyince dönüştür geliyor install seçeneği gelmiyor. ayrı bir mysql database ile kurmam mı lazım acaba?
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

deneyci1976 yazdı:Kurulum derken phpbb3.04 dosyalarını ana dizinimdeki /phpbb3 klasörüne kopyaladım. phpbb3/install deyince dönüştür geliyor install seçeneği gelmiyor. ayrı bir mysql database ile kurmam mı lazım acaba?
install seçeneği gelmiyorsa o zaman kurulum yapmışsınız demektir. Ama emin değilseniz o zaman boş bir veritabanı açıp ona sıfır kurulum yapabilirsiniz.

Sonraki aşamada ise;
phpBB2'nin olduğu adımı kaynak göstererek dönüştürme işlemi yapmalısınız.
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen deneyci1976 »

config.php dosyasını silince install seçeneği geldi ve önce kurdum sonra dönüştürdüm herşey gayet normal meşgul ettiğim için kusura bakmayın çok teşekkürler..
kooptr.com
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kooptr.com »

Sayın yazar,
Sayın forum katılımcıları !

Web sitem: http://www.kooptr.com,
Anasayfamda phpBB Forumuna link var.

Siteye ücreti karşılığı: phpBB 2.0.20 sürümü kuruldu.
Şimdi ise yeni sürümün güncellenmesi için "Forumu kuranlara ulaşamıyorum."

phpBB-3.0.4-tr zip dosyazını indirdim. dizine çıkarttım.

Mevcut bilgim doğrultusunda senaryom:
1- Localhostda bir phpBB dizini oluşturmak,
2- Mevcut "web sunucumda bulunan - veritabanına php-3.0.4-tr dosyalarını" kopyalamak,

Not: Burada karıştırıyorum. Güç bela php'nin bazı işlevsel dosyalarını sitemde uyguluyorum. bu bilgiye göre;
- Localhostta bulunan Tabloları sunucunun "MySql veritabanına" kopyalıyorum.
- Localhost'da bulunan "php dosyalarını da" sunucuda bulunan dosya dizinine kopyalıyorum.

Soru:
İndirdiğim, php-3.0.4-tr dosyalarını - Nasıl bir yol izleyerek güncelleyebilirim ?
Hangi dosyaları MySql veritabanına kopyalamalıyım ?
Hangi dosyaları docs dizinine kopyalamalıyım ?

Cevap için şimdiden teşekkür ederim.
kooptr.com
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kooptr.com »

Dönüşümü gerçekleştirdim.

Final sayfasında,
Dönüşüm tamamlandı başlığının altında,
kırmızı arka fon üzerinde uyarı notu vardı:
" Arama indeksi dönüştürülemedi." (Yeni bir arama indeksi oluşturmak için bilgi veriyor.)

Sorun şu:
Forum linkine tıklayınca; Gelen sayfadan, şöyle bir mesaj alıyorum;
Bilgi

Üzgünüz fakat bu mesaj panosu şimdilik kullanılamıyor.

Bağlantı:
http://www.koop-tr.com/koopforum/ucp.php?mode=register

Bilgi için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
alfamet
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen alfamet »

benim anladığım bu dönüştürme işlemi mesela ben phpnuke 7.8 kurdum ve forumumun da sürümü 2.0.15 ben bu forumu direk 3.0 mı yapmış oluyorum ve phpnukedeki eski 2.0.15 sürümü gidip yerine 3.0. sürümü mü eklenmiş oluyor benim anladığım boyle yanlış mı anlamışım
Ayazini Kasabası/Afyonkarahisar
bizimsokaklar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen bizimsokaklar »

Mesajımı editliyorum dönüşüm oldu ve oldugunuda

Arama indeksi dönüştürülemedi
Eski arama indeksiniz dönüştürülemedi. Aramalar daima boş bir sonuç verecektir. Yeni bir arama indeksi oluşturmak için Yönetim Kontrol Paneline gidin, Bakım bölümünü seçin ve oradaki alt menüdende Arama indeksini seçin.

diyor bunu nasıl yapcagım + türkçe karakteri nasıl çözeceğiz..

NOT: tr karakter sadece phpbb2 den gelen konular kategoriler de var sitede tr yok
bizimsokaklar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen bizimsokaklar »

arkadaşlar suan aklıma geldi.ben geçişi yaptım üyeler mesajlar gruplar her şey oldu fakat türkçe karakter sorunu var.Yalnız tüm sitede değil.phpbb2 den dönüşenlerde sorun var.Yani site genelinde bir tr karater hatası yok.
dönüştürürken

functions_phpbb20.phpp[1265] mesaj id numarası:mesaj ayrıstırıcı hatası:mesajınız fazla karakter içeriyor diyordu.ama yinede dönüşüm oldu..karakterler bu yüzden bozulmuş olabilir mi
kategorileri elimde düzenledeim ama binlerce mesajıda düzeltemeyiz ya :?
Kullanıcı avatarı
alfamet
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen alfamet »

arkadaşlar 2 sene once phpnuke kurmuştum siteme ve tabi onunla beraber olan phpbb 2 sürümü şimdi ben phpbb3 geçmek istiyorum bu mumkün mü çunkü forum sürümü eski yine de geçiş yapabilir miyim ve de geçiş yaparkende phpnukeyi kullanmayacağım sadece forumu kullanmak istiyorum bu şekilde olabilr mi
_Dream_Man_
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen _Dream_Man_ »

Mümkün... Fakat standart phpbb2>phpbb3 dönüştürücüsü nukeden dönüşüm yapamaz. Nukede gömülü phpbb yapı olarak biraz değişiktir. Dönüştürücüye buradan ulaşabilirsiniz. php-nuke 7.x ve üstü sürümleri destekler.

Dönüşümü localhostda yapın karakter hataları alırsanız burayı inceleyin.

Dönüştürücü zaten sadece forumla ilgili bölümleri alır. Php-nuke nin diğer fonksiyonlarıyla (haber, anket vs.) işi yoktur. Bahsettiğiniz farklı birşeyse konuyu biraz daha açmanız gerek.

Kolay gelsin ;)
Kullanıcı avatarı
alfamet
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen alfamet »

_Dream_Man_ yazdı:Mümkün... Fakat standart phpbb2>phpbb3 dönüştürücüsü nukeden dönüşüm yapamaz. Nukede gömülü phpbb yapı olarak biraz değişiktir. Dönüştürücüye buradan ulaşabilirsiniz. php-nuke 7.x ve üstü sürümleri destekler.

Dönüşümü localhostda yapın karakter hataları alırsanız burayı inceleyin.

Dönüştürücü zaten sadece forumla ilgili bölümleri alır. Php-nuke nin diğer fonksiyonlarıyla (haber, anket vs.) işi yoktur. Bahsettiğiniz farklı birşeyse konuyu biraz daha açmanız gerek.

Kolay gelsin ;)

abi soyle benim phpnuke 7.8 gömülü forumum var ben sadece forumu phpbb3 dönüştürmek istiyorum diğerleri önemli değil haber anket vs sadece forumu tam dönüştüreyim o yeter bana
Birde dönüştürme tamamlandığında ise üyeleri nasıl yapıyorz üyelerde taşınıyor mu biraz bilgi verir misin
_Dream_Man_
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen _Dream_Man_ »

alfamet yazdı: abi soyle benim phpnuke 7.8 gömülü forumum var ben sadece forumu phpbb3 dönüştürmek istiyorum diğerleri önemli değil haber anket vs sadece forumu tam dönüştüreyim o yeter bana
Birde dönüştürme tamamlandığında ise üyeleri nasıl yapıyorz üyelerde taşınıyor mu biraz bilgi verir misin
phpbb2 nin tüm içeriğini taşır. (yöneticiler, gruplar, moderatörler, normal üyeler, kategoriler, forumlar, konular, mesajlar, anketler, özel mesajlar, banlı üyeler, kelime sansürleri, avatar galerisi, rütbeler, rütbe resimleri, gülücükler vs.) Arama dizini ve eklenti içeriklerini dönüştürmez. Dönüşümden sonra arama dizini oluşturup, üye grup ve forum izinlerini doğruluğunu kontrol edin.
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Kartal23 »

arkadaşlar ben yükseltmeyi tamamladım...
tek sorum olacak ben phpbb2 bölümünü ftp den silsem ve veritabanındaki phpbb_ dizinlerinide kaldırsam acaba sorun yaşarmıyım?

yeni dizinlerim phpbb3_ oldu...
http://www.boraboy.net

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

Kartal23 yazdı:arkadaşlar ben yükseltmeyi tamamladım...
tek sorum olacak ben phpbb2 bölümünü ftp den silsem ve veritabanındaki phpbb_ dizinlerinide kaldırsam acaba sorun yaşarmıyım?

yeni dizinlerim phpbb3_ oldu...
dönüşüm sorunsuz bir şekilde tamamlandıysa ve phpBB3 forumunuzu kullanıyorsanız, phpbb2 dosyalarını ftp ve veri tabanından kaldırabilirsiniz,
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir