phpBB 2.0.x sürümlerinden phpBB 3.0'a geçiş

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
SeVeN
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 2.0.x sürümlerinden phpBB 3.0'a geçiş

Mesaj gönderen SeVeN »

Çok Teşekkürler VSaBaH ilginiz ve değerli yorumunuz için,
sunucumla görüşücem inşallah sorun çözülür, olmadı güncellemeyi localhostta yapmayı denerim sağolun..
SeVeN
Kullanıcı avatarı
ABDÜLHEY
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ABDÜLHEY »

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

bu hatayı alıyorum

Dönüştüreceğiniz yazılım tarafından kullanılan bir tablo öneki olmalıdır.
» Belirtilen tablo öneki phpbb_.

önceki kurulum ana dizindeydi forum klasörüne taşıdım forumu ve çalışıyor ama convert işleminde bu problem çıktı. ne denediysem olmadı yardım edecek olan yok mu ?

phpbb3 klasörüne kurdum 3 ü
KULA BELA GELMEZ HAKK YAZMADIKÇA,
HAKK BELA YAZMAZ KUL AZMADIKÇA...
---------------------------------------
http://www.bakivakfi.com
---------------------------------------
Kullanıcı avatarı
tuzukuru
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen tuzukuru »

ABDÜLHEY yazdı:[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

bu hatayı alıyorum

Dönüştüreceğiniz yazılım tarafından kullanılan bir tablo öneki olmalıdır.
» Belirtilen tablo öneki phpbb_.

önceki kurulum ana dizindeydi forum klasörüne taşıdım forumu ve çalışıyor ama convert işleminde bu problem çıktı. ne denediysem olmadı yardım edecek olan yok mu ?

phpbb3 klasörüne kurdum 3 ü
,

myadminden yada config ten prefixini kontrol et
SeVeN
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SeVeN »

Merhaba arkadaşlar Phpbb2'den Phpbb3'e dönüşümü localhosttan nasıl yapabilirim?
Dönüştürme ekranında hatalar çıkıyor karşıma, yardımcı olursanız sevinirim..
SeVeN
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

SeVeN yazdı:Merhaba arkadaşlar Phpbb2'den Phpbb3'e dönüşümü localhosttan nasıl yapabilirim?
Dönüştürme ekranında hatalar çıkıyor karşıma, yardımcı olursanız sevinirim..
Hataları biraz daha açıklarsanız yorum yapma şansına sahip olabiliriz.
cagatay58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen cagatay58 »

phpbb2'den phpbb3'e sorunsuz geçiş yaptım ancak şimdide hostta 2 tane forum var çalışan biri siteadim.com olarak (phpbb2) birde siteadim.com/forum olarak (phpbb3) eski olan phpbb2'yi silip phpbb3'ü root dizininden çalıştırmak istiyorum nasıl yapmam gerekiyor
cagatay58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen cagatay58 »

ben sorunumu hallettim nasıl hallettiğimi buradan herkese anlatıyımki herkes faydalansın.
ilk olarak bedava hosting hizmeti veren bi siteden üyelik aldım. daha sonra buraya önce phpbb2 kurdum. Esas sitemden bir yedek aldım. ikinci siteye geri yükleme yaparak iki siteyi birbirinin aynısı yaptım.
Daha sonra ikinci siteyi phpbb3'e dönüştürdüm. Sonra buradan phpbb3'den bir yedek aldım.
Esas sitemi komple boşaltarak sıfırdan phpbb3_ prefixi ile (çünkü dönüştürme yaparken bu prefixi kullanmuştım) sorunsuz kurdum. ikinci siteden aldığım yedeği buraya yükleyerek dönüştürme işlemini bitirdim. Herkese kolay gelsin
Spearo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Spearo »

Merhaba,

Forumum phpbb2.0.19 du phpbb 3.0 a gecirmek istedim.
Donusturme asamasinda install_convert.php [ 856 ]: hatasi cikti. Daha once bu baslik altinda birisi daha bu sorunu yasadigini soylemis ama nasil cozdugunu belirtmemis.

Lütfen bu dizinlerin web sunucunuzda olduğunu ve yazılabilir durumda olduğundan emin olunuz:
»images/avatars/gallery/
images/ranks/
images/smilies/.

burdakilerden ranks benim forumumun images kisminda yok, o yuzden bu isimle bir dosya actim.
3unde de izinleri 777 haline getirdim
images dosyasindakiler templateim (Cobalt di) ile uyusmuyor olabilir diye template i de kaldirdim subsilvere getirdim.
Images dosyasini tekrar yukledim vs vs vs
Sonuc hala ayni hata mesajini almaya devam ediyorum :mrgreen:

Bu konuda bilgisi olan varmi acaba ?
Tesekkurler
Spearo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Spearo »

install_convert.php [ 856 ]: Hallettim soyle ki:

yukaridakilerden sonra bu yazdirma iznini hem eski surumde hem yeni surumde acmak gerekiyormus bende sadece eski surumdekini acmistim, birde yenisinde acip deneyeyim dedim calisti :)
sideLord
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sideLord »

Merhaba,

2.0.23 'ten 3.0.4 e convert yaptığımda forumdaki herşey türkçe karakter hatası vermekte. Ben bu sorunu çözemedim. Bir fikri olan var mı?

Kolay gelsin.
>> Paylaşmak güzeldir.
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen deneyci1976 »

Arkadaşlar ben dönüştür işlemini yapamadım. Başka bir makınaya sıfırdan phpbb3 kurdum. Bu kurduğum yeni makınadaki foruma eski makınamdaki PhpMyadmin ile yedeklediğim phpbb2 nin veritabanını PhpMyadmin programı ile yeni makınaya göndersem sorun yaşarmıyım, saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

deneyci1976 yazdı:Arkadaşlar ben dönüştür işlemini yapamadım. Başka bir makınaya sıfırdan phpbb3 kurdum. Bu kurduğum yeni makınadaki foruma eski makınamdaki PhpMyadmin ile yedeklediğim phpbb2 nin veritabanını PhpMyadmin programı ile yeni makınaya göndersem sorun yaşarmıyım, saygılarımla.
Merhaba,

Tabiki sorun yaşarsınız. Sizin yaptığınızla dosyalar phpBB3 ancak veritabanı phpBB2 olacak. Bu da uyumsuzluk yaratacak ve hiçbir fonksiyon çalışmayacaktır.

Dönüştürme işlemi şart!
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Dediğiniz herşeyi yaptım dönüştüre başlamadan
install_convert.php [ 644 ] hatası veriyor. Forumda bununla ilgili bir konu yada cevap göremedim.
Konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen cevap yazsın saygılar..
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

deneyci1976 yazdı:Dediğiniz herşeyi yaptım dönüştüre başlamadan
install_convert.php [ 644 ] hatası veriyor. Forumda bununla ilgili bir konu yada cevap göremedim.
Konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen cevap yazsın saygılar..
Arkadaşım hatanın tam metnini verirsen çözüme kavuşturmak açısından daha yararlı olur.

Bu şekilde hatanın sebebini tahmin etmemiz çok zor.
deneyci1976
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Hatanın Tam metni:

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 340: session::session_begin() [function.session-begin]: Unable to access ./../includes/auth/auth_.php
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 340: session::session_begin(./../includes/auth/auth_.php) [function.session-begin]: failed to open stream: Success
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 340: session::session_begin() [function.include]: Failed opening './../includes/auth/auth_.php' for inclusion (include_path='.:.:')

Tehlikeli yükleme hatası

install_convert.php [ 644 ]

Hiç bir dönüştürücü belirtilmedi.

HATA VERDİĞİ SATIR
644 $this->p_master->error($user->lang['NO_CONVERT_SPECIFIED'], __LINE__, __FILE__);
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir