MOD Kurulum Makalesi (Yeni başlayanlar, bilmeyenler için)

phpBB 2.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
esracik
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen esracik »

Bedava Forumlara mod ekleyemezsiniz.
2. Ftp bağlantısı kuramazsınız.
3. Dosya upload edemezsiniz.
4. Tema, ifade-gülücük ekleyemezsiniz, .
ama ben bunlarin hepsini ekleyebiliyorul ve yapa biliyorum!
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

orda bedavayla kastedilen hazır forumlar, forumup gibi yerler.
esracik
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen esracik »

sizden dogru duzgun yardim alamadimd desem kizarmisiniz?
bu kodlar ne ise yariyorrrr, ve ben bu kodlari panelin neresinde kullancagam!
pettr.com
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pettr.com »

esracik yazdı:Bedava Forumlara mod ekleyemezsiniz.
esracik yazdı:sizden dogru duzgun yardim alamadimd desem kizarmisiniz?

Bakın şöyle anlatayım. Bedava ile hazır aynı şey demek değildir.
Bedava forumdan kastedilen bedava alan ve bedava mysql, ftp desteği veren yerlerdir. Bunların paralı olan hostlardan teknik olarak çok farkı yoktur. Buralardan aldığınız ftp'ye kendiniz php dosyalarını göndererek forumunuzu kurarsınız. Yani herşeyden sıfırdan kurulur. Bu yukardaki kodlarda forumda panele değil, forumu kurmak için ftp'ye gönderdiğiniz dosyalara eklenir...

Iphorum, takeforum, forumup gibi yerler ise hazır forumlar verirler. Bunlar forumun kurulması için ftp'ye gönderilmesi gereken dosyaları sizin yerinize kendileri göndermişlerdir. Siz sadece ad mail girerek forumu oluşturursunuz. Ve kurulumu kendileri yaptıkları için ftp bağlantı hakkını size vermezler. Dolayısı ile mod kurmak için gerekli kodları php dosyalarına ekleyemezsiniz...

Ve sanıyorum sizin forumunuz hazır forum. Çünkü takeforum'dan alınmış gibi duruyor...
Umarım açıklayıcı olmuştur :wink:
CnR
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen CnR »

Hocam SQL sorgusunda problem yaşıorum şu olayı birazck daha açarmısın ???
http://www.deynex.com
Bakımdayızzz...
esracik
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen esracik »

pettr.com yazdı:
esracik yazdı:Bedava Forumlara mod ekleyemezsiniz.
esracik yazdı:sizden dogru duzgun yardim alamadimd desem kizarmisiniz?

Bakın şöyle anlatayım. Bedava ile hazır aynı şey demek değildir.
Bedava forumdan kastedilen bedava alan ve bedava mysql, ftp desteği veren yerlerdir. Bunların paralı olan hostlardan teknik olarak çok farkı yoktur. Buralardan aldığınız ftp'ye kendiniz php dosyalarını göndererek forumunuzu kurarsınız. Yani herşeyden sıfırdan kurulur. Bu yukardaki kodlarda forumda panele değil, forumu kurmak için ftp'ye gönderdiğiniz dosyalara eklenir...

Iphorum, takeforum, forumup gibi yerler ise hazır forumlar verirler. Bunlar forumun kurulması için ftp'ye gönderilmesi gereken dosyaları sizin yerinize kendileri göndermişlerdir. Siz sadece ad mail girerek forumu oluşturursunuz. Ve kurulumu kendileri yaptıkları için ftp bağlantı hakkını size vermezler. Dolayısı ile mod kurmak için gerekli kodları php dosyalarına ekleyemezsiniz...

Ve sanıyorum sizin forumunuz hazır forum. Çünkü takeforum'dan alınmış gibi duruyor...
Umarım açıklayıcı olmuştur :wink:
evet cok aciklayic oldu, anlamdimki ben mod yukleyemiyorum neyse oda eksik kalsin, bilgileriniz icin tesekurler.
pettr.com
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pettr.com »

CnR yazdı:Hocam SQL sorgusunda problem yaşıorum şu olayı birazck daha açarmısın ???
En kolay iş o :D Cpanel kullanıyorsan, cpanele gir ordan phpmyadmin vardır. Oraya gir. Sql sorgusu yazan kısmı bul. Sana bir alan açılacak oraya eklenmesi isteneni aynen yaz ve git ( go) de. Hepsi bu kadar.
CnR
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen CnR »

Ne diyörsün hocam :lol: :lol: :lol: C panleden kasıt Plesk Panel gibi bişi mi???
http://www.deynex.com
Bakımdayızzz...
Kullanıcı avatarı
megaplatform
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen megaplatform »

CnR yazdı:Ne diyörsün hocam :lol: :lol: :lol: C panleden kasıt Plesk Panel gibi bişi mi???
evet cpanelde plesk gibi bir sistem
Kullanıcı avatarı
The_Maniac
Kayıtlı Kullanıcı

karakter hatası

Mesaj gönderen The_Maniac »

Ya hepsini yapıyorum moddaki kodları wordpadla açtığım site dosyasının içine yerine yapıştırıyorum ama yazı tipi farklı oluyo ve yeni yapıştırdığım kodun başında mesela kod //extreme mod mesela yapıştırınca //Çşiöüğ//extreme mod oluyo bunu nasıl hallederim.Baya bi uğraştım modu anladım şimdide bu hata:S Msnden görüşmek isteyen varsa eklesin isko_147@hotmail.com :( :?
oz_can
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen oz_can »

ESQARE yazdı:FTP yada dosyaları değiştirme izniniz yoksa sitenize MOD ekleyemezsiniz.
şimdi sorun şu ben bu phpbb, apache filan bunları yükledim sorun yok forum açıldı şimdi bu forum bedava ve benim mod ekleme iznim olmadığı anlamınamı geliyor.öyle ise hazır forum açmak daha kolay,yok dehilse bu modları tam olarak nereye yapıştırmamız yada girmemiz gerekiyor.ben bu meseleyi kusura bakmayın anlamadım html gibi bişeymi bu php ye yabancıyım konuyu 5 yaşında bir çocuha anlatır gibi(temelini)anlatırsanız müteşekür olacam teşekkürler.
osman_ksk_gs
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

ABİ BEN SQL İ ANLAMADIM ALANLI BİR FORUMUM VAR FTP KULLANIYO

Mesaj gönderen osman_ksk_gs »

ABİ BEN SQL İ ANLAMADIM ALANLI BİR FORUMUM VAR FTP KULLANIYORUM BANA YARDIMCI OLUN PLEASE! :wink:
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

sql den önce attığın mesajların kilitlenmemesi için bence kuralları oku, çünkü attığın mesaj kurallara aykırı. sql die arama yap karşına yüzlerce sonuç çıkar. hakkatten sadece ben 10 kewre falan anlattım.
oz_can
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen oz_can »

burada kimsenin cevap yazdığı filan yok yeni başalayan arkadaşlar phpbb mysql bilmemne hakkında soru filan sormayın boşuna; cevap alamassınız google de araştırın olsun bitsin ordanda başka forum sitesine ulaşır üye falan olursunuz böle böle devam eder gider.olay bu yani yoksa büyük harfle dehil neyle yassan nafile.
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

bu işlerden çok anlıyorsan buyur sen cevapla tüm soruları. kimsenin soru cevaplaması engellenmiyor burda. arkadaşın sorduğu sorruyu daha önceden en az ben 10 sefer yanıtladım ve forumda kaçtane cevap vardır bilmiyorum. ama tabi alışkanlık ettiğiniz gibi arama yapmadan sormanız yüzünden artık milletin sabrı da bi yere kadar ondan sonra cevap almamanız gayet normal.
siteyi araştır hele "phpbb_auth access table is already exist" başlıklı kaç soru bulacaksın ama hala sorulmaya devam ediliyor. artık bizde arama yapın demekle yetiniyoruz.
ikincisi sorular cevaplanmıyor demişsin, burda kimsenin soru cevaplama mecburiyeti yok. herkes bildiği kadar bişeyler koyuyor ortaya. cevaplananda oluyor cevaplanmayanda. demekki elimizden gelen bu, sen ayrı bir destek sitesi açarsın orada tüm soruları cevaplarsın. bizde ordan faydalanırız.
Kilitli

“2.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir