phpBB SEO (Search Engine Optimization)

phpBB 2.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
lepises1
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen lepises1 »

Equare Abim Allah Senden Razı Olsun..Bende Yüklü Olan modu dahi ilk cevapta bilip,hangi moddan kaynaklandığını ve o modun bende yüklü olduğunu bir çırpıda bulup sorunu hallettirdin..Çok ama çok teşekkür ederim..Ustalık bu olsa gerek nede olsa sorunun cevabını tek cevapla buldun... :)

Bu arada

Kod: Tümünü seç

/index.php 

# 
#-----[ FIND ]------------------------------------------ 
# 

$page_title = $lang['Index']; 

# 
#-----[ REPLACE, WITH  ]------------------------------------------ 
# 

$page_title = "Your Top 3 - keywords/keyphrases - seperated by hiphens";
Bu bölümde your top 3 falan yazan yeri ben istediğim gibi yazıyla değiştirsem bir sorun yaşarmıyım aceba..Çünkü indexte kötü görüntü oluşturuyor.. :lol:

Saygılar sevgiler esenlikler Dilerim...
Kullanıcı avatarı
BaRCeLoNa
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen BaRCeLoNa »

- Sitenizin içeriği iyi olsun ...

- Kopya bilgi kullanmadan içerik yazın ve Siteniz neile ilgiliyse ona yönlenin ...

- Arama Motorlarına Kayıt olun ama google da aradığınızda artık siteniz çıkıyorsa arama motorlarının logo reklamlarını sitenizden kaldırın ...

- Siteniz belli bir hit e kavuştuğunda Google Adsense Kayıt Başvurusu Yapın ...

- Google Yahoo Msn Alexsa gibi Botların Sitenize Gelmesi ve İndexlemesi için Gerekli Modları yükleyin

- PageRank i yüksek olan sitelerle link alışverişinde bulunun ...

- Sitenizde Chat diliyle konu açılmasına cevap yazılmasına ( Örnek : mrb nbr cvp vs.. ) İzin vermeyin

ve en önemlisi

- Sabretmeyi Bilin , Bekleyin ...

Google da siteniz çıkıyormu diye arama yaparken Site:Sitenizin adı şeklinde arama yapın ...

Ben bunları uyguladım ve siteyi açtığından bugüne 1 ay olmasına rağmen Gayet Memnunum .....
ve ikincisi : http://www.forumuni.com
:)

Özelden Mesaj Atmayın Cevaplamam ...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

lepises1 yazdı:Equare Abim Allah Senden Razı Olsun..Bende Yüklü Olan modu dahi ilk cevapta bilip,hangi moddan kaynaklandığını ve o modun bende yüklü olduğunu bir çırpıda bulup sorunu hallettirdin..Çok ama çok teşekkür ederim..Ustalık bu olsa gerek nede olsa sorunun cevabını tek cevapla buldun... :)

Bu arada

/index.php 

# 
#-----[ FIND ]------------------------------------------ 
# 

$page_title = $lang['Index']; 

# 
#-----[ REPLACE, WITH  ]------------------------------------------ 
# 

$page_title = "Your Top 3 - keywords/keyphrases - seperated by hiphens";
Bu bölümde your top 3 falan yazan yeri ben istediğim gibi yazıyla değiştirsem bir sorun yaşarmıyım aceba..Çünkü indexte kötü görüntü oluşturuyor.. :lol:

Saygılar sevgiler esenlikler Dilerim...
O kısıma siteyle ilgili 3 kelime yazılacak, index sayfasında ki title değişecek.

Örnek:

$page_title = "phpBB Turkey - phpBB Türkçe Destek - phpBB Türkiye";
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
x7even
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen x7even »

Merhaba modu kurdum fakat sorunum var değişiklikleri yaptığımda sayfayı yeniliyorum sayfa acılmıyor sürekli yenileniyor alt barda sayfa yükleniyor diyor forumun ip adresini gosteriyor acılmıyor. Tek tek denedim dosyaları page_tail haric diğer dosyaları attığımda problem yok forumda acılıyor ama seosuz page tailde değişiklik yapiyorum hosta atıyorum yukarıdaki problem oluşuyor. Nasil çözebilirim bu sorunu sebebi nedir sizcE?
x7even
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen x7even »

yok mu arkadaşlar yardım edebilecek?
x7even
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen x7even »

Bilen yok sanırım forumda aynı problemi yaşayan olursa yazsın çözümünü yazayım. Problemi çözdüm
Kullanıcı avatarı
RSNBK
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen RSNBK »

.htaccess dosyasina kodu eklediğimde server hatasi veriyo :roll: başka türlü nasil yapabilirim :?:
Kullanıcı avatarı
er-13
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen er-13 »

BaRCeLoNa yazdı:- Sitenizin içeriği iyi olsun ...

- Kopya bilgi kullanmadan içerik yazın ve Siteniz neile ilgiliyse ona yönlenin ...

- Arama Motorlarına Kayıt olun ama google da aradığınızda artık siteniz çıkıyorsa arama motorlarının logo reklamlarını sitenizden kaldırın ...

- Siteniz belli bir hit e kavuştuğunda Google Adsense Kayıt Başvurusu Yapın ...

- Google Yahoo Msn Alexsa gibi Botların Sitenize Gelmesi ve İndexlemesi için Gerekli Modları yükleyin

- PageRank i yüksek olan sitelerle link alışverişinde bulunun ...

- Sitenizde Chat diliyle konu açılmasına cevap yazılmasına ( Örnek : mrb nbr cvp vs.. ) İzin vermeyin

ve en önemlisi

- Sabretmeyi Bilin , Bekleyin ...

Google da siteniz çıkıyormu diye arama yaparken Site:Sitenizin adı şeklinde arama yapın ...

Ben bunları uyguladım ve siteyi açtığından bugüne 1 ay olmasına rağmen Gayet Memnunum .....
sevgili barcelona kardeşim

Google Yahoo Msn Alexsa gibi Botların Sitenize Gelmesi ve İndexlemesi için Gerekli Modları yükleyin

bu modlardan bazılarını yükledim bize kullanılması gereken modları burada duyururmusun acaba sadece google ye çalışıyorum da ben :wink:

teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
er-13
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen er-13 »

x7even yazdı:Bilen yok sanırım forumda aynı problemi yaşayan olursa yazsın çözümünü yazayım. Problemi çözdüm
Bunun cevabını merak ediyorum çünkü aynı durumda benimde sorunum var
page_tail dosyasını editleyince oluyor sanırsam .hatcess dosyasında bi düzenleme yapacağız çünku forum http://www.afsgsdg.com/forum/ da olduğundan hata veriyor bence de nasıl düzeltiriz
x7even cevabını bekliyorum şimdiden teşekkürler...
fatihbaz

Mesaj gönderen fatihbaz »

BaRCeLoNa,

bu kısmı anlayamadım ben.bunun ne gibi bi zararı var ki? bu arada link degişiminde aşırıya kaçmak google ın hoşuna gitmiyor.ve siteyi açar açmaz 100 lerce link almanız da aynı şekilde hoş karşılanmıyor google tarafından.yani yeni site açıp hemen yüklenmeyin :)
Kullanıcı avatarı
RSNBK
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen RSNBK »

fatihbaz yazdı:BaRCeLoNa,

bu kısmı anlayamadım ben.bunun ne gibi bi zararı var ki?
çünkü google 'de kimse chat dili ile arama yapmaz.. :wink:
musetr
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen musetr »

2- keyword-urls-mod_2.3.1 (webmedic): http://www.marsatak.org/download/keywor ... _2.3.1.zip (Bu da http://www.turkiyeforum.com için kullandığım SEO)

bunu kurmak istiyorum ama sorum var eski linkler aktf olckamı yani eski wiewtopic li olan link geçerli olucakmı?? yoksa linkler tamamen değişcekmi
Taraftarcafe
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Taraftarcafe »

Arkadaşlar kurtum linkler oluyor fakat tıklayınca sayfa görüntülenemiyor neden acaba ?
selcux
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

.htaccess dosyası yok bende

Mesaj gönderen selcux »

Merhabalar,

bu ilk mesajım...
sitemize SEO eklemek istiyoruz fakat .htaccess dosyası yok bizde
nerden buluruz bunu?

iyi çalışmalar herkese
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

musetr yazdı:2- keyword-urls-mod_2.3.1 (webmedic): http://www.marsatak.org/download/keywor ... _2.3.1.zip (Bu da http://www.turkiyeforum.com için kullandığım SEO)

bunu kurmak istiyorum ama sorum var eski linkler aktf olckamı yani eski wiewtopic li olan link geçerli olucakmı?? yoksa linkler tamamen değişcekmi
başlıklar değişmez, sadece *.html uzantısı şeklinde aynı başlıklara yönlenir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kilitli

“2.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir