Cracker Tracker v5.0.x Bug Çözümleri

phpBB 2.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
asi_romser
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

hata

Mesaj gönderen asi_romser »

Arkadashlar portaldada konu açmama izin vermiyor işte kod:

Kod: Tümünü seç

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Script-Filename: /index.php
----------------

Request-Method: POST

Matching rule: and 
In variable:   ta
In variable:   ouml;greneceksiniz.</strong></font></p><p align
In variable:   #39;ye destek verebiliriz... </strong></font></p><p align
In variable:   uuml;ncelerimizi</strong><strong> payla$abiliriz... </strong></font></p><p align
In variable:   ouml;zleri payla$abiliriz...</strong></font></p><p align
In variable:   ouml;dev payla$ımı yapabiliriz...</strong></font></p><p align
In variable:   ccedil;ekleri ortaya koyabiliriz...</strong></font></p><p align
In variable:   uuml;zelliklerinin farkına varabiliriz...</strong></font></p><p align
In variable:   ouml;rebiliriz...</strong></font></p><p align
In variable:   ccedil;a Bizler Olacagız...</strong></font></p><p align
In variable:   uuml;rler...</strong></font></p><p align

Matching rule: "
In variable:   ta
In variable:   ouml;greneceksiniz.</strong></font></p><p align
In variable:   #39;ye destek verebiliriz... </strong></font></p><p align
In variable:   uuml;ncelerimizi</strong><strong> payla$abiliriz... </strong></font></p><p align
In variable:   ouml;zleri payla$abiliriz...</strong></font></p><p align
In variable:   ouml;dev payla$ımı yapabiliriz...</strong></font></p><p align
In variable:   ccedil;ekleri ortaya koyabiliriz...</strong></font></p><p align
In variable:   uuml;zelliklerinin farkına varabiliriz...</strong></font></p><p align
In variable:   ouml;rebiliriz...</strong></font></p><p align
In variable:   ccedil;a Bizler Olacagız...</strong></font></p><p align
In variable:   uuml;rler...</strong></font></p><p align
In variable:   ouml;netimi</strong></font></p><p><font size

Matching rule: '
In variable:   titlepage

Possible solution:
------------------

#
#-----[ OPEN ]------------------------------------------
#
/index.php

#
#-----[ FIND ]------------------------------------------
#
include($phpbb_root_path . 'common.'.$phpEx);

#
#-----[ BEFORE, ADD ]------------------------------------------
#
define('CT_SECLEVEL', 'MEDIUM');
$ct_ignorepvar = array('ta','ouml;greneceksiniz.</strong></font></p><p align','#39;ye destek verebiliriz... </strong></font></p><p align','uuml;ncelerimizi</strong><strong> payla$abiliriz... </strong></font></p><p align','ouml;zleri payla$abiliriz...</strong></font></p><p align','ouml;dev payla$ımı yapabiliriz...</strong></font></p><p align','ccedil;ekleri ortaya koyabiliriz...</strong></font></p><p align','uuml;zelliklerinin farkına varabiliriz...</strong></font></p><p align','ouml;rebiliriz...</strong></font></p><p align','ccedil;a Bizler Olacagız...</strong></font></p><p align','uuml;rler...</strong></font></p><p align','ouml;netimi</strong></font></p><p><font size','titlepage');

#
#-----[ SAVE/CLOSE ALL FILES ]------------------------------------------
#
# EoM
aykarama
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen aykarama »

arkadaşlar ctarcker 5.03 kurdum sorun yok gibi bi bakiyim üye olunuyo diye olmadı kayıt ol diyince beyaz sayfa çıkıyor cevabını bilen varmı ?
http://www.bilginlerboard.com yeni çağın en genç sitesi
TaunMilitary
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen TaunMilitary »

mesajıma link yazınca bile engelliyor.. acaba bu bir hata mı? yoksa ayarlarında bi eksiklik mi yaptım. security alert çıkıyor...

hatta benden önce bir arkadaşda resmini eklemiş

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

nasıl bir edit yapmamız gerek. eğer bu devam ederse kaldırmak zorunda kalıcam :(
aykarama
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen aykarama »

ben kaldırdım çok uyumsuz bir mod benim anlamadığım bu modun sitenin güzenliğini sağlaması lazım ilkönce bizi bloke ediyor hata verdiriyor sorunsuz bie kurulum olmuyor mutlaka bi yerde olay var eski versiyonlar sorunsuz kuruluyor bunun derdi ne anlamadım...
http://www.bilginlerboard.com yeni çağın en genç sitesi
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

aykarama yazdı:ben kaldırdım çok uyumsuz bir mod benim anlamadığım bu modun sitenin güzenliğini sağlaması lazım ilkönce bizi bloke ediyor hata verdiriyor sorunsuz bie kurulum olmuyor mutlaka bi yerde olay var eski versiyonlar sorunsuz kuruluyor bunun derdi ne anlamadım...
esasında çok sorunlu değil artık. belli noktalarda evet engellemeye devam ediyor.. ama işini yapıyor
cahit28
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

c tracker 5.03 de bir problem

Mesaj gönderen cahit28 »

Arkadaşlar ben ctarcker in 5.0.3 ünü kurdum, kontrol panelinden ayarları yedekle dediğimde bu hatayı veriyor sorun nerde olabilir sizce...???

CBACK CrackerTracker veritabanı işlemini doğru bir şekilde gerçekleştiremedi.

DEBUG MODE

SQL Error : 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'biz senozda yaşıyoruz"")' at line 1

INSERT INTO phpbb_ctracker_backup (`config_name`, `config_value`) VALUES ("site_desc", ""biz senozda yaşıyoruz"")

Line : 637
File : class_ct_adminfunctions.php
[/i]
Kullanıcı avatarı
serkan_u19911
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Saol Kardeş

Mesaj gönderen serkan_u19911 »

asi_romser kardeş valla çok saol senin ellin dert görmesin :D :D :P
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: c tracker 5.03 de bir problem

Mesaj gönderen ESQARE »

cahit28 yazdı:Arkadaşlar ben ctarcker in 5.0.3 ünü kurdum, kontrol panelinden ayarları yedekle dediğimde bu hatayı veriyor sorun nerde olabilir sizce...???

DEBUG MODE

SQL Error : 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'biz senozda yaşıyoruz"")' at line 1

INSERT INTO phpbb_ctracker_backup (`config_name`, `config_value`) VALUES ("site_desc", ""biz senozda yaşıyoruz"")

[/i]
Site açıklamanız sembol ya da karakter içeriyor. Genel Yönetim / Ayarlar penceresinden sitenizin açıklamasındaki sembol ya da karakterleri silip tekrar deneyin.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
otuzkilo
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen otuzkilo »

Ben bu modu dün kurdum ve tek bir konu haricinde şimdilik sorunsuz kullanıyorum. Kurarken de hiçbir sorun çıkmamıştı..

Daha önce birçok arkadaşın karşılaştığı ama çözümü verilmeyen uyarıyı ben kendim değil ama bazı kullanıcılarımız alıyor ve Ctarcker bunları saldırı sayısı olarak ekliyor..

Bazı mesajlara verdiği uyarı şu:
http://upload4.postimage.org/1178127/photo_hosting.html

Kendi değerlendirmelerimiz arasında şu var. Bilgisayarında güvenlik duvarı ya da düzgün bir virüs tarayıcısı çalışmayan kullanıcıların attıkları sazı mesajlarda sorun çıkarıyor. Bilgisayarındaki bu güvenlik açıklarını gideren kullanıcılarımız bu uyarıyı artık almadıklarını söylüyorlar. Sorunun sebebi bu olabilir yani.. Ama çözümü nedir bilmiyorum. Çünkü forumu her kullanana 'düzgün virüs programı yükle' diyecek halimiz yok.

Bu sorun acaba programı yazanlara iletildi mi? Onların yorumu nedir?

EKLENDİ: DEBUG MOD'a aldım ve ilk saldırıyı bekliyorum, hatanın sebebini öğrenmek için. Sabahtan beri 19 tane saldırı algılamıştı, debug mod'a geçtiğimden beri tık yok :D
BadSon
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen BadSon »

Ya arkadaşlar şu ctrackerin bi açma kapama dugmesi yok mu, bastıgımızda kapansın, sonra basarsak tekrar acılsın felan? uyuz oldum yetti artık 1 haftadır forumda ayar değiştiremiyorum silicem sonunda...
otuzkilo
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Hata Bulma Modunu açtıktan sonra Kayıt Yönetimi/Hata Bulma Girdileri altında 6 adet hata kaydı vardı. Hepsi de aynı idi. Hata tespiti ve önerisi aşağıdaki şekilde belirtilmişti. Gerçi gerekli değişikliği yaptım ama bunun ne tür bir hatanın kaydı olduğunu anlayamadım. Acaba benim yaşadığım ve yukarıda ekran görüntüsünü verdiğim sorun aşağıdaki miydi?

Script-Filename: /forum/posting.php
----------------

Request-Method: POST

Matching rule: url
In variable: helpbox

Possible solution:
------------------

#
#-----[ OPEN ]------------------------------------------
#
/forum/posting.php

#
#-----[ FIND ]------------------------------------------
#
include($phpbb_root_path . 'common.'.$phpEx);

#
#-----[ BEFORE, ADD ]------------------------------------------
#
define('CT_SECLEVEL', 'MEDIUM');
$ct_ignorepvar = array('helpbox');

#
#-----[ SAVE/CLOSE ALL FILES ]------------------------------------------
#
# EoM
ilhanfire
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ilhanfire »

merhaba bende kurdum sorunsuz çalışıyor. şöyle bir hata oluştu ama, 2 defa şifremi yanlış giriş yaptım caps lock açıkmış sonradan farkettim. şimdi her giriş yaptığımda beni boş bir sayfaya yönlendiriyor.

-başka bir admin girişi yaparak ctracker daki hatalı girişte tuttuğu bilgileri sildim ve giriş yaptım işe yaramadı.

-giriş sayısını 5 yaptım tekrar denedim olmadı.

-giriş güvenliğini kapatıp giriş yaptım oldu.

bu seferde güvenlik açığı oluştu. kendimi engellenmekten kurtararak giriş güvenliğini eski hale nasıl getirebilirim.
Kullanıcı avatarı
caosonline
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen caosonline »

Forum ayarlarını değiştirmek istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.

DEBUG MODE 

SQL Error : 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'http://www.****.org/resimler/forumlogo.jpg" width="550" height="1' at line 1 

INSERT INTO phpbb_ctracker_backup (`config_name`, `config_value`) VALUES ("site_desc", "") 

ESQUARE biönceki yazdığın genel ayarlardan site açıklaması olayını yaptım ama olmadı yine aynı hatayı verdi

Birde bu cback kurduktan sonra şöyle bi hata daha verdi.
Üye bir konu açtığında bu konuyu cevaplar için takip edip cevapları mailine istiyor. Artık mail göndermez oldu. Sebebi nedir acaba?
otuzkilo
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Arkadaşlar bu modun yönetim panelinde gördüğümüz IP, Proxy & UserAgent Engelleyici bölümündeki engellenen bir IP numarası var. Bu IP'nin googleın botu olduğu konusunda da şüphelerim var. Program tarafından şimdiye kadar tek engellen IP 64.208..... ile başlıyor.

Ayarlar kısmından IP engelleyiciyi kapatmak da istemiyorum. Bu özellik tam olarakne işe yarar? Engelleyeceklerini mod neye göre seçiyor? Kapatmam güvenlik açısından ne tür sorunlar açar?
Türkiye'nin en kapsamlı Bonsai sitesi.. Bonsai nedir öğrenmek ya da yardım almak için sitemize ve forumumuza bekleriz. Avrasya Bonsai Kulübü...

http://www.avrasyabonsai.com
Yaşasın Bonsai Kardeşliği !!!
Cloyster
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Cloyster »

Beyler bende page_tail.php de sorun veriyor. Bir arkadaş çözmüş aynı hatayı fakat nasıl çözüldüğü yazılmamış. Yardım edilebilirse sevinirim. Şu hatayı alıyorum :

message_die() was called multiple times. This isn't supposed to happen. Was message_die() used in page_tail.php?
bunu bitirmek için ne yapmam lazım. Normak olarak dikkatli bir şekilde kurulumunu yaptım bütün dosyaların...
Kilitli

“2.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir