Cracker Tracker v5.0.x Bug Çözümleri

phpBB 2.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

@ atilimtosun ctracker ayarlardan Giriş Geçmişi deaktif yap.
@cooljy genel ayararda kullanıcı yaşını bilmiyorum ama tema değişmisyorsa kullancı stilini gözardı et işaretini hayır işaretle..
aksi taktirde bir modda kurulum hatası olmuş olabilir..
limxona
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen limxona »

Kod: Tümünü seç

SECURITY ALERT » » » » 
CBACK CrackerTracker has detected a potential attack on this site with a worm or exploit script so the Security System stopped the script. 

If you can see this page after including a new MOD into your board or after clicking on a link please contact the Board Administrator with this error message and a description what you have done before you could see this page, that the Admin has the possibility to fix the problem.  
kullanıcılar arası mailleşmede bu hatayı alıyorum neden olabilir. ne hatası bu acaba.
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

bu hata maalesef ctracker ın hatası bendede aynı durum var 5.03 te giderilir umarım.
Kullanıcı avatarı
crazyworld
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen crazyworld »

o sorunda olmasa çok güzel olacak :roll:
siyahsekiz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen siyahsekiz »

Arkadaşlar kurulumda şu hatayı alıyorum çözemedim ya, nedir acaba sebebi :( ne yapmam lazım. Yeniyim eğer çözümünü bilen varsa basit anlatırsa sevinirim :oops:

forumun phpmyadmin'den yedeğini alıp başka bir yere taşıdım. Sorunsuz çalıştı fakat cracker'i kurarken bu hatayı verdi

mod versiyon: CrackerTracker Professional G5
Phpbb versiyon: 2.0.21

[ ERROR ] ALTER TABLE `phpbb_users` ADD `ct_search_time` INT( 11 ) NULL DEFAULT 1 AFTER `user_newpasswd`;

[ ERROR ] ALTER TABLE `phpbb_users` ADD `ct_search_count` MEDIUMINT( 8 ) NULL DEFAULT 1 AFTER `ct_search_time`;

[ ERROR ] ALTER TABLE `phpbb_users` ADD `ct_last_mail` INT( 11 ) NULL DEFAULT 1 AFTER `ct_search_count`;

[ ERROR ] ALTER TABLE `phpbb_users` ADD `ct_last_post` INT( 11 ) NULL DEFAULT 1 AFTER `ct_last_mail`;

[ ERROR ] ALTER TABLE `phpbb_users` ADD `ct_post_counter` MEDIUMINT( 8 ) NULL DEFAULT 1 AFTER `ct_last_post`;

[ ERROR ] ALTER TABLE `phpbb_users` ADD `ct_last_pw_reset` INT( 11 ) NULL DEFAULT 1 AFTER `ct_post_counter`;

[ ERROR ] ALTER TABLE `phpbb_users` ADD `ct_enable_ip_warn` TINYINT( 1 ) NULL DEFAULT 1 AFTER `ct_last_pw_reset`;

[ ERROR ] ALTER TABLE `phpbb_users` ADD `ct_last_used_ip` VARCHAR( 16 ) NULL DEFAULT '0.0.0.0' AFTER `ct_enable_ip_warn`;

[ ERROR ] ALTER TABLE `phpbb_users` ADD `ct_last_ip` VARCHAR( 16 ) NULL DEFAULT '0.0.0.0' AFTER `ct_last_used_ip`;

[ ERROR ] ALTER TABLE `phpbb_users` ADD `ct_login_count` MEDIUMINT( 8 ) NULL DEFAULT 1 AFTER `ct_last_used_ip`;

[ ERROR ] ALTER TABLE `phpbb_users` ADD `ct_login_vconfirm` TINYINT( 1 ) NULL DEFAULT 0 AFTER `ct_login_count`;

[ ERROR ] ALTER TABLE `phpbb_users` ADD `ct_last_pw_change` INT( 11 ) NULL DEFAULT 1 AFTER `ct_login_vconfirm`;

[ ERROR ] ALTER TABLE `phpbb_users` ADD `ct_global_msg_read` TINYINT( 1 ) NULL DEFAULT 0 AFTER `ct_last_pw_change`;

[ ERROR ] ALTER TABLE `phpbb_users` ADD `ct_miserable_user` TINYINT( 1 ) NULL DEFAULT 0 AFTER `ct_global_msg_read`;

Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

siyahsekiz dosyalar eski hostunun aynısı olmalı. eğer bir dosyayı değiştirdiysen yada ctracker dosyaları (ftp dosyaları yani) kurulu değilse hata verebilir. kurulumda senden istenen chmod ayarlarınıda yapmayı unutma.
siyahsekiz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

cupra yaptığım şey şu. phpbb 2.0.17 olan forumumu 2.0.21'e güncelledim. Sonra phpmyadmin'den yedeğini alıp başka bir yere fantastigo'dan 2.0.21'i kurdum, kurulmuş olan yeni forumun tablolarını silip eski forumun veritabanını yükledim.

fantastigo'dan kurmuş olduğum yeni foruma eskiveritabanını yüklemeden önce cracker'i yüklediğimde hata vermiyor. Fakat eski veritabanını yükleyip denediğimde hata veriyor.

Ftp ve chmod ayarlarını sorunsuz yapıyorum ama yine sorun çıkıyor. Bulamadım.... :(
siyahsekiz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

sanırım vahim bişi yapmışım :) çözümü yok gibi... yok mu yahu gerçekten?
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

sen 2.0.21 databse ini yeni fantasticoya databaseine atmışssın ama ftp dosyaları ve güncellenmesi gereken dosyaları güncellememeişsin..
hatanın kaynağı ftp dosyalarına mod eklenmemesinden yada eksik olmasından oluyor..
önünde birkaç seçenek var yapabileceğin..
palawra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen palawra »

Arkadaşlar sistemi sorunsuz kurduğuma inanıyorum fakat login olmaya çalıştığımda bu sorunu verdi bu konu hakkında bi fikri olan varmı yoksa eski dosyalarımı yüklemek zorunda kalıcam

Error in obtaining userdata

DEBUG MODE

SQL Error : 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'FROM phpbb_users WHERE username = 'admin'' at line 2

SELECT user_id, username, user_password, user_active, user_level, user_login_tries, user_last_login_try, ct_login_count, FROM phpbb_users WHERE username = 'admin'

Line : 74
File : login.php

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

db kurulumunu yaptıysan login.php de bir kod hatatsı yada includes içindeki bir dosyda hata yapmış olabilirsin. kontrol etmen gerek.
alooo
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen alooo »

arkadaşlar,
ben page_tail.php dosyasına

'CRACKER_TRACKER_FOOTER' => create_footer_layout($ctracker_config->settings['footer_layout']),
	'L_STATUS_LOGIN' => ($ctracker_config->settings['login_ip_check'])? sprintf($lang['ctracker_ipwarn_info'], $output_login_status) : '',
kodunu eklediğimde
sayfanın altında engelleme sayısı geleceğine tüm hepsini bozup,

Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING in /home/sinemkob/public_html/forum/includes/page_tail.php on line 74
hatasını veriyor. 74 satır ise bu kodlardan oluşuyor. Ne yapmam gerekiyor?
alooo
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen alooo »

arkadaşlar yukarıdaki mesjıma cevap gelmedi. bu kod işe yarıyor mu, yaramıyor mu? bunun bir çözümü yok mu acaba ?
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

gösterdiğin bu satırda bir hata yok.. 74 ncü satırda bir hata gözüküyor.
alooo
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen alooo »

Cupra,
ama bendeki dosyaya göre

74. satıra 'CRACKER_TRACKER_FOOTER' => create_footer_layout($ctracker_config->settings['footer_layout']),

75. satıra 'L_STATUS_LOGIN' => ($ctracker_config->settings['login_ip_check'])? sprintf($lang['ctracker_ipwarn_info'], $output_login_status) : '',

denk geliyor.
74 ü kaldırıyorum 75 satırda hata var dio bu defa. ikisini birden kaldırınca hata ortadan kayboluyor.
Kilitli

“2.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir