phpBB 3.0.2 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
mustafakumbar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 3.0.2 Yayınlandı

Mesaj gönderen mustafakumbar »

Evet 3.0.0 dan 3.0.1 güncellemesini yaptığımda güncelleme yapmanıza gerek yok uyarısı verdi...
3.0.1 den 3.0.2 güncellmesiniş yaptığımda son adımda daha önce de belirttiğim gibi bağlantı sorunu uyarısı aldım...Ama aslında başlantı sorunu yok... son adımda dosyaları ftp ye atarken hep bu uyarıyı veriyor...yarım yamalak kaldı güncelleme.... 3.0.3 çıksada rahatlasak ...
Kullanıcı avatarı
mustafakumbar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mustafakumbar »

VSaBaH 'ın sayesinde güncelleme işlemi tamamlanmıştır...
Şu anda 3.0.2 sürümünü kullanıyorum sayesinde bundan sonra inşallah yeni güncelleme çıktığında hemen geçeceğim...
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

[quote="mustafakumbar"]VSaBaH 'ın sayesinde güncelleme işlemi tamamlanmıştır...[/quote] Tema dosyanı kontrol et, misafirler Moderatör Kontrol Paneli linki görebiliyor. Normalde linki görmemesi gerekir, U_MCP swtich leri silmiş olmalısın..
bjk55
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bjk55 »

[quote="malt"]@bjk55;

Dosyalarda yaptığın değişiklikler yüzünden uyuşmazlıkar oluyor. Bu aşamadan sonra aşağıdaki şıkkı seçerek devam et, mod değişikliklerini etkilemeden güncelleştirmeyi yapacaktır.

*****Birleştirme farklılıkları ve uyuşmazlık bloğu içinde yeni dosya kodu kullanımda [Dosya sonucunu göster][/quote]

Tekrar bi deneyim dedim yine aynı olay oldu http://localhost/forum/install/index.php?mode=update.... Internet Explorer web sayfasını görüntüleyemiyor hatası veriyor...
triopas
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen triopas »

forum konusunda çok acemiyim bu yüzden yanlış bir ifadede bulunursan kusuruma bakmayın. 3.0.1 versiyonundan 3.0.2 geçmek için instal klasörünü ve diğeriini ftp den yükledim. otomatik güncelleştirmeyi de çalıştırdım dosyaların kontrolüde yapıldı. ancak sorun ondan sonra başladı. ftp yoluyla bağlanmayı deniyorum bağlantı başarısız diyor. diğer yöntemle dosyaları sıkıştırıp atmak istiyorum bu seferde bozuk sıkıştırılmış dosya uyarısı alıyorum.. subdomain kullanıyorum bir arkadaşın yazdığı "public_html/.... /forum/" subdomain da yaptım.. yine olmadı ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen blogcu forum »

triopas
buradan bakabılırsın ;) viewtopic.php?f=20&t=13663
triopas
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen triopas »

blogcu forum, yardım için verdiğin linki gördüm teşekkür ederim. 3.0.1 e geçerken sende benzer durumlar yaşamışsın. ancak benim sorunum ftp den bağlanma isteyince bağlantı sağlanamadı diyor.. elle yüklemek isteyince listelenen dosyaları sıkıştırıyor ancak bu sıkışan dosyayı bilgisayarımda açmaya çalıştığımda bozuk arşiv hatası alıyorum.. kaç kez denediysem aynı cevabı aldım. ben bu durumda ne yapmam gerekiyor onu öğrenmeye çalışıyorum.. aynı durumla karşılaşan arkadaşlar varmı varsa problemi nasıl hallettiler.. cevaplama nezaketi gösteren tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Merhaba,

FTP'ye bilgileri ne şekilde girdiğinizi yazar mısınız? Tabi bu bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek için profilinizdeki sitenizi de güncellemenizi isteyeceğim.

(NOT: FTP Kullanıcı adı ve şifresinin doğru olup olmadığını [b]kökdizin/config.php[/b] içindeki bilgilerden yararlanarak kontrol edebilirsiniz...)
triopas
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen triopas »

o an yapamayınca ve sitede açılmayınca biraz panikledim ve install klasörünü tümden sildim. bu yüzden sorduğunuz soruyu cevaplayamayacağım ama yarın yeniden yapmaya çalışıcam o zaman tekrar yardımlarınıza başvurmayı düşünüyorum.. dilerim sizi rahatsız etmiyorumdur
triopas
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen triopas »

nihayet başardım. biraz zor oldu.. ftp ayarlarını girmeyi yine başaramadım. elle yükle seçeneğinde dosyaları bilgisayara indirmede sıkıntı yaşıyordum. dosya indirmede "orbit" adlı dosya indirme programı sıkıntı doğuruyormuş onu ortadan kaldırınca normal indirmede sıkışık dosyada bir sorun çıkmadı. sonra dosyaları tek tek elle yükledim. dilerim diğer arkadaşlar benim kadar zorlanmazlar.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

update_3[1].0.2_to_3.0.3.rar

Mesaj gönderen Ademx33 »

Merhaba arkadaşlar kendimce çok önemli olduğunu düşündüğüm bir konuyu paylaşmak stiyorum. Çünkü ilk olarak phpBB 3.0.1 ile tanıştığımdan o forumu locale kurmuştum 3-4 ay önce. Dün gece en son çıkan sürümü 3.0.3 güncellemek istedim sanırım aradaki 2. yi kurmadığım için başarısız oldum, bu sebeple sırayla gitmeye karar vererek 3.0.2 yi kurdum ama bazı dosyalar bulunamdı diyerek işler yarıda kaldı ama daha sonra nasıl etmişsem ( update_3[1].0.1_to_3.0.2 ) isimli bir update buldum ve güncellemem tamamlandı. Sonra bu update i nasıl bulduğumu unuttuğum için 3.0.3 e geçemedim. Genellikle indirdiğim önemli dosyaların linlerini dosyanın "ÖZET" kısmına eklerdim ama buna eklememişim, ve onun içinde 3.0.3 e geçecek update dosyasını bulamıyordum taa sabahtan beridir onu arıyordum karıştırmadığım sayfa kalmamıştı phpbb nin yabancı sitelerinde de bulamadığım için tam dosya ismini yazarak buradan yardım istemek için karar vermiştim ki son bir deneme daha yaptım. Dosya kontrolleri bitipte 150 dosyanın 98cisinde yine hata verip kalınca ümitsizce denemeler yapmaya başladım yine. Hatalı dosyaların en üstündeki bir satırda " DOSYALARI TEKRAR KONTROL ET " ---- "İNDİR" --- den Zip li yi seçtim ve indirdim o da ne benim UPDATE dosyam " update_3[1].0.2_to_3.0.3 " en sonunda KAYDET seçeneğiyle geldi ve UPDATE i mi tamamladım. .. Böylece son versiyon 3.0.3 e upgrade tamam oldu artık yeni gelecek sürüme yükselmek çok kolay oldu :D phpbb_3.0.4 çıkarsa derhal yükseltebilirim :mrgreen: .. Bu arada yeni patch çıktığı için kilit konmadan son yazıyı yazdım sanırım .. iyi günler..
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir