phpBB 3.0.3 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
animasyonforum

Re: phpBB 3.0.3 Yayınlandı

Mesaj gönderen animasyonforum »

arkadaslar , otomatik rar dosyasini indirdim zip olani , ftp ile install ve doc dosyasini ana dizine attim fakat , açıklmasi ykp de install dosyasini sil diyordu sildim, bu defada bir degişiklik olmadı.
anlaya bilecegim şekilde nasil otomatik yükleye bilirim anlatırmısınız lütfen.

şimdiden tşk ler
globy7
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen globy7 »

[quote="animasyonforum"]arkadaslar , otomatik rar dosyasini indirdim zip olani , ftp ile install ve doc dosyasini ana dizine attim fakat , açıklmasi ykp de install dosyasini sil diyordu sildim, bu defada bir degişiklik olmadı.
anlaya bilecegim şekilde nasil otomatik yükleye bilirim anlatırmısınız lütfen.

şimdiden tşk ler[/quote]
dosyaları attğında

www.siteadresin.com/install a girip güncelleme sekmesinden gerekenleri yapcaksın ondan sonra silceksin o dosyayı :)

güncelleme yaparken bi tane güncelleme yapılıyor yazan index.html dosyası hazırlayıp ana dizine atmanı güncelleme gittikten sonrada silmeni öneririm ;)
animasyonforum

ftp de 2 tane install dosyası var
www.animasyononforum.com/install girişinde güncelle diye bir işaret yok sadece install var
tekrardan mi kurmaliyim? biraz acemi kaldim bu olaylara.

yardım ve anlayış için tşk
globy7
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen globy7 »

[quote="animasyonforum"]ftp de 2 tane install dosyası var
http://www.animasyononforum.com/install girişinde güncelle diye bir işaret yok sadece install var
tekrardan mi kurmaliyim? biraz acemi kaldim bu olaylara.

yardım ve anlayış için tşk[/quote]

sen sıfırdanmı kuryorsun yoksa güncellememi yapacaksın ? eğer güncelleme yapacaksan şu şekilde

oto güncelle

phpBB 3.0.3 [ Oto. Güncelleme Paketi (3.0.2'den 3.0.3'ye) ] yazanı indir klasöre çıkar içindeki intall ve docs dizinini ana dizine yani config.php nin oldunu dizine at sonra siteadresin.com/install adresine gir güncelleme sekmesine tıkla orda yazanları yap tmm dır

arama yaparsan saten nasıl yapılacağı forumda mevcut
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

arkadaşlar dosyaların yedeğini almadan güncelleme yapma gafletinde bulundum ve dosyaları değiştirdikten sonra hata verdi, bende hostumdan yedeği yüklemelerini istedim ancak siteye girdiğimde daha doğrusu girmeye çalıştığımda beni install sayfasına yönlendiriyor direkt. acaba yapmam gereken birşeyler mi var ??
M65
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen M65 »

phpBB 3.0.3 [ Oto. Güncelleme Paketi (3.0.2'den 3.0.3'ye) ] yazanı indir klasöre çıkar içindeki intall ve docs dizinini ana dizine yani config.php nin oldunu dizine at sonra siteadresin.com/install adresine gir güncelleme sekmesine tıkla orda yazanları yap tmm dır

Bu yukarıda yazılanların hepsini yaptım veri tabanı güncelleniyor ama dosyalar değişmiyor. Dolayısı ile güncelleme tam yapılamıyor. Bunun nedeni nedir? Ne yapmam lazım. Teşekkürler

Yönetim Kontrol Paneline Sistem sekmesinde verdiği mesajı aşağıda ilave ediyorum:

Tam olmayan güncelleme tespit edildi
phpBB tam olmayan bir otomatik güncelleme tespit etti. Lütfen otomatik güncelleme aracı içerisindeki her bir adımı izlediğinize emin olun. Altta tekrar bir bağlantı bulacaksınız, ya da direk olarak install dizininize gidin.
animasyonforum

artik kendimi cok aciz hissetmeye basladim. inanin dediklerinizi yapiyorum ama , cikan sayfa tamamen ilgisiz dediklerinizden. update veya güncelle diye herhabgi bir cümle gecmiyor bile ve
install_update.php
database_update.php

bunlarida sitenin sonuna yapistirmis olmama reagmen bir degisiklik yok:(((

www.animasyonforum.com

artik bu yüklemis oldugum 3.2 son sürümüm olacak gibime geliyor, bir hata yapip bilgileride silmek istemiyorum.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

ya bende güncellemek istiyorum evde internet bozuldu ya tam zamanini buldu :(

ins. 1 haftaya internettim olurda güncellerim sitemi :)
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

@ animasyonforum;

Install ve doc klasörlerini ftp'den gerekli yere attıktan sonra; www.animasyonforum.com/install sayfasına gideceksin. Orada "güncelle" diye bir seçenek var, oraya tıkla. Sonra sistem seni otomatik olarak yönlendiriyor. Database güncellemesi de o adımların birinde yapılıyor.

Kolay gelsin...
M65
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen M65 »

herhalde sorunumuzu kendi kendimize çözeceğiz
animasyonforum

nihayet günceleme yaptim yardım ve emegi gecenler icin tşk ederim.
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

@M65;

Güncelleme sırasında yapılan dosya kontrollerinde farklı dosyaların ismi listelenmiştir galiba. O dosyaları indirip ftp'den forum klasörü içerisinde attığında değişiklik yapılan dosyalar yenisi ile değişecektir.

Bu adımı da yaptıysan forum klasörü içerisindeki install klasörünü sildikten sonra forumu tam anlamıyla güncellemiş olacaksın.

Kolay gelsin.
kaya_m44233
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kaya_m44233 »

Herşeyi Doğru Düzgün Uygulamadım ama mcp.php Yani Moderatör Kontrol Paneline Tıkladınmı Üste Bu Kodlar Var :(

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_admin.php on line 2405: array_fill() [function.array-fill]: Number of elements must be positive
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_admin.php on line 2405: array_merge() [function.array-merge]: Argument #2 is not an array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_admin.php on line 2408: vsprintf() [function.vsprintf]: Too few arguments
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3729: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3153)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3731: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3153)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3732: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3153)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3733: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3153)

Neden Olabilir acaba? Ya Herşey Çalışıyor bi tek Orası Öyle Bende 3.0.2ye Geçtim Tekrar Güncelemedede Hata yoktu :(
M65
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen M65 »

[quote="malt"]@M65;

Güncelleme sırasında yapılan dosya kontrollerinde farklı dosyaların ismi listelenmiştir galiba. O dosyaları indirip ftp'den forum klasörü içerisinde attığında değişiklik yapılan dosyalar yenisi ile değişecektir.

Bu adımı da yaptıysan forum klasörü içerisindeki install klasörünü sildikten sonra forumu tam anlamıyla güncellemiş olacaksın.

Kolay gelsin.[/quote]

Daha önce de yazdım Docs ve Install klasörünü ftp forum klasörü içine attım. güncelleme aşamasında dosyaları değiştirmedi. Ben dosyaları elle değiştireceksem otomatik güncellemenin anlamı nedir? Destek linklerine yönlendiğimizde İngilizce sayfaya gidiyor. İngilizcesi olmayan burdan da bir yardım alamıyor.

Hemen hemen tüm dosyaları gösteriyor evet. Bu dosyaların hepsini değiştirmek forumu silip yeniden kurmak gibi bir şey. Mesela dosyayı açtığımızda içinde zipli başka dosyalar da var. Bunların ne olduğunu açıklamak gerek. Docs ve Install klasörü dışında phpBB-3.0.1_to_3.0.3 gibi 7 tane zipli dosya var. açtığında hepsinin de içi aynı. Önce biri açıldığında hepsi birden mi açılıyor diye düşündüm ama tek tek açılıyorlar. Bu açıklamaları deneyimli biri yaparsa bu forumun kullanıcıları da sağa sola savrulmadan ne yapacaklarını daha rahat bilirler.
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

@M65;

Senin otomatik güncellemeden anladığınla sistemin otomatik güncellenmesi farklı. Ayrıca değişen dosyaların kodlarını el ile değiştirmiyorsun. Değişen dosyaları indirip ftp'den forum klasörüne attığında eski dosyaların üzerine yazılıyor, dolayısıyla değişmiş oluyor. Otomatik güncellemeden kasıt bu.

Ayrıca güncelleme sayfasında değiştirme işlemi ftp şifreni ve kullanıcı adını girerek de yapabilirsin ama o genellikle hata veriyor ( en azından bende öyle yaptı tüm güncellemelerde). Bu yüzden değişen dosyaları tespit edildikten sonra indirip ftp aracılıyla forum klasörüne atmanı tavsiye ederim.

Eğer bu bilgiler yardımcı olmazsa, deneyimli birinden yardım beklersin.

Kolay gelsin.
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir