phpBB 3.0.3 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
The_Delicius
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 3.0.3 Yayınlandı

Mesaj gönderen The_Delicius »

otomatik güncelleme yaptiktan sonra beyaz bir sayfa cikiyor site acilmiyor, bu sorunu nasil halledebiliriz...
M65
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen M65 »

[quote="malt"]@M65;

Senin otomatik güncellemeden anladığınla sistemin otomatik güncellenmesi farklı. Ayrıca değişen dosyaların kodlarını el ile değiştirmiyorsun. Değişen dosyaları indirip ftp'den forum klasörüne attığında eski dosyaların üzerine yazılıyor, dolayısıyla değişmiş oluyor. Otomatik güncellemeden kasıt bu.

Ayrıca güncelleme sayfasında değiştirme işlemi ftp şifreni ve kullanıcı adını girerek de yapabilirsin ama o genellikle hata veriyor ( en azından bende öyle yaptı tüm güncellemelerde). Bu yüzden değişen dosyaları tespit edildikten sonra indirip ftp aracılıyla forum klasörüne atmanı tavsiye ederim.

Eğer bu bilgiler yardımcı olmazsa, deneyimli birinden yardım beklersin.

Kolay gelsin.[/quote]

Açıklamaların için teşekkürler. Ben sizlerin açıklamasından şunları anladım:
phpBB 3.0.3 [ Oto. Güncelleme Paketi (3.0.2'den 3.0.3'ye) ] yazanı indir klasöre çıkar içindeki intall ve docs dizinini ana dizine yani config.php nin oldunu dizine at sonra siteadresin.com/install adresine gir güncelleme sekmesine tıkla orda yazanları yap tmm dır

Bunları yaptığımı söyledim ama olmadı. Sonra değişen dosya meselesi çıktı ki yukardaki açıklamada bu yok. Değişen dosyalarda da içinde bir sürü zipli dosyalar çıkan dosyalar olduğunu belirttim. phpBB-3.0.2-RC1_to_3.0.3 vs vs bunlar tam 7 tane. Bunu da geçtik. Ben hasbel kader yaradana sığınarak bunların içinden phpBB-3.0.2_to_3.0.3 olanı aldım. Bunların içindeki dosyaları aynen kopyalasam forumun yerle bir olacağını gördüm. Çünkü bu klasörlerin içindeki klasörlerdeki dosyaları da alıp tek tek kopyalayacağımı anladım. Bunu da yaptıktan sonra başarıyla güncelleme oldu. Demek ki bilgi tam verilirse herkes başarıyle işini yapar.

Buna göre:

1.- phpBB 3.0.3 [ Sadece Değişecek Dosyalar ] phpBB-3.0.3-files zipli dosyasını indirin
2.- İçinden docs ve install klasörlerini aynen ftp ye atın.
3.- Daha sonra 3.0.2_to_3.0.3 zipli dosyasını açın. içindeki klasörleri aynen kopyalamayın. Bu klasörlerin içindeki dosyaları alıp ftp deki aynı klasörlerin içindekilerle değiştirin. Eğer klasörleri aynen kopyalarsanız içindeki dosyalar aynı olmadığından forum zarar görecektir.

Yukarıdaki bu işlemleri yaptıktan sonra yönetim kontrol paneline gelip üstten sistem sekmesinden güncelleme işlemine başlayın.

kolay gelsin
ByMK
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ByMK »

arkadaşlar sitemde bir çok mod kurulu fakat neyin kurulu olduğunu bilmiyorum ve eğer güncelleme dosyalarını indirip değiştirirsem site bozulacak acaba sadece 3.0.2 ile 3.0.3 arasındaki değişen kodları bulmamız mümkün mü ? mesela index.php ye yeni eklenen kodları eklendikleri yere filan biz kendimiz yerleştirsek yani modifikasyon yapar gibi :)
The_Delicius
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

otomatik güncelleme yaptim fakat cok fazla hata aldim post konular gäzükmüyor güncelledikte sonra bir hata buldum functions_template dosyasinda degisiklikten sonra beyaz sayfa oluyor forum acilmiyor functions_template eski dosyasini attigimda düzeliyor. sitemde sitemap calismiyor güncellemeden sonra bunlar farkettigim bozukluklar neyapacagimi sasirdim saba 4 e kadar pc basinda bunla ugrastim. cözüm olarak neyapicaz bilmiyorum... 3.0.1 den 3.0.2 ye gecerken hic sorunum olmamisti...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

ByMK yazdı:arkadaşlar sitemde bir çok mod kurulu fakat neyin kurulu olduğunu bilmiyorum ve eğer güncelleme dosyalarını indirip değiştirirsem site bozulacak acaba sadece 3.0.2 ile 3.0.3 arasındaki değişen kodları bulmamız mümkün mü ? mesela index.php ye yeni eklenen kodları eklendikleri yere filan biz kendimiz yerleştirsek yani modifikasyon yapar gibi :)
İlk mesajda da belirtildiği gibi Yüklemeler sayfamızdan Kod değişiklikleri paketini indirerek bunu yapabilirsiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

The_Delicius yazdı:otomatik güncelleme yaptim fakat cok fazla hata aldim post konular gäzükmüyor güncelledikte sonra bir hata buldum functions_template dosyasinda degisiklikten sonra beyaz sayfa oluyor forum acilmiyor functions_template eski dosyasini attigimda düzeliyor. sitemde sitemap calismiyor güncellemeden sonra bunlar farkettigim bozukluklar neyapacagimi sasirdim saba 4 e kadar pc basinda bunla ugrastim. cözüm olarak neyapicaz bilmiyorum... 3.0.1 den 3.0.2 ye gecerken hic sorunum olmamisti...
Tavsiyem kurduğunuz tüm MOD'ları tekrar gözden geçirerek kurun. Otomatik güncelleme yaparken değişiklik yaptığınız bazı dosyaları değiştirmiş olabilirsiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
The_Delicius
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Merhabalar güncelleme islemini birsey haricinde sorunsuz yaptim, sadece bir sorun kaldi functions_template dosyasindaki bir kod degisikligi sonucunda site beyaz bir sayfa halinde aciliyor sayfada birsey yok fakat kendim güncellemeden önce ve güncellemeden sonra dosyadaki kodlar arasinda bir karsilastirma yaptim ve neden sorun ciktigini bir nebze de olsa cözebildim functions_template dosyasinin güncellemeden sonra degisen ve hata veren satirlarini veriyorum bunlari bi inceleyip sorunun neden oldugunu söyleyebilirseniz cok sevinirim.
Güncellemeden sonraki functions_template 518,519,520,521. satirdaki ve 527,528,529,530,531 satirdaki degisiklikleri eski hallerine aldigimda ancak aciliyor sayfa yeni halinde beyaz sayfa aliyorum

513 ile 533 satirlarinin yeni hali:

Kod: Tümünü seç

// Add the block reference for the last child.
							$varref .= "['" . $blocks[0] . "']";
						}
						$token = "sizeof($varref)";
					}
					else if (!empty($token))
					{
						$token = '(' . $token . ')';
					}

break;
			}
		}

// If there are no valid tokens left or only control/compare characters left, we do skip this statement
		if (!sizeof($tokens) || str_replace(array(' ', '=', '!', '<', '>', '&', '|', '%', '(', ')'), '', implode('', $tokens)) == '')
		{
			$tokens = array('false');
		}
		return (($elseif) ? '} else if (' : 'if (') . (implode(' ', $tokens) . ') { ');
	}
Dosya ekleri
functions_template.rar
Güncellemede sonraki hatali functions_template dosyasi
(6.29 KiB) 472 kere indirildi
Kullanıcı avatarı
SONERIUM
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SONERIUM »

Yüklemeniz güncel, phpBB sürümünüz için herhangi bir güncelleme mevcut değil. Yüklemenizi güncellemenize gerek yok.

Ben otomatik güncelleme paketiyle güncellememi yaptım. Olmuş mudur? Üstteki gibi bir yazı mevcut sistem modülünde. (Ftp ana dizine install klasörünü attım, aşamaları yaptıktan sonra değişiecek dosyaları indirip ftp dizininde üstüne yazdırdım)
Kullanıcı avatarı
Burakozmen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Burakozmen »

SONERIUM yazdı:Yüklemeniz güncel, phpBB sürümünüz için herhangi bir güncelleme mevcut değil. Yüklemenizi güncellemenize gerek yok.

Ben otomatik güncelleme paketiyle güncellememi yaptım. Olmuş mudur? Üstteki gibi bir yazı mevcut sistem modülünde. (Ftp ana dizine install klasörünü attım, aşamaları yaptıktan sonra değişiecek dosyaları indirip ftp dizininde üstüne yazdırdım)
evet aynen öyle oluyor. senin siten şuan güncel.
konsulat
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen konsulat »

Slm arkadaslar bendeki versiyon 3.0.2 otomatik güncelleme yapildiginda (3.0.3 ) theme ve skiller degisir mi? Degisiyor ise degismemmesi icin ne yapmak gerekiyor? Hangi dosyalarda degisiklik yapmam gerekiyor? Yardimci olursaniz sevinirim.

http://www.akvaryumculuk.biz
Kullanıcı avatarı
Burakozmen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Burakozmen »

konsulat yazdı:Slm arkadaslar bendeki versiyon 3.0.2 otomatik güncelleme yapildiginda (3.0.3 ) theme ve skiller degisir mi? Degisiyor ise degismemmesi icin ne yapmak gerekiyor? Hangi dosyalarda degisiklik yapmam gerekiyor? Yardimci olursaniz sevinirim.
teman yada eklediğin stillerin değişmez dostum merak etme.. sadece sanırım prosilver için docs dosyasında bir kaç değişiklik vardı. o kadar.

tabi birde fazladan eklediğin modlar da sorun çıkabilir en fazla :lol:
Kullanıcı avatarı
C@N
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen C@N »

okul yüzünden yüklemeye zaman bulamadım ama en yakın zamanda yüklerim ilk yükleyenlerden olmak isterdim ama kısmet değilmiş :)
Resim
I LoVe phpBBTurKeY..!
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir