phpBB 3.0.5 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
animasyonforum

Re: phpBB 3.0.5 Yayınlandı

Mesaj gönderen animasyonforum »

Enkaz yazdı:- phpBB 3.0.4'ten 3.0.5 sürümüne Otomatik Güncelleme Paketi

Bunu indirdim. içindeki dosyaları zipten çıkartıp ve ftpye attıktan sonra, domain.com/install mi yapıcaz sadece?
evet kolay yolu YKP Gir yani yönetim kontrol panaline sonra sisteme gir en altta sana bir link veriyor otomatik güncelleme icin
Kullanıcı avatarı
Enkaz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Enkaz »

Yüklemeniz güncel, phpBB sürümünüz için herhangi bir güncelleme mevcut değil. Yüklemenizi güncellemenize gerek yok. Başardımmmmmmmm ilk sürüm güncelemem:)
adyghe
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen adyghe »

Otomatik güncelleme paketini indirdim "/install" dizinini kullanıp tüm adımları sırayla yaptım ve son adımda kendim tek tek atıyorum dosyaları ftpye. Bu tema ile alakalı dosyaları kendi temamıza uygulamak için "kod değişiklikleri" dosyasını da mı indirip kurmamız gerekiyor ?

Birde ayrıyetten "TR dil paketi" dosyasını da mı indirmem gerekiyor yoksa otomatik güncelleme için de mevcut mu ?
birvurgunbusevda..
Kullanıcı avatarı
Militarist
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Militarist »

adyghe yazdı: Birde ayrıyetten "TR dil paketi" dosyasını da mı indirmem gerekiyor yoksa otomatik güncelleme için de mevcut mu ?
Ben de otomatik güncelleme ile yükselttim sürümü. Türkçe dil dosyaları, otomatik güncellemede değişmiyor.
İhtilâl istiyorum,
Mukaddes bir ihtilâl...
adyghe
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen adyghe »

TR Dil paketini de ayrı şekilde güncelleyerek 3.0.5'e geçtim yalnız farklı bi tema kullandığımdan onun üzerindeki değişiklikleri yapmadım, şuanda bi problem gözükmüyor umarım da çıkmaz.
birvurgunbusevda..
Kullanıcı avatarı
difficulty
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen difficulty »

adyghe yazdı:Otomatik güncelleme paketini indirdim "/install" dizinini kullanıp tüm adımları sırayla yaptım ve son adımda kendim tek tek atıyorum dosyaları ftpye. Bu tema ile alakalı dosyaları kendi temamıza uygulamak için "kod değişiklikleri" dosyasını da mı indirip kurmamız gerekiyor ?

Birde ayrıyetten "TR dil paketi" dosyasını da mı indirmem gerekiyor yoksa otomatik güncelleme için de mevcut mu ?

ben anladığım kadarıyla anlatayım yanlış anlatıyorsam lütfen arkadaşlarım müdahale etsin cünkü bende yeniyim fazla bilgim yok

eğer forumun yeniyse herhangi bir mod kurmadınsa bunları sırasıyla yap
otomatik güncelleme paketindeki dosyaları incele tahminen nereye nasıl koyman gerektiğini anlarsın
paketin içinde docs ve install klasörü olcak
docs klasörünün içindekileri forumundaki docs un içine yerleştir
install içinde data var.
data klasöründekileri forumundaki datanın içine yerleştir
install klasöründeki update hariç geri kalanları yerlerine yerleştir
update klasörünün içinde new var
new klasörüne bakınca yerlerini hemen anlarsın
aslında update klasörünü yanlış yere koyulmuşlar sanarım kafa karışıklığı ordan geliyor ama az bakınca kendin çözersin yerlerini tahmin edersin
old klasörü akıl karıştırmış aslında paketin içine neden koymuşlar anlamadım

eğer forumunuzda modlar kurulu ise
otomatik paket yerine elle düzenleme paketindeki işlemleri yapmanızı öneririm
phpBB 3.0.4'ten 3.0.5 sürümüne Sadece Değişecek Dosyalar (Elle Kod Güncelleme Paketi)(Bu paket sadece İngilizce dil dosyası değişiklikleri ile tema/stil değişikliklerini içerir.)
paketin ismi: phpBB-3.0.4_to_3.0.5-codechanges

elle değişim nasıl yapılır bilmiyorum diyorsanız burdan okuyabilrsiniz çok kolaydır
viewtopic.php?f=30&t=108
Kullanıcı avatarı
Burakozmen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Burakozmen »

selam. ben sitemi güncelledim. veri tabanı şemasın güncelledi. veri tabanını güncellerken bir hata verdi. hostta sitemin bulunduğu yeri (adresi) gördüm :D line: 265 felan yazıyorduu... geri dedim bir daha güncelle dedim ikinci sefer bir sorun yazmadı. umarım ileride bir sorun çıkartmaz.

şimdi sitem güncel..tek sorunum AB_QUESTION_MOD u yeniden çalışır duruma getirmek. moda baktım hepsi tamam.. ama kayıt ekranında gözükmüyor..onay kodunun karışımı ve yenilenme olayı iyi olmuş..
saygılar..
Kullanıcı avatarı
Pierce_MVP
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Pierce_MVP »

Güncelledim.Hayırlısı bakalım.Daha iyi sürümlerin geleceğinden eminim...
En son Pierce_MVP tarafından 03.06.2009, 00:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Arada nostalji amacli ugruyorum buraya. Cok guzel gunlerdi :'(
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Öncelikle hayırlı olsun. Bir an güncellemek lazım sonra ara verilince 2 adım birden atlamak zor oluyor.
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Güncelleme yapanlar belki farketmişlerdir, anketlere verilen oy sonradan değiştirilebiliyordu. Konunun tartışması burada => viewtopic.php?f=29&t=16070

bplr sağolsun fix kodlarını bizimle paylaştı. Kodları değiştirince anketler eski haline döndü. Düzeltmenizi tavsiye ederim..

Aç: viewtopic.php
Bul:

Kod: Tümünü seç

// Can not vote at all if no vote permission
   $s_can_vote = ($auth->acl_get('f_vote', $forum_id) &&
      (($topic_data['poll_length'] != 0 && $topic_data['poll_start'] + $topic_data['poll_length'] > time()) || $topic_data['poll_length'] == 0) &&
      $topic_data['topic_status'] != ITEM_LOCKED &&
      $topic_data['forum_status'] != ITEM_LOCKED) ? true : false;
   $s_display_results = (!$s_can_vote || ($s_can_vote && sizeof($cur_voted_id)) || $view == 'viewpoll') ? true : false;
Bununla değiştir:

Kod: Tümünü seç

$s_can_vote = (((!sizeof($cur_voted_id) && $auth->acl_get('f_vote', $forum_id)) ||
          ($auth->acl_get('f_votechg', $forum_id) && $topic_data['poll_vote_change'])) &&
          (($topic_data['poll_length'] != 0 && $topic_data['poll_start'] + $topic_data['poll_length'] > time()) || $topic_data['poll_length'] == 0) &&
          $topic_data['topic_status'] != ITEM_LOCKED &&
          $topic_data['forum_status'] != ITEM_LOCKED) ? true : false;
       $s_display_results = (!$s_can_vote || ($s_can_vote && sizeof($cur_voted_id)) || $view == 'viewpoll') ? true : false;
hermestr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen hermestr »

difficulty yazdı:
adyghe yazdı:Otomatik güncelleme paketini indirdim "/install" dizinini kullanıp tüm adımları sırayla yaptım ve son adımda kendim tek tek atıyorum dosyaları ftpye. Bu tema ile alakalı dosyaları kendi temamıza uygulamak için "kod değişiklikleri" dosyasını da mı indirip kurmamız gerekiyor ?

ben anladığım kadarıyla anlatayım yanlış anlatıyorsam lütfen arkadaşlarım müdahale etsin cünkü bende yeniyim fazla bilgim yok
Aslında 3.0.4 ten güncelleme çok kolay hale getirilmiş... Otomatik güncelleme paketindeki install dizini tümü ile forum ana dizinine atıyorsunuz ve ACP'de güncelleme bölümündeki linke tıklıyorsunuz...
Adım adım kendisi yapıyor... sonunda değiştirdiklerini ve Mod kurulan değiştirmediği dosyaları tek tek gösteriyor... İsterseniz bu dosyaları ftp ile upload ediyorsunuz veya download edip yerlerine koyarak güncelleyebiliyorsunuz. Tabi bu arada orjinali ile değiştirenlerin modları gitmiş oluyor.
Sorun çıkmaması için orjinali ile değiştirmekte ve modları tekrar kurmakta yarar var gibi geliyor. Zahmetli ama garanti bir iş... Ben böyle yaptım 10 dk sürdü ve hiç bir sorun çıkmadı....
Kullanıcı avatarı
mandrivaturkiye
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen mandrivaturkiye »

Teşekkürler sorunsuz güncelleme oldu. İnşaAllah sorun vermez.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

malt yazdı:bplr sağolsun fix kodlarını bizimle paylaştı. Kodları değiştirince anketler eski haline döndü. Düzeltmenizi tavsiye ederim..
fix denemez aslında, 3.0.4 kodlarına geri aldım anket satırlarını. 3.0.4 de olmayan anket oyları her zaman değiştirilebilmesi durumu olmuştu. Winmerge ile viewtopic304 ve viewtopic305 karşılaştırıp değişen satırları geri alma işlemi yapıldı.
Kullanıcı avatarı
mandrivaturkiye
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen mandrivaturkiye »

Merhaba.

Localhostta güncelleme yaptıktan sonra tema değişmiş, bu konuda arkadaşında belirttiği gibi üye olma formunda chapta yenileme kodu var, tema değişmiş olarak gördüm. Fakar sunucuda güncelleme yaptığımda hiç birisi değişmedi aynı kaldı işin garip tafafı sistemden baktığımda 3.0.5 olarak gösteriyor.

Tekrarmı güncelleme yapsam.
Kullanıcı avatarı
C@N
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen C@N »

arkadaşlar güncelleme yapıcam ama kurduğum mod'ların gitmesinden korkuyorum ne yapmam gerekiyor acaba?
Resim
I LoVe phpBBTurKeY..!
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir