phpBB 3.0.5 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
bdajans
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 3.0.5 Yayınlandı

Mesaj gönderen bdajans »

Kardeşim orda zaten numara yazıyor...
Sunucu numaram '130' ancak burda '149' çıkıyor hatada..!
'149' yazınca da;

(General Error
SQL ERROR [ mysql4 ]

Can't connect to MySQL server on '212.101.96.149' (10061) [2003]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.)

böyle hata veriyor...

Benim sunucu numaramı ve şifremimi değiştirdiler yoksa..?
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Hosting şirketiyle temasa geçin o zaman, hallederler.
mortaL
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen mortaL »

Arkadaşlar ben otomatik güncelleştirmeyi kurdum. sonra foruma girdiğimde Kategorileri, forumları tıkladığımda Seçtiğiniz forum bulunmuyor diye bir uyarı alıyorum fakat konuların hepsi forumda duruyor. yardım edebilirmisiniz :(
bdajans
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen bdajans »

Sonunda hostin şirketi çözdü meseleyi uzun uğraşlardan sonra...
Kullanıcı avatarı
halenkur
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen halenkur »

merhaba
ben yeni sürüme güncellemeyi bir türlü yapamadığım için geçemedim malesef.
otomatik güncelleme paketini indiriyorum fakat içerisinde çok fazla dosya olduğu için ne yapacağımı bilmiyorum.

acaba dosyaların hepsini forum ana dizine mi atmalıyım,yoksa her birini tek tek mi yerleştirmeliyim.

bu konuyla ilgili detaylı olarak bilgilendirilmeye ihtiyacım var. çünkü bu yüzden geçmiş sürüme bağlı kaldım.

yardımcı olursanız sevinirim.
herkese iyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Önce 3.0.4'ten 3.0.5'e otomatik güncelleştirme paketini indir. => http://www.phpbbturkey.com/downloads/index.html#phpbb3

Ardından o paketteki docs ve install klasörünü ada dizine (root) at. Sonra sitende www.siteninismi.com/install diyerek güncelleştirme bölümüne gir. Bir iki adım sonra güncelleşecek olan dosyalar sıralanacak. O dosyaları indir. (Oradan ftp ile yüklemeye çalışma) Ardından o indirdiğin dosyaları ana dizin üzerine at. Değişecek olan dosyalar zaten eskisinin üzerine yazılacaktır.

Bu adımdan sonra install klasörünü sil.
Kullanıcı avatarı
halenkur
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

merhaba
söylediklerinizi uyguladım sağolun işe yaradı.
ancak son birşey var;
"dosya kontrolü" bölümünde dosya farklılıklarını kontrol ederken ya aşırı çok bekliyor,yada işlemin sonunda internet explorer sayfayı okuyamadı/tanımlayamadı gibi bir sayfaya yönlendiriyor. (bağlantımda sorun yok)

bunun sebebi nedir acaba?
bunuda halledersem yeni sürüme geçmiş olacağım.

teşekkürler
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Tam bir fikrim yok ancak server tabanlı bir sorun olabilir. Kontrol uzun sürüyorsa server zaman aşımı diyerekten bağlantıyı kesebilir. O konuyu hosting şirketinle görüş istersen.

Bu arada forum kuralları gereği profiline Phpbb yazılımını kullandığınız siteyi eklemen gerekiyor..
Kullanıcı avatarı
halenkur
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

anlıyorum,teşekkür ederim.
(ben bir sanatçının internet sitesi ve forum sayfasını tasarlıyorum.)

yalnız son bir konuda daha aydınlanmaya ihtiyacım var. forum yönetiminden forum ayarları ve forum özellikleri bölümüne gelip, herhangi bir değişiklik yapıp, sonra "gönder" butonuna bastığımda boş bir sayfaya yönlendiriyor. bunun sebebi ne olabilir?

bu boş sayfayı;
forum resimini değiştirirken,
forum ayarlarında değişiklik yaparken,
forum özelliklerinde değişiklik yaparken vb.
alıyorum.

yönetim bölümünün tüm sayfalarında yapmıyor bunu,bu saydığım bölümlerde yapıyor.

bu daha önemli bir sorun benim için. forumun ana kısımlarında neredeyse hiç değişiklik yapamıyorum.

çok fazla soru sorup rahatsızlık verdiğimin farkında olmakla beraber bu konudada beni aydınlatırsanız sevinirim.

şimdiden teşekkür ederim.
iyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen blogcu forum »

3.0.5 tam sürüm zip dosyası için "arşiv bozuk" diyor ve açamadım. Bi bakın isterseniz
blogcu
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

blogcu forum yazdı:3.0.5 tam sürüm zip dosyası için "arşiv bozuk" diyor ve açamadım. Bi bakın isterseniz
zipte dediğin gibi sorun var. Buradan indiriver.

http://sourceforge.net/projects/phpbb/f ... 2/download
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen blogcu forum »

sağol @malt ben bz2'den indirdim onda sorun yoktu ;) ama bu başlığı ve senin mesajını görmeyenler indirmeye çalışacak ve arşivi bozuk görecek. Uyarmak istedim sadece
blogcu
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir