phpBB 3.0.6 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
semi54
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB 3.0.6 Yayınlandı

Mesaj gönderen semi54 »

ben güncelledim ancak hiç bir fark göremiyorum..
Kullanıcı avatarı
aciyagulmek
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen aciyagulmek »

Arkadaşlar phpbb 3.0.5 kuruluydu sistemimde ve içerisinde Türkçe dil paketi yüklüydü ama 3.0.6 için indirdiğim güncelleme paketinde sadece İngilizce dil dosyaları mevcut, Türkçe ile alakalı birşey göremedim ben şahsen. Bu durumda da yeni gelen seçenekler hep ingilizce oldular ne oldukları hakkında bir bilgim yok.
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

aciyagulmek yazdı:Arkadaşlar phpbb 3.0.5 kuruluydu sistemimde ve içerisinde Türkçe dil paketi yüklüydü ama 3.0.6 için indirdiğim güncelleme paketinde sadece İngilizce dil dosyaları mevcut, Türkçe ile alakalı birşey göremedim ben şahsen. Bu durumda da yeni gelen seçenekler hep ingilizce oldular ne oldukları hakkında bir bilgim yok.
yukarıda verilen phpbb.com daki türkçe dil paketini yükle
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

satcell yazdı:3.0.6 güncelledim kurulum da cmod değerlerini nasıl 777 veriyorsanız güncelleme yaparkende vermek gerekiyor ve config.php dosyasınıda install anadizine atmanız gerekiyor.3.0.6 güncelledikten sonra şöyle bir durumla karşılaştım şablonları yenilerken prosilver/template/colour_swatch.html,prosilver/template/syndication_atom.xml hatayı verdi.bu arada özet akışı yani rss feed istediğim gibi çıkmadı ykp kontrolü var ama ziyaretçilere forum içeriği kapalı olsa bile eğer bu aktifse içerik okunuyor yani bu modun hiçbir önemi kalmıyor.açıkcası 3.0.6 beklediğim gibi çıkmadı
şablon yenilerken yukarıdaki karşılaştığım hataları burda verilen kod ile SQL sorgulaması yaparak ve tek tek kodda ismi yazan yerleri değiştirerek sorunu giderdim viewtopic.php?f=34&t=14861&start=30
Kullanıcı avatarı
sivasli_14
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sivasli_14 »

juba yazdı:türkçe dili buradan yükledim:
http://www.phpbb.com/files/language_pac ... ang_tr.zip

sanırsam 3.0.x lerin tümü için kullanılabiliyor. 3.0.6 ya attım sorun çıkmadı şimdilik.
Tskler Usta
Bende'De VarBiraz Diyorsan Biz Burdayiz..

Forum - VaRBiraZ.Net
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

Phpbb3 3.0.6 diğer sürüm phpbb3 3.0.5 den farkı bunlar
* hızlı cevap
- genel açma-kapama
- forum başına açma-kapama
* yeni üyeler kullanıcı grubu
- ileti limiti
* rss besleme özelliği
* özel mesajı rapor edebilme
* uzak avatarları kapatabilme
* ileti silme süre limiti
* ileti ve mesajlarda minumum karakter sayısı
* ifadeleri sayfalayabilme
* görsel doğrulama eklentisi
- soru/cevap eklentisi
- recaptcha eklentisi
* tüm oturumları sonlandırabilme
* phpbb.com a istatistik gönderme
juba
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen juba »

sivasli_14 yazdı:
juba yazdı:türkçe dili buradan yükledim:
http://www.phpbb.com/files/language_pac ... ang_tr.zip

sanırsam 3.0.x lerin tümü için kullanılabiliyor. 3.0.6 ya attım sorun çıkmadı şimdilik.
Tskler Usta
birşey değil.
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

3.0.6 daki rss akış versiyonu msstı 1.8.9/9 bunun iki üst sürümü daha var 1.2.0 ve son sürümü 1.2.1 son sürüm yerine orta sürüm eklenmiş 3.0.6 ya.MSSTI 1.2.1 güncelleyen var mı ?
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

3.0.6 versiyonundaki msstı 1.0.8/9 versiyonunda Akışda gösterilecek karakter sayısını ayarlama yok ama msstı 1.2.1 versiyonunda var
_Dream_Man_
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen _Dream_Man_ »

ESQARE'ın 3.0.6 çevirinde bazı eksikler var. İlgilenilse iyi olur. Karşılaştığım hatalar
YKP/Genel/CAPTCHA modül ayarları

Kod: Tümünü seç

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /adm/index.php on line 150: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/captcha_recaptcha.php:52)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /adm/index.php on line 152: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/captcha_recaptcha.php:52)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /adm/index.php on line 153: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/captcha_recaptcha.php:52)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /adm/index.php on line 154: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/captcha_recaptcha.php:52)
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

/language/tr/captcha_recaptcha.php dosyasını gönderdinmi de hata oluştu?
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
_Dream_Man_
Kayıtlı Kullanıcı

ESQARE yazdı:/language/tr/captcha_recaptcha.php dosyasını gönderdinmi de hata oluştu?
Hayır... http://www.phpbb.com 'dan herzaman yaptığımız gibi dil dosyasını kullanarak sadece tr klasörünü language içine attım. Haliyle 3.0.6 tam dil dosyası olduğunu düşünerek dosyalarda değişiklik veya ekleme yapmadım. Onun için dosya yada kod eksikliği mi vardır bilemiyorum. Demek istediğimde tam olarak bu. http://www.phpbb.com/languages/ 'da phpBB 3.0.6 sürümü için güncellendi denilen dil dosyasında sorun var. Bi bakılırsa iyi olur. Mesajı yazdıkdan sonra dil dosyası yayınlandı ayrı konu tabi :)

http://www.phpbb.com/languages/

» View changelog

2009-10-14: Updated for phpBB 3.0.6 (phpBB 3.0.6 sürümü için güncellendi)

phpbbturkey.com
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

sonunda phpbb3 3.0.6 ya en kapsamlı en iyi rss MSSTI RSS v1.2.1 kurdum daha önce 3.0.5 te kuramamıştım ama 3.0.6 kurdum rss de görüntülenecek karakter sayısı bile ayarlanıyor işte bazı resimler [ resmi görüntülemek için tıklayın ]
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

_Dream_Man_ yazdı:
ESQARE yazdı:/language/tr/captcha_recaptcha.php dosyasını gönderdinmi de hata oluştu?
Hayır... http://www.phpbb.com 'dan herzaman yaptığımız gibi dil dosyasını kullanarak sadece tr klasörünü language içine attım. Haliyle 3.0.6 tam dil dosyası olduğunu düşünerek dosyalarda değişiklik veya ekleme yapmadım. Onun için dosya yada kod eksikliği mi vardır bilemiyorum. Demek istediğimde tam olarak bu. http://www.phpbb.com/languages/ 'da phpBB 3.0.6 sürümü için güncellendi denilen dil dosyasında sorun var. Bi bakılırsa iyi olur. Mesajı yazdıkdan sonra dil dosyası yayınlandı ayrı konu tabi :)

http://www.phpbb.com/languages/

» View changelog

2009-10-14: Updated for phpBB 3.0.6 (phpBB 3.0.6 sürümü için güncellendi)

phpbbturkey.com
phpBB.com sitesindeki dil paketini güncelleştirmemişler bizim duyurusunu yaptığımız dil paketini yüklemen gerekir.

viewtopic.php?f=52&t=17126
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
_Dream_Man_
Kayıtlı Kullanıcı

Dn_35 yazdı: phpBB.com sitesindeki dil paketini güncelleştirmemişler bizim duyurusunu yaptığımız dil paketini yüklemen gerekir.

viewtopic.php?f=52&t=17126
Aynı sorun onda da var.
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir