phpBB 3.0.7 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

phpBB 3.0.7 Yayınlandı

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB.com sitesinden yapılan açıklamada phpBB 3.0.x (Olympus) serisinin son sürümü olan 3.0.7 sürümünün yayınlandığı bildirildi.

Yüklemeler & Güncellemeler
- phpBB 3.0.7 Tam paket
- Türkçe Dil Destekli phpBB 3.0.7 Tam Paket
- phpBB 3.0.6'ten 3.0.7 sürümüne Otomatik Güncelleme Paketi
- phpBB 3.0.6'ten 3.0.7 sürümüne Sadece Değişecek Dosyalar (Elle Kod Güncelleme Paketi) Bu paket sadece İngilizce dil dosyası değişiklikleri ile tema/stil değişikliklerini içerir.

Türkçe Dil Paketi
- phpBB 3.0.7 Türkçe Dil Paketi

phpBB.com Duyurusu & Giderilen Hatalar
- phpBB.com "phpBB 3.0.7 Released" Duyuru başlığı (İngilizce)
- phpBB Group'un yaptığı açıklamalar ve giderilen hatalar (İngilizce)

phpBB2'den phpBB3'e Geçiş & phpBB3 Kurulumu
- phpBB 2.0.x den phpBB 3.0.x'e geçiş için detaylı anlatımı buradan inceleyebilirsiniz.
- phpBB3 Kurulumu
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 3.0.7 Yayınlandı

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

siteyi tam düzene sokmustum herseyi sil bastan (modlar felan)... :roll:
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Kartal23 »

Bende Premodu tam yoluna koydum hop yeni güncelleme :) bir de giderilen aksaklıkları Türkçe olarak anlayabilsek iyi olucak.. (İngilizce bilmiyorum :cry: )
http://www.boraboy.net

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
Kullanıcı avatarı
cagatayozata
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cagatayozata »

3.0.6'a tam geçiyim diyordum 3.0.7 çıktı :?
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

phpBB ekibi hataları tam gaz düzeltiyorlar. Hayırlısı olsun.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Jetaime
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Jetaime »

3.0.5ten direkt olarak 3.0.7 ye geçme imkanımız varmı ? yani güncellemeleri o şekilde yapsak işe yararmı :) arıza çıkarmı bi yerlerde, karmaşık bi soru oldu ama siz beni anlamışsınızdır umarım :roll:
Kullanıcı avatarı
semi54
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen semi54 »

3.0.6 - 3.0.7 arasındaki fark ne? bilen varmı acaba? teşekkürler..
doctoralone
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen doctoralone »

semi54 yazdı:3.0.6 - 3.0.7 arasındaki fark ne? bilen varmı acaba? teşekkürler..
http://www.phpbb.com/support/documents. ... ion=3#v306
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Hadi hayırlısı bakalım ben bir kaç aydır durmadan güncelleme çalıştığım için antrenmanlıyım iyi oldu unutmadan bir de bunu yaparım. artık catchpa sayesinde otomatik üye olanlardan da kurtulmuşken çok iyi oldu bu.
Bu arada semih in sorusuna cevaben birde ben ekleme yapayım aşağıdaki adrese gir orada sağ alt köşede PREVIOUS VERSIONS (Önceki Sürümler) diye bir yer var oradan gerekli dosyaları alarak 3.0.1 den bile 3.0.7 ye direk geçiş yapabilirsin. ama ben 3.0.4 ten direk geçişte zorlandım sırayla güncelleyerek geçtim çok zor değilmiş. Bizim gibi "bilmeyenlere göre nasıl güncelleme yapılır" diye arattığımda yeterli açıklama bulamadığım için ben tam bir açıklama hazırlayıp yayınlamayı düşünüyorum.. Şimdilik aşağıdaki yerlere çalış. Bu arada yabancı siteden indirdiğin için Türkçe dil dosyası olmayacak bu sebeple 306 nın veya 307 nin dil dosyasını kullanabilirsin. Ayrıca benim kaç gündür sorunum olan YENİ BAŞLIK GÖNDER seçeneğinin görünmemesinin de dil dosyasıyla ilgili olduğunu farkettim. STYLES / İMAGES teki yerde TR dosyası eksikmiş onu da başka bir sürümün TR dosyasını koyarak hallettim inşallah sende başarırsın..

Eski sürümlerden son sürüme güncelleme linki :
http://www.phpbb.com/downloads/olympus. ... u&update=1 bu adreste açılır bir menü var kaçıncı sürümde kaldıysan onu seçiyorsun o kendisi son sürüme uygun şekilde sana update paketini yolluyor..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burada da bir güncelle paketi listesi var ama ben pek bişey anlamadım..
http://www.phpbb.com/support/code-chang ... 2cca0b4906
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
En son Ademx33 tarafından 01.03.2010, 23:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

phpBB 3.1 yakın demek oluyor bu :D

3.1 sürümünde eksikliğini duyduğumuz birçok yenilik olacak sanırım. Mesela WYSIWYG editör olacağı söyleniyordu.

Güncelleme yapacak arkadaşlara: Güncelleme işlemine başlamadan önce varsayılan temayı prosilver yapın. Varsayılan temayı prosilver yaptıktan sonra yönetim paneli> Bakım> Yedekle kısmından tüm tabloları seçerek forumun yedeğini alın. Ardından indirdiğiniz phpBB 3.0.7 dosyalarını zip dosyasından çıkarın ve config.php dışındakileri yükleyin. Ardından forum adresiniz/install/database_update.php dosyasını tarayıcıda çalıştırın, güncelleme tamamlanmış olur. Güncellemeden sonra install klasörünü silin.
En son Evrek4 tarafından 02.03.2010, 10:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

Güncelleme yapanlar feed de yeni özellikler var mı karakter sınırlaması veya her forumda görünecek karakter sayısını ayarlama özelliği ?
bahtiyaralaman
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bahtiyaralaman »

3.0.6 kullanıyordum 3.0.7 yi güncelledim. forum açılınca beyaz bir sayfa açıldı. forum görünmedi. Daha sonra eski sürümün "includes" klosörünü ger yükledim sadece düzeldi. 3.0.7 çalıştı. Fakat 6 ya göre bir fark göremedim ben.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Ben az önce güncelledim hiç bir fark göremedim sanırım normal bir güvenlik güncellemesiymiş normal gözle farkedilemeyecek şeyleri düzeltmişler. Gerçi 5 MB lık bir install dosyası vardı ama çok kolay oldu yine de.. Teşekkürler tüm PhpBB3 ekibine..
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
kimimben
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kimimben »

SELAM,
06 yı kullanıordum dosyayı ındırdıkten sonra nasıl update edıcegım konusunda yardımcı olabılecek kımse varmı acaba? bide backup almak konusunda bazı sorularım olucak.
muonline
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen muonline »

Ben güncelledim ve foruma girdiğimde şöyle bir hata:
Genel Hata
Could not get style data
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir