phpBB 3.0.7 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
HayatAğacı
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB 3.0.7 Yayınlandı

Mesaj gönderen HayatAğacı »

ESQARE yazdı:Sitemiz üzerinden phpBB için ne şekilde olursa olsun ücretli destek yasaktır.
Sizden ücret talep edenlerin kullanıcı adlarını lütfen bana özel mesaj yoluyla gönderir misiniz? Gereken işlemi biz yapacağız.
Üstad iyi niyetinden dolayı teşekkürler....yukarıda 3.0.7 geçişde sorumlarım oldu.. yardımlarınızı bekliyorum.. :)
www.definelerim.com

Eğer Birgün Dünyaya Ait Çok Büyük Derdin Olursa, Rabbine dönüp çok büyük Derdim Var Deme! Derdine dönüp Çok Büyük Rabbim Var De!
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

HayatAğacı yazdı:
kardeş güzel yazmışsın ama benim için yeterli değil...3.0.6 dan 3.0.7 geçiş zip i indirdim... zipden çıkarttım..
sorularımı tek tek sıralayım:

1. prosilver e ykp, stiller, prosilver detaylar, varsayılan stil(evet) yaptım... Stil başarıyla düzenlendi foruma döndüm prosilver olmamış.... tekrardan denedim bu sefer önbellek temizledim şablonlar temizledim yine saf prosilvere dönüşmedi...etech kullanıyordum o zamanda olmamışdı..bunu nasıl düzenlerim..

2. türkçe dil paketinide indirecekmiyim...3.0.6 dan 3.0.7 ye otomatik geçiş paketinin yanında...indirilecekse onu hangi dosyanın içerisine atacağım..

3. config.php klasörünü bulamadım... bulunca tamamen sileyimmi yoksa sadece çıkartıp bir kenarda dursunmu..

4.indirdiğim pakette iki dosya var...docs ve install bu iki dosyayı ftp den hangi dosyayı açıp içerisine atacağım..

5. görsel olarakda biri tek tek geçiş sürecisi açıklarsa sevinirim..

saygılarımla..
1. önceki varsayılan stili pasifleştirmen gerek prosilverin görünmesi için.
2.Türkçe dil paketini indireceksin, dil paketindeki dosyaları önceki dosyaların üzerine yazacaksın.
3. config.php dosyası ile işimiz yok, varsa yüklemiyoruz demiştim yoksa zaten işimiz yok.
4. install klasörünün içinde update klasörü var, o klasörün içinde de new klasörü var, new klasörünün içindeki tüm dosyaları ftpye yükleyeceksin. Forumun olduğu dizine.
Kullanıcı avatarı
difficulty
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen difficulty »

Jetaime yazdı:3.0.5ten direkt olarak 3.0.7 ye geçme imkanımız varmı ? yani güncellemeleri o şekilde yapsak işe yararmı :) arıza çıkarmı bi yerlerde, karmaşık bi soru oldu ama siz beni anlamışsınızdır umarım :roll:

arkadaşımızın sorduguna benzer bir soru sorayım 3.0.4 ten 3.0.7 ye yükseltebilme imkanımız varmı?
yani olmaz diye biliyorum ama yinede sorayım?
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Sürümler arası(3.0.2 > 3.0.6 gibi) güncellemelerde sorun çıkacağını sanmıyorum, son sürümün tüm dosyalarının yüklenmesi gerekir yanlız, config.php'nin yüklenmeyeceğini tekrarlıyorum. 3.0.6 dan daha düşük sürümlerden güncelleme yapacaklar önce 3.0.6 ya güncellesinler ardından 3.0.7 ye. 3.0.6 da yeni özellikler geldi, bu yeniliklerden dolayı önce 3.0.6 ya güncellemek daha sağlıklı olur.
HayatAğacı
Kayıtlı Kullanıcı

evrek4 arkadaşım dediğin gibi aynısını yaptım... phpbb sıfırdan yeniden kur karşıma geldi...

veri taban şifrelerini hosting tek tek yazmıştı ama daha öncede mqsl hatası vermişti...hosting firmasına yükletmiştim..

şimdi tekrar aynı şifreleri denedim olmadı.... Allah tan yedeklemem vardı.... yedekleri yükledim 3.0.6 ya devam şimdilik....
bu geçiş de 3.0.7 ye phpbb yi sıfırdan kurmadan geçiş olmayacak mı şimdi....

evrek4 yardımların için teşekkürler...
www.definelerim.com

Eğer Birgün Dünyaya Ait Çok Büyük Derdin Olursa, Rabbine dönüp çok büyük Derdim Var Deme! Derdine dönüp Çok Büyük Rabbim Var De!
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

/Hayatağacı defalarca config.php yi yüklemeyin dedim, sen sanırım config.php yi yükledin kurulum ekranı da bundan gelmiştir.
HayatAğacı
Kayıtlı Kullanıcı

evrek4 kardeş ; şimdi iki dosya indiriliyor....

3.0.6 dan 3.0.7 ye otomatik geçiş paketi... ve tr dil dosyası...

bu ikisinin içerisinde de config.php yok..yada varsa, şu klasörün içerisinde deki bende onu bir kenara ayırayım...
şimdi tekrardan baktım ama bulamadım....

ama benim ftp nin içerisinde config.php var.... onla bir ilgisi varmı....

teşekkürler..
En son HayatAğacı tarafından 04.03.2010, 15:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
www.definelerim.com

Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Kartal23 »

hayatağacı ftp deki config.php sizin siztenizin dosyası. yükleme kalasöründe gelen config in içi boş olur ve boş olduğundan yükleme işlemine girer.

bir yerde bi püf noktası var ve orası atlanıyo gibime geliyo... acaba chmod ayarlarını felan tam yapıyormusunuz?

bu hafta sonu ben de 6 dan 7 ye yükseltme yapıcam. büyük olasılıkla sorun yaşamam gibi ama bakalım :)
http://www.boraboy.net

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
Kullanıcı avatarı
Burakozmen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Burakozmen »

Ben güncellemeyi yaptım. Dil dosyasını da değiştirdim. Yönetim paneline gittiğimden Genel kısmında Sürümü 3.0.7 olarak gösteriyor. Kontrol et dediğimde gene güncel diyor. Fakat Sistem bölümünde gittiğimde "phpBB kurulumunuz güncel değil." diyor. Kontrol et diyorum gene aynı şeyi diyor.

Bu yüzden ben bir kez daha güncelleme yapmak için install ı yükledim. çalıştırdım. sürüm güncel değiştirilecek dosya yok diyor. İlginç güncel mi değil mi tam anlayamadım. :)

Belkide 3.0.7 yi sıfırdan kurup üstüne bu veritabanını yüklemem lazım.

Arkadaşlar ne değişti ? 3.0.6 da baya bir eğişiklikler olmuştu. Bu onların düzeltmesi mi yoksa yeni özellikler var mı ?

Ben hızlı cevabı phpbb nin kendi özelliği olarak hala kullanamıyorum. bunun için SQL çalıştırmak ta istemiyorum. bu gibi sorunlar düzeldi mi acaba ?

saygılar..
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

önbelleği temizlemeyi denediniz mi?
ben de de kontrol et dediğimde yeni sürüm yok diyordu. önbelleği temizledim yeni sürüm var dedi...

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
HayatAğacı
Kayıtlı Kullanıcı

Kartal23 yazdı:hayatağacı ftp deki config.php sizin siztenizin dosyası. yükleme kalasöründe gelen config in içi boş olur ve boş olduğundan yükleme işlemine girer.

bir yerde bi püf noktası var ve orası atlanıyo gibime geliyo... acaba chmod ayarlarını felan tam yapıyormusunuz?

bu hafta sonu ben de 6 dan 7 ye yükseltme yapıcam. büyük olasılıkla sorun yaşamam gibi ama bakalım :)
kardeş sorunsuz yüklemişsin hayırlı olsun....şimdi indirdiğim dil paketinde sadece config yazan bir dosya var...içerisi boş..onumu silmem lazım...sonrasında klasörleri yerlerine yüklemem lazım...

başka bir işlem varmı...
www.definelerim.com

Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

HayatAğacı yazdı:
Kartal23 yazdı:hayatağacı ftp deki config.php sizin siztenizin dosyası. yükleme kalasöründe gelen config in içi boş olur ve boş olduğundan yükleme işlemine girer.

kardeş sorunsuz yüklemişsin hayırlı olsun....şimdi indirdiğim dil paketinde sadece config yazan bir dosya var...içerisi boş..onumu silmem lazım...sonrasında klasörleri yerlerine yüklemem lazım...

başka bir işlem varmı...
boş olan config i sil...

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir