phpBB 3.0.7 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 3.0.7 Yayınlandı

Mesaj gönderen Kartal23 »

muonline yazdı:Ben güncelledim ve foruma girdiğimde şöyle bir hata:
Genel Hata
Could not get style data
style dosyasında bi hata olduğunu belirtiyor... Yaptığın işlemleri kontrol etmeni öneririm...
http://www.boraboy.net

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

kimimben yazdı:SELAM,
06 yı kullanıordum dosyayı ındırdıkten sonra nasıl update edıcegım konusunda yardımcı olabılecek kımse varmı acaba? bide backup almak konusunda bazı sorularım olucak.
MOD kurulum makalesini okumanı tavsiye ederim. Geniş açıklamalar orada mevcut...

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

kimimben yazdı:SELAM,
06 yı kullanıordum dosyayı ındırdıkten sonra nasıl update edıcegım konusunda yardımcı olabılecek kımse varmı acaba? bide backup almak konusunda bazı sorularım olucak.
Şu linkteki mesajı okuman faydalı olur.
viewtopic.php?p=93715#p93715
muonline yazdı:Ben güncelledim ve foruma girdiğimde şöyle bir hata:
Genel Hata
Could not get style data
Güncellemeden önce varsayılan teman prosilverden farklıydı sanırım, ondan kaynaklanıyor gibi. Önceki teman neyse onu yükle.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Güncellemeden sona bir sorun daha oluştu. Bu en baştaki Aktif başlıkları görüntüle konusunda.
Eğer bir mesaja hiç cevap verilmemişse ve de ilk defa giriyorsanız 4 seçenekte birden görülmesi gerekir. Eğer cevap verilirse Cevaplanmamış Mesajlar kısmından kayboluyor ama asla AKTİF MESAJLAR kısmına geçmiyor orada gözükmüyor, nereye gidiyor bilmiyorum yeni mesajı ancak kendi forum dizini içerisinden bulabiliyorum. Bu sizde de oluyormu normal mi bilen varmı ? Şimdiden teşekkürler..
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
UFUKXXX
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen UFUKXXX »

Evrek4 yazdı:phpBB 3.1 yakın demek oluyor bu :D

3.1 sürümünde eksikliğini duyduğumuz birçok yenilik olacak sanırım. Mesela WYSIWYG editör olacağı söyleniyordu.

Güncelleme yapacak arkadaşlara: Güncelleme işlemine başlamadan önce varsayılan temayı prosilver yapın. Varsayılan temayı prosilver yaptıktan sonra yönetim paneli> Bakım> Yedekle kısmından tüm tabloları seçerek forumun yedeğini alın. Ardından indirdiğiniz phpBB 3.0.7 dosyalarını zip dosyasından çıkarın ve config.php dışındakileri yükleyin. Ardından forum adresiniz/install/database_update.php dosyasını tarayıcıda çalıştırın, güncelleme tamamlanmış olur. Güncellemeden sonra install klasörünü silin.

Çok açıklayıcı bir şekilde yazmışsınız teşekkürler, yazdığınız şekilde sorunsuz güncelleme yaptım.
senolecevit
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen senolecevit »

Arkadaşlar bende sizin dediğiniz gibi yapıyorum fakat dosyalar kontrol edildikten sonra .htaccess klasörünün yeni yüklenen dizin de olmadığını yazıyor ve yükleme burada tıkanıp kalıyor.. sorun nedir acaba..
ve ilk kurulumdaki gibi chmod izinlerini ayarlamak mı gerekiyor acaba ..
akvaryumturkiye.com
Kullanıcı avatarı
sivasli_14
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sivasli_14 »

Otomatik Güncelleme Paketi İle Sorunsuz Güncellememi Yaptım Ve Dil Dosyasini Kullanarakta Manuel Olarak Değiştirdim.
Bende'De VarBiraz Diyorsan Biz Burdayiz..

Forum - VaRBiraZ.Net
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

senolecevit yazdı:Arkadaşlar bende sizin dediğiniz gibi yapıyorum fakat dosyalar kontrol edildikten sonra .htaccess klasörünün yeni yüklenen dizin de olmadığını yazıyor ve yükleme burada tıkanıp kalıyor.. sorun nedir acaba..
ve ilk kurulumdaki gibi chmod izinlerini ayarlamak mı gerekiyor acaba ..
Chmod izinlerini ayarlamak gerekmiyor, .htaccess dosyasının dizini değişmeyecek, phpBB 3.0.7 dosyalarını mevcut dosyaların üzerine yazacaksın, eğer .htaccess konumlanamadı diyorsa tekrar yüklemeyi dene. .htaccess'i yüklemeye de gerek yok zaten, config.php ve .htaccess dışındaki diğer dosyaları yüklemen yeterli.
senolecevit
Kayıtlı Kullanıcı

Olmuyor arkadaslar.. güncelleme paketinden çıkan 2 klasörüde atarak denedim yine olmadı.. 2. si adm klasörünü de üzerine yazdırdım.. ama sonuç boşş ilk yaptığımda sadece install klasörünü attım ve söylenen yolu izledim.. olmadı.. 2. olarak sıkıştırılmış klasörden çıkan 2 klasörüde attım dizine ama sonuç yine boşş.. bu işi gerçekten çok iyi anlatacak birinden yardım bekliyorum.. saygılar..
akvaryumturkiye.com
HayatAğacı
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen HayatAğacı »

Evrek4 yazdı:phpBB 3.1 yakın demek oluyor bu :D

3.1 sürümünde eksikliğini duyduğumuz birçok yenilik olacak sanırım. Mesela WYSIWYG editör olacağı söyleniyordu.

Güncelleme yapacak arkadaşlara: Güncelleme işlemine başlamadan önce varsayılan temayı prosilver yapın. Varsayılan temayı prosilver yaptıktan sonra yönetim paneli> Bakım> Yedekle kısmından tüm tabloları seçerek forumun yedeğini alın. Ardından indirdiğiniz phpBB 3.0.7 dosyalarını zip dosyasından çıkarın ve config.php dışındakileri yükleyin. Ardından forum adresiniz/install/database_update.php dosyasını tarayıcıda çalıştırın, güncelleme tamamlanmış olur. Güncellemeden sonra install klasörünü silin.

kardeş güzel yazmışsın ama benim için yeterli değil...3.0.6 dan 3.0.7 geçiş zip i indirdim... zipden çıkarttım..
sorularımı tek tek sıralayım:

1. prosilver e ykp, stiller, prosilver detaylar, varsayılan stil(evet) yaptım... Stil başarıyla düzenlendi foruma döndüm prosilver olmamış.... tekrardan denedim bu sefer önbellek temizledim şablonlar temizledim yine saf prosilvere dönüşmedi...etech kullanıyordum o zamanda olmamışdı..bunu nasıl düzenlerim..

2. türkçe dil paketinide indirecekmiyim...3.0.6 dan 3.0.7 ye otomatik geçiş paketinin yanında...indirilecekse onu hangi dosyanın içerisine atacağım..

3. config.php klasörünü bulamadım... bulunca tamamen sileyimmi yoksa sadece çıkartıp bir kenarda dursunmu..

4.indirdiğim pakette iki dosya var...docs ve install bu iki dosyayı ftp den hangi dosyayı açıp içerisine atacağım..

5. görsel olarakda biri tek tek geçiş sürecisi açıklarsa sevinirim..

saygılarımla..
www.definelerim.com

Eğer Birgün Dünyaya Ait Çok Büyük Derdin Olursa, Rabbine dönüp çok büyük Derdim Var Deme! Derdine dönüp Çok Büyük Rabbim Var De!
senolecevit
Kayıtlı Kullanıcı

Yedeğini almadığım forumu bir şekilde bir yerlerini sildim ve hiç çalışmamaya başlayınca da tamamen silmek zorunda kaldım.. şimdi yeni forum kuruyorum .. yardımlarınız için teşekkür ederim ama burada phpbb ye yeni başlayan hiç kimseye yeterince sağlıklı açıklama , yardım yapılmıyor.. herkes kendi çapında ustalık yapıyor.. sorduğum bir soru için benden tam anlatım için 2 değerli arkadaş para talep etti.. eğer yardım buysa hiç yardıma gerek yok.. bu phpBB yi tercih etmemin nedeni ücretsiz olmasıdır.. para verecek olsam hiç bunun la uğraşmazdım .. neyse sizlere bol kazançlar dilerim ama ben sizin müşteriniz olmayacağım..
(kesinlik bu söylediklerim herkes için geçerli değil arkadaşlar .. )
En son senolecevit tarafından 03.03.2010, 11:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
akvaryumturkiye.com
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

senolecevit yazdı:Yedeğini almadığım forumu bir şekilde bir yerlerini sildim ve hiç çalışmamaya başlayınca da tamamen silmek zorunda kaldım.. şimdi yeni forum kuruyorum .. yardımlarınız için teşekkür ederim ama burada phpbb ye yeni başlayan hiç kimseye yeterince sağlıklı açıklama , yardım yapılmıyor.. herkes kendi çapında ustalık yapıyor.. sorduğum bir soru için benden tam anlatım için 2 değerli arkadaş para talep etti.. eğer yardım buysa hiç yardıma gerek yok.. bu phpBB yi tercih etmemin nedeni ücretsiz olmasıdır.. para verecek olsam hiç bunun la uğraşmazdım .. neyse sizlere bol kazançlar dilerim ama ben sizin müşteriniz olmayacağım..
merhaba... Forumda eski konularda arama yaparsanız formunuzu nasıl düzelteceğinize dair bilgiler bulabilirsiniz. veritabanınıza eğer bir zarar gelmemişse veritabanınızın tam yedeğini site üzerinden veya phpmyadminden alın. yeni formunuzu kurun ve bu yedeği yeni veritabanınıza sorgulatın. eski konularınız üyeleriniz yazılarınız geri gelir.

bazı arkadaşlar işin ticari boyutunu düşünebilir ama herkes aynı kefede değildir.
siz destek talebiniz için topic açın konunuza yardımcı oalcak kişiler muhakkak çıkar... kolay gelsin.

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
senolecevit
Kayıtlı Kullanıcı

Kartal23 yazdı:
senolecevit yazdı:Yedeğini almadığım forumu bir şekilde bir yerlerini sildim ve hiç çalışmamaya başlayınca da tamamen silmek zorunda kaldım.. şimdi yeni forum kuruyorum .. yardımlarınız için teşekkür ederim ama burada phpbb ye yeni başlayan hiç kimseye yeterince sağlıklı açıklama , yardım yapılmıyor.. herkes kendi çapında ustalık yapıyor.. sorduğum bir soru için benden tam anlatım için 2 değerli arkadaş para talep etti.. eğer yardım buysa hiç yardıma gerek yok.. bu phpBB yi tercih etmemin nedeni ücretsiz olmasıdır.. para verecek olsam hiç bunun la uğraşmazdım .. neyse sizlere bol kazançlar dilerim ama ben sizin müşteriniz olmayacağım..
merhaba... Forumda eski konularda arama yaparsanız formunuzu nasıl düzelteceğinize dair bilgiler bulabilirsiniz. veritabanınıza eğer bir zarar gelmemişse veritabanınızın tam yedeğini site üzerinden veya phpmyadminden alın. yeni formunuzu kurun ve bu yedeği yeni veritabanınıza sorgulatın. eski konularınız üyeleriniz yazılarınız geri gelir.

bazı arkadaşlar işin ticari boyutunu düşünebilir ama herkes aynı kefede değildir.
siz destek talebiniz için topic açın konunuza yardımcı oalcak kişiler muhakkak çıkar... kolay gelsin.
çok teşekkür ederim..
akvaryumturkiye.com
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Sitemiz üzerinden phpBB için ne şekilde olursa olsun ücretli destek yasaktır.
Sizden ücret talep edenlerin kullanıcı adlarını lütfen bana özel mesaj yoluyla gönderir misiniz? Gereken işlemi biz yapacağız.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

ESQARE yazdı:Sitemiz üzerinden phpBB için ne şekilde olursa olsun ücretli destek yasaktır.
Sizden ücret talep edenlerin kullanıcı adlarını lütfen bana özel mesaj yoluyla gönderir misiniz? Gereken işlemi biz yapacağız.

+1

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir