phpBB 3.0.7-PL1 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

phpBB 3.0.7-PL1 Yayınlandı

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB.com sitesinden yapılan açıklamada phpBB 3.0.x (Olympus) serisinin son sürümü olan 3.0.7-PL1 sürümünün yayınlandığı bildirildi.

phpBB 3.0.7-PL1 sürümünde sadece phpBB 3.0.7 sürümündeki özet akışları (feed) problemi düzeltilmiştir. Herhangi bir dil dosyası değişikliği, tema değişikliği ya da başka bir kod değişikliği yapılmamıştır.

phpbb.com'da yapılan duyuruya göre phpBB 3.0.7-PL1 sürümünde şu düzenlemeler yapılmıştır:

- Özet akışları aktif hale getirildi.
- Başlıkların ya da mesajların özet akışları aktif hale getirildi.
- Gizli bir forumda yetkisi olmayan kullanıcılar ya da grupların o gizli forumdaki özet akışlarını görüntülemesi engelledi.
- Eğer forum listesinde özet akışları için hariç tutulan bir forum varsa o forum zaten bu güncellemeden etkilenmeyecektir.

phpBB 3.0.7 sürümünden phpBB 3.0.7-PL1 sürümüne güncelleme yapabilmek için sadece feed.php dosyasının içerisindeki 525. satır civarlarında şu değişikliği yapabilirsiniz:

BUL:

Kod: Tümünü seç

$forum_ids = array_keys($auth->acl_getf('f_read'));  
BUNUNLA DEĞİŞTİR:

Kod: Tümünü seç

$forum_ids = array_keys($auth->acl_getf('f_read', true));
phpBB.com'da yapılan duyuruya göre bu değişiklik dışında kodlarda, dil ya da tema dosyalarında ya da diğer dosyalarda başka hiç bir değişikliğin yapılmadığı söyleniyor.

Fakat, otomatik güncelleme paketini kullanarak phpBB'yi güncellerseniz, veritabanınızdaki phpBB sürüm numarası güncellenecek ve yönetim kontrol panelinizdeki phpBB için son sürüm numarası 3.0.7-PL1 olarak değişecektir. Bu nedenle otomatik güncelleme paketini kullanmanızı öneririz.

Yüklemeler & Güncellemeler
- phpBB 3.0.7-PL1 Tam paket
- Türkçe Dil Destekli phpBB 3.0.7-PL1 Tam Paket
- phpBB 3.0.7'den 3.0.7-PL1 sürümüne Otomatik Güncelleme Paketi

Türkçe Dil Paketi
- phpBB 3.0.7-PL1 Türkçe Dil Paketi

phpBB.com Duyurusu & Giderilen Hatalar
- phpBB.com "phpBB 3.0.7-PL1 Released" Duyuru başlığı (İngilizce)
- phpBB Group'un yaptığı açıklamalar ve giderilen hatalar (İngilizce)

phpBB2'den phpBB3'e Geçiş & phpBB3 Kurulumu
- phpBB 2.0.x den phpBB 3.0.x'e geçiş için detaylı anlatımı buradan inceleyebilirsiniz.
- phpBB3 Kurulumu
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
tuzukuru
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 3.0.7-PL1 Yayınlandı

Mesaj gönderen tuzukuru »

Hayirli olsun, ne diyelim baska.. Kac gündür modlarimi yeniledim yeniden ekledim, tam bitti diye sevindimdi admin paneline girince sürümünüz güncel degil yazinca sasirdim. Tabiki bu güncellemeler sayfalarimizin sagligi icin. Aciklamalara göre feed.php deki gerekli degisikligi yapinca yola devam edebilirim ama saniyorum install kilsöründeki maysql updatesinide yapmamiz gerekir. Deneyelim bakalim.
HayatAğacı
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen HayatAğacı »

şimdi ben 3.0.6 dan 3.,.0.7 ye geçmemiştim....

3.0.7 nin güncelleme paketi eror vermekte...

3.0.7 ye geçmeden , phpBB 3.0.7-PL1'e nasıl güncelleme yapacağız...

saygılar..
www.definelerim.com

Eğer Birgün Dünyaya Ait Çok Büyük Derdin Olursa, Rabbine dönüp çok büyük Derdim Var Deme! Derdine dönüp Çok Büyük Rabbim Var De!
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

HayatAğacı yazdı:şimdi ben 3.0.6 dan 3.,.0.7 ye geçmemiştim....

3.0.7 nin güncelleme paketi eror vermekte...

3.0.7 ye geçmeden , phpBB 3.0.7-PL1'e nasıl güncelleme yapacağız...

saygılar..
Alttaki linkten indirebilirsin.
http://www.phpbb.com/files/release/phpB ... .7-PL1.zip
HayatAğacı
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen HayatAğacı »

teşekkürler kardeş, config silince yükledim... instill sildim cmod ayarlarını yaptım.. önbellek ve şablonları yeniledim.... ama halen güncel değil yazısı gelmekte.... nerde bir eksik var...

birde yukarıda ki feed.php kodunu bulamadım...

$forum_ids = array_keys($auth->acl_getf('f_read')); tek tek bakmam rağmen...

acaba güncel olmadığındanmı yok bu kod...
www.definelerim.com

Eğer Birgün Dünyaya Ait Çok Büyük Derdin Olursa, Rabbine dönüp çok büyük Derdim Var Deme! Derdine dönüp Çok Büyük Rabbim Var De!
animasyonforum

Mesaj gönderen animasyonforum »

tamamdır sorun çözüldü
En son animasyonforum tarafından 18.03.2010, 04:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Bunları yapmanıza gerek yok arkadaşlar, değişen dosyaları yükleyin ve tarayıcıda install/database_update.php dosyasını çalıştırın.
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Kartal23 »

merhaba benim sitem premod olduğundan bir dünya mod var.
o sebepten elle düzenleme yapmak istiyorum linki hata veriyor...
http://www.boraboy.net

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Hayırlı olsun gerçi açıklamada yazılmış ama yine de neden 3.0.8 olmadı da PL 1 oldu PL1 ne demek anlamadım ama güncellemek gerekiyormuş güncelleyeceğiz. Aslında bu aralar iyice ısındım hergün güncelleme çıksa da yapsam diye bekliyorum sonra unutup zorlanacağıma iyi oluyor böyle :d
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
Burakozmen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Burakozmen »

İşte şimdi benim site sorunsuz Güncellendi. Genel kısmında da Sistem bölümünde de güncel diyor. Açıkları kapatan phpBB takımına teşekkür ederiz. Güvenlik çok önemlidir. Kolay gelsin. saygılar.
Kullanıcı avatarı
Burakozmen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Ademx33 yazdı:Hayırlı olsun gerçi açıklamada yazılmış ama yine de neden 3.0.8 olmadı da PL 1 oldu PL1 ne demek
üstad, Ufak bir düzeltme olduğundan belkide versiyon numarası vermek istememişlerdir. PL sanırım ingilizce bir kısaltma olmalı ama ne demek bende bilmiyorum :)
Kullanıcı avatarı
Burakozmen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Kartal23 yazdı:merhaba benim sitem premod olduğundan bir dünya mod var.
sn. Kartal, modlar konusunda benim kişisel tercihim ihtiyacıma göre gerekli modları kullanmak. fazla mod yüklediğinde birincisi site ağırlaşıyor. ikincisi güncellemelerde sorun çıkarabiliyor. iyi, hoş bir tema ve kullanışlı modlarla phpBB çok güzel.. :)
saygılar..
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Burakozmen yazdı:
sn. Kartal, modlar konusunda benim kişisel tercihim ihtiyacıma göre gerekli modları kullanmak. fazla mod yüklediğinde birincisi site ağırlaşıyor. ikincisi güncellemelerde sorun çıkarabiliyor. iyi, hoş bir tema ve kullanışlı modlarla phpBB çok güzel.. :)
saygılar..
Haklısınız ama benim site Portal olduğundan forum bölümünde de ister istemez bir sürü mod bulunuyor.
bu sebepten manuel MOd kurma paketini bekliycem...

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Kartal23 yazdı:
Burakozmen yazdı:
saygılar..
Haklısınız ama benim site Portal olduğundan forum bölümünde de ister istemez bir sürü mod bulunuyor.
bu sebepten manuel MOd kurma paketini bekliycem...
Ayrıyeten elle güncelleme paketine neden ihtiyaç duyuyorsunuz zaten yapılacak tek ve basit değişiklik ilk mesajda yazıyor?
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

ESQARE yazdı:Ayrıyeten elle güncelleme paketine neden ihtiyaç duyuyorsunuz zaten yapılacak tek ve basit değişiklik ilk mesajda yazıyor?
benim site halen 6 da 7 ye güncellemedim. O yüzden elle güncelleme paketini bekliyorum...

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir