phpBB 3.0.7-PL1 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: phpBB 3.0.7-PL1 Yayınlandı

Mesaj gönderen ESQARE »

Sanırım artık çıkmayacak elle güncelleme paketi.Otomatik güncelleme paketinde kurulum sırasında değişecek dosyaların kod değişiklikleri gösteriliyor oraya bakarakta elle değiştirme yapabilirsiniz.

Tabi premod kullanıyorsanız yapımcı güncelleme için bir paket çıkarırsa onu bilemem tabi.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Kartal23 »

ESQARE yazdı:Sanırım artık çıkmayacak elle güncelleme paketi.Otomatik güncelleme paketinde kurulum sırasında değişecek dosyaların kod değişiklikleri gösteriliyor oraya bakarakta elle değiştirme yapabilirsiniz.

Tabi premod kullanıyorsanız yapımcı güncelleme için bir paket çıkarırsa onu bilemem tabi.
yapımcı orjinal phpbb yi kullanıyor ve forum için güncelleme yapmıyor...

otomatik güncellemedeki kod değişiklikleri nerelerde yazmakta.
yada sizin arşivinizde mevcutmu 7 nin dosyası ben PL1 güncellerim...
http://www.boraboy.net

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Otomatik güncellemeye devam ederken doşya uyuşmazlığı ekranında değişecek/güncellenecek dosyalar gösterilir ve bu dosyaların üzerine tıkladığınızda yeni pencere açılarak hangi kodların güncelleneceğini görebiliyorsunuz. Zaten kodlarda bir oynama yapıldıysa uyuşmaz dosya uyarısı alıyorsunuz ve yapmanız gerekenler seçenek olarak gösteriliyor. Bence o ekrana kadar ilerleyin eğer çok karışık gelirse dokunmayın.

Arşivimde tüm kod değişiklikleri yok sadece dil ve tema değişiklikleri mevcut onuda buradan indirebilirsiniz:

http://www.phpbb.com/files/release/phpB ... hanges.zip
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

ESQARE yazdı:Otomatik güncellemeye devam ederken doşya uyuşmazlığı ekranında değişecek/güncellenecek dosyalar gösterilir ve bu dosyaların üzerine tıkladığınızda yeni pencere açılarak hangi kodların güncelleneceğini görebiliyorsunuz. Zaten kodlarda bir oynama yapıldıysa uyuşmaz dosya uyarısı alıyorsunuz ve yapmanız gerekenler seçenek olarak gösteriliyor. Bence o ekrana kadar ilerleyin eğer çok karışık gelirse dokunmayın.

Arşivimde tüm kod değişiklikleri yok sadece dil ve tema değişiklikleri mevcut onuda buradan indirebilirsiniz:

http://www.phpbb.com/files/release/phpB ... hanges.zip
ne olur ne olmaz ben uğraşmıyayım. yeni güncelleme çıktığında onun içeriğinde olur ben de o zaman güncellerim...

dosya için teşekkürler...

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

Forumu 3.0.7-PL1 güncelledim panelde Bu sunucudaki PHP sürümü phpBB'nin gelecek sürümleri tarafından desteklenmeyecektir Diye yazı var bundan sonraki sürümleri daha kuramayacakmıyım :?:
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Güncellemede 3.0.6 dan 3.0.7 sonra 3.0.7-PL1 e otomatik güncelleme paketi ile güncelledim ama resimde görüldüğü gibi istatisliklerde 3.0.7-PL1 olarak görülüyor sistemde Sürüm kontrolüne bakıldığında 3.0.7 olarak görülüyor
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

satcell phpBB'nin bundan sonraki sürümlerinin daha yüksek bir php versiyonu ile çalışacağından bahsediliyor, yani senin php sürümün düşük kalıyor olacak yeni sürümler çıkınca. Hostçuna durumu bildirirsen ilgilenir belki.
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

satcell yazdı:Forumu 3.0.7-PL1 güncelledim panelde Bu sunucudaki PHP sürümü phpBB'nin gelecek sürümleri tarafından desteklenmeyecektir Diye yazı var bundan sonraki sürümleri daha kuramayacakmıyım :?:
Güncellemede 3.0.6 dan 3.0.7 sonra 3.0.7-PL1 e otomatik güncelleme paketi ile güncelledim ama resimde görüldüğü gibi istatisliklerde 3.0.7-PL1 olarak görülüyor sistemde Sürüm kontrolüne bakıldığında 3.0.7 olarak görülüyor
cacheyi temizledin mi?

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

Kartal23 yazdı:
satcell yazdı:Forumu 3.0.7-PL1 güncelledim panelde Bu sunucudaki PHP sürümü phpBB'nin gelecek sürümleri tarafından desteklenmeyecektir Diye yazı var bundan sonraki sürümleri daha kuramayacakmıyım :?:
cacheyi temizledin mi?
evet
Kullanıcı avatarı
ramco29
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ramco29 »

satcell yazdı: [ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Veri tabanı güncellemeleri eksik http://www.sitenizinadi.com/install/database_update.php yi çalıştırarak veri tabanı güncellemesini tekrar yapınız, sorun düzelir.
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

ramco29 yazdı:
satcell yazdı: [ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Veri tabanı güncellemeleri eksik http://www.sitenizinadi.com/install/database_update.php yi çalıştırarak veri tabanı güncellemesini tekrar yapınız, sorun düzelir.
Teşekkürler.Otomatik güncellerken 3.0.6 dan 3.0.7 geçerken database_update.php çalıştırmıştım 3.0.7-PL1 e otomatik güncelleme paketinde çalıştırmamışım artık tamamen 3.0.7-PL1[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Kullanıcı avatarı
kitkat
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kitkat »

Su anki surumum 3.0.5 bazi aksakliklardan oturu guncelleyememistim, resmi sitede direk olarak 3.0.7PL1 e otomatik guncelleme paketi veriyor ama sitede bir cok mod kurulu oldugu icin herseyin birbirine karismasindan korkuyorum bu yuzden ilk once 3.0.6 ya sonrada 3.0.7ye elle guncelleme paketlerini ariyorum, resmi site linkleri calısmıyor su anda, elinde olan gonderirse sevenirim, tesekkurler simdiden.
og-soulja
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen og-soulja »

kitkat yazdı:Su anki surumum 3.0.5 bazi aksakliklardan oturu guncelleyememistim, resmi sitede direk olarak 3.0.7PL1 e otomatik guncelleme paketi veriyor ama sitede bir cok mod kurulu oldugu icin herseyin birbirine karismasindan korkuyorum bu yuzden ilk once 3.0.6 ya sonrada 3.0.7ye elle guncelleme paketlerini ariyorum, resmi site linkleri calısmıyor su anda, elinde olan gonderirse sevenirim, tesekkurler simdiden.
Evet aynı sorunu maalesef bende yaşıyorum, şuanki sürümüm 3.0.2, direkt olarak 3.0.7'ye güncellemek istedim ancak bir sorunla karşılaştım. "Aktif başlıkları görüntüle" linkine tıkladığımda "Uygun bir sonuç bulunamadı" uyarısını alıyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
girljedi
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen girljedi »

Arkadaşlar merhaba, ben acemiyim bu konuda maalesef :( Paketi verdiğiniz linkten indirdim ama foruma bunu nasıl yükleyeceğim bilemiyorum. Bu konuda yardım edebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
kitkat
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kitkat »

girljedi yazdı:Arkadaşlar merhaba, ben acemiyim bu konuda maalesef :( Paketi verdiğiniz linkten indirdim ama foruma bunu nasıl yükleyeceğim bilemiyorum. Bu konuda yardım edebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler
girljedi, viewtopic.php?f=20&t=2951 bu link yardimci olacaktir
kitkat yazdı:Su anki surumum 3.0.5 bazi aksakliklardan oturu guncelleyememistim, resmi sitede direk olarak 3.0.7PL1 e otomatik guncelleme paketi veriyor ama sitede bir cok mod kurulu oldugu icin herseyin birbirine karismasindan korkuyorum bu yuzden ilk once 3.0.6 ya sonrada 3.0.7ye elle guncelleme paketlerini ariyorum, resmi site linkleri calısmıyor su anda, elinde olan gonderirse sevenirim, tesekkurler simdiden.
Yardimci olabilecek biri var mi?
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Kitkat 3.0.6 ya güncellemenle 3.0.7 ye güncellemen arasında pek bir fark yok, direkt yükseltebilirsin. Nasılsa eklentileri yeniden kuracaksın.
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir