phpBB 3.0.9 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

phpBB 3.0.9 Yayınlandı

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB.com sitesinden yapılan açıklamada phpBB 3.0.x (Olympus) serisinin son sürümü phpBB 3.0.9'un yayınlandığı bildirildi. "Bertie's off to the beach" adı verilen yeni sürümde, önceden tespit edilen bir dizi hatalar giderildi ve bazı küçük yeni özellikler eklendi. Ayrıca yeni sürümde Windows sunucularında önbellekleme (caching) için WinCache ve Redis uygulama desteği eklendi.

Eklenen bazı özellikler ve giderilen bazı hatalar şu şekilde:

- Giriş denemeleri yaparken antispam-bot görevini (Captcha, Soru & Cevap, ReCaptcha v.b.) çözmek için IP sınırlaması özelliği getirildi.
- YKP'de kullanıcı adı ve şifre alanları artık geçersiz bir şekilde otomatik olarak doldurulmayacak.

En kısa zamanda forumunuzu ya da mesaj panonuzu phpBB 3.0.9 sürümüne güncellemenizi öneriyoruz.

Yüklemeler & Güncellemeler
- phpBB 3.0.9 Tam paket
- Türkçe Dil Destekli phpBB 3.0.9 Tam Paket
- phpBB 3.0.8'den 3.0.9 sürümüne Otomatik Güncelleme Paketi

Türkçe Dil Paketi
- phpBB 3.0.9 Türkçe Dil Paketi
- phpBB 3.0.8'den 3.0.9 sürümüne Türkçe Dil Paketi Değişiklikleri

phpBB.com Duyurusu & Giderilen Hatalar
- phpBB.com "phpBB 3.0.9 Released" Duyuru başlığı (İngilizce)
- phpBB Group'un yaptığı açıklamalar ve giderilen hatalar (İngilizce)

phpBB2'den phpBB3'e Geçiş & phpBB3 Kurulumu & phpBB3 Güncelleme
- phpBB 2.0.x den phpBB 3.0.x'e geçiş için detaylı anlatımı buradan inceleyebilirsiniz.
- phpBB3 Kurulumu
- phpBB3 güncelleme nasıl yapılır?
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
CasperS
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB 3.0.9 Yayınlandı

Mesaj gönderen CasperS »

tşk ler fakat sormak istediğim birşey var bu acaba phpbb seo premod un yenisi 3.0.9 a göre çıkarmı veya ne zaman çıkar acaba yada seo nun yenisini kurmamız gereklimi ?
Kullanıcı avatarı
Kartal23
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Kartal23 »

hayırlı olsun herkese...
http://www.boraboy.net

Türkçe' ye Sahip Çık;
Yok Olmasına İzin Verme.
Kullanıcı avatarı
Darth Vader
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Darth Vader »

Merhaba,

Arkadaşlar ben şimdi düzenlemeli bir tema kullanıyorum. 3.0.9'a güncellerken oto güncellemeyi yaptıktan sonra kod değişikleri bölümünden temanın kodlarını düzenlemem gerekiyor değil mi? Bir de arkadaşlar oto güncelleme dil dosyalarını günceller mi yoksa onları da ben elle mi yapmalıyım?

TEşekkürler cevabınızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Darth Vader yazdı:Merhaba,

Arkadaşlar ben şimdi düzenlemeli bir tema kullanıyorum. 3.0.9'a güncellerken oto güncellemeyi yaptıktan sonra kod değişikleri bölümünden temanın kodlarını düzenlemem gerekiyor değil mi? Bir de arkadaşlar oto güncelleme dil dosyalarını günceller mi yoksa onları da ben elle mi yapmalıyım?

TEşekkürler cevabınızı bekliyorum.
Temanın kodlarını kendiniz düzenlemeniz gerekiyor. Özel temalarda tema yapımcısının tema sürümünü güncellemesini ya da kod değişikliklerini yayınlamasını beklemelisiniz. prosilver ve subsilver2 temaları zaten otomatik güncelleme paketi ile güncelleniyor.

Otomatik güncelleme sadece İngilizce dil dosyalarını günceller. Türkçe dil dosyalarını güncellemek için phpBB 3.0.9 Türkçe dil paketi konusuna bakarak kod değişikliklerini bulabilirsiniz.
Resim

Kullanıcı avatarı
Darth Vader
Kayıtlı Kullanıcı

Çok teşekkür ederim^^

BU arada otomatik güncelleme yapmayı ben tam anlamadım. Oto güncelleme dosyasını Zİp olarak indirdim. Şimdi onun içinden sadece install dosyasını mı host'a atacağım yoksa tüm klasörü mü? Ve oto güncelleme nasıl çalışacak? www.adres.uzantı/komut şeklinde mi?

TEşekkürler, cevanızı bekliyorum.(Kusura bakmayın ilk kez güncelleme yapacğaım da :D )
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Resim

Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Vay bee serinin sonuna ulaşmışız. Harry Potter dizisi gibi neredeen nereye geldik? Ne diyelim herkese hayırlı uğurlu olsun. 10 gün internete giremedik biz yokken ne çok şey değişmiş yanımızda vınn da olmasa hiç bir şeyden haberimiz olmayacakmış ha...

--------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------Mesaj No : 338
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
Darth Vader
Kayıtlı Kullanıcı

Merhaba^^

Yardımınız için teşekkürler. Konuyu inceledim. İnstall klasörünü atacağım onu anladım da, bir docs diye bir dosya var onu ne yapacağım? İnstall ile aynı yere yani forum ana dizninie mi atayım?

TEşekkürler.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

onuda isterseniz install klasörünü gönderdiğiniz yere gönderin. İçerisinde ingilizce dökümanlar mevcut.
Resim

Revolte
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Revolte »

GÜNCELLEME YAPMAK İSTEDİM BURADAN İLERİYE BİR ADIM İLERLEYEMİYORUM!

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

PHPbb panosunun ana dizin yolu ne olacak? Görüldüğü gibi ( / ) bunu kabul etmiyor. Dosya güncellemenin son aşaması olan bu ara yüzünde takılı kaldım. Ftp kanalıyla gönderilmek istenilen güncellemenin bu son işlemi ''phpBB panosunun yolu'' nu bilemediğim için sonlandıramadım.
Bilen ve yardım eden arkadaşa şimdiden teşekkürler.

Birde bir başka not düşeyim dedim: Uyanıklık yapayım dedim phpBB 3.0.9 Tam paketi sıfırdan kurdum
3.0.8 den aldığım yedeği Php My Admin'den okutturdum emme uyanıklık bir işe yaramadı kendisi son sürüm olmasına rağmen yedegin okunması sonrası son sürüm eski 3.0.8 sürüme dönüştü:-(
Revolte
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Revolte »

Bu konuda yardım alamadığım için güncellemede anlatıldığı gibi, ben de diğer yöntemi seçtim. Yani değişmiş dosyaları ana dizine atılması yöntemiyle güncelleme olayını gerçekleştirdim.

Yani sorunum çözülmüş oldu.

Her şeyi öğrenene kadar bir başka soruda buluşmak dileğiyle. :wink: :lol:
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Bu tarz sorunlarınızı bu konuya mesaj göndermek yerine, yeni bir konu başlığı açarak sorarsanız daha kolay yardım alabilirsiniz.
Resim

Kullanıcı avatarı
ertug001
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ertug001 »

merhabalar yönetim kontrol panelindeki hatayı bir türlü düzeltemedim.sürümü güncellersem düzelirmi açtığım konu incelemek isterseniz linki ekliyorum lütfen işi bilen arkadaşlardan yardım talep ediyorum şimdiden teşekkür ederim.
viewtopic.php?f=20&t=19016
Hyper
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Hyper »

Yardim edin lütfen ! phpBB 3.0.8'den 3.0.9 sürümüne Otomatik Güncelleme Paketi linki ölü. Yenisini verebilir misiniz ? :oops:
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir