phpBB 3.0.10 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

phpBB 3.0.10 Yayınlandı

Mesaj gönderen VSaBaH »

phpBB.com sitesinden yapılan açıklamada phpBB 3.0.x (Olympus) serisinin son sürümü phpBB 3.0.10'un yayınlandığı bildirildi. "Bertie's new year present" adı verilen yeni sürümde, önceki sürümlerde tespit edilen bir kısım hatalar düzeltildi.

Ayrıca bu yeni sürümde;

- Sık kullanılan bazı moderatör ayarları tüm moderatör ayarlarını etkilemesinden ziyade izinlerle kontrol edilebilir duruma getirildi.

- Forum ana sayfası üzerinden görüntülenen Doğum günü listesi Kullanıcı profil ayarlarıyla kontrol edilebilir duruma getirildi.

Son olarak phpBB 3.0.10 sürümü yakında çıkması beklenen PHP 5.4 sürümüyle test edildi, sorunsuz bir yükseltme sağlanabilmesi için gerekli değişiklikler yapıldı.

En kısa zamanda forumunuzu ya da mesaj panonuzu phpBB 3.0.10 sürümüne güncellemenizi öneriyoruz.

Yüklemeler & Güncellemeler
- phpBB 3.0.10 Tam paket
- Türkçe Dil Destekli phpBB 3.0.10 Tam Paket
- phpBB 3.0.9'dan 3.0.10 sürümüne Otomatik Güncelleme Paketi
- Tüm Kod Değişiklikleri (3.0.9'dan 3.0.10'a) (İngilizce)

Türkçe Dil Paketi
- phpBB 3.0.10 Türkçe Dil Paketi
- phpBB 3.0.9'dan 3.0.10 sürümüne Türkçe Dil Paketi Değişiklikleri

phpBB.com Duyurusu & Giderilen Hatalar
- phpBB.com "phpBB 3.0.10 Released" Duyuru başlığı (İngilizce)
- phpBB Group'un yaptığı açıklamalar ve giderilen hatalar (İngilizce)

phpBB2'den phpBB3'e Geçiş & phpBB3 Kurulumu & phpBB3 Güncelleme
- phpBB 2.0.x den phpBB 3.0.x'e geçiş için detaylı anlatımı buradan inceleyebilirsiniz.
- phpBB3 Kurulumu
- phpBB3 güncelleme nasıl yapılır?
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 3.0.10 Yayınlandı

Mesaj gönderen pikachu »

hayırlı olsun, ama bi ara yeni sürüm yayinlanmayacak diye korktum yani. :)
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

pikachu yazdı:hayırlı olsun, ama bi ara yeni sürüm yayinlanmayacak diye korktum yani. :)
Paketin adından da anlaşılacağı gibi bu bize phpBB'nin yeni yıl hediyesi;
Bertie's new year present

O yüzden bekletildik :)
Maxis
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Maxis »

Otomatik geçiş dosyasını uyguluyorum.. Language klasöründe güncelleme falan yapıyor ama ingilizce olarak, TR Klasörünü görmüyor. Bu durumda?
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Maxis yazdı:Otomatik geçiş dosyasını uyguluyorum.. Language klasöründe güncelleme falan yapıyor ama ingilizce olarak, TR Klasörünü görmüyor. Bu durumda?
Yukarıda phpBB 3.0.9'dan 3.0.10 sürümüne Türkçe Dil Paketi Değişiklikleri linkindeki dosya değişikliklerini manuel olarak uygulamalısınız...
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Neredeen nereye.. Php2 serisine yetişip kullanamasak ta tüm 3.0 serisini takip etme imkanımız oldu kendimle gurur duyuyorum. Emeği geçenlerin eline sağlık.. Yeni yılla birlikte hoşgeldin 3.0.10 diyoruz..

--------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------Mesaj No : 413
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
XTİMURX
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen XTİMURX »

Yeni sürüme bir türlü alışamadım. Ya ben bazı şeyleri unuttum ya da bu sürümde hata var. Eklentileri eklerken hep sorunlarla karşılaşıyorum ki bunları en az 3. kez yapmama rağmen.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

XTİMURX yazdı:Yeni sürüme bir türlü alışamadım. Ya ben bazı şeyleri unuttum ya da bu sürümde hata var. Eklentileri eklerken hep sorunlarla karşılaşıyorum ki bunları en az 3. kez yapmama rağmen.
Sorun nedir tam olarak? Sürekli aynı hataları mı alıyorsunuz?
barSELOna
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen barSELOna »

Ben bir türlü güncelleştirmeyi yapamadım.
Dosyayı indirdim, docs ve install çıktı ikisini dizine attım sonra sistemden install bölümüne tıkladım ilkinde güncelleme oldu dedi sonra install ismini değiştirdim cache'nin içine girip .htaccess silmeyi denedim olmadı index.html zaten göremedim cachenin içinde şimdi site kayıtlarına baktım bir kere güncelleme yapıldı dedi ama sistemde hala güncel değil diyor bu arada ilk seferinde docsu atmadan yaptım sonrasında docsu atarak denedim bu sefer dosya kontrolüne geldiğimde

Sunucu hatası
http://www.fcbarcelonaturkiye.com/forum ... file_check alınırken web sitesi bir hatayla karşılaştı. http://www.fcbarcelonaturkiye.com/forum ... file_check bakım için kapatılmış veya yanlış yapılandırılmış olabilir.
Aşağıda bazı önerileri görebilirsiniz:
Bu web sayfasını daha sonra yeniden yükle.
HTTP Hatası 500 (Internal Server Error): Sunucu isteği gerçekleştirmeyi denerken beklenmedik bir koşulla karşılaşıldı.

Şöyle bir hata almaya başladım, install ismini değiştirdim foruma giriliyor ama güncellemeyi yapamadım, valla gerekirse şifre falan vereyim biri şu güncellemeyi yapmama yardım etsin Allah rızası için, kaç saattir uğraşıyorum
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

barSELOna yazdı:Ben bir türlü güncelleştirmeyi yapamadım.
Dosyayı indirdim, docs ve install çıktı ikisini dizine attım sonra sistemden install bölümüne tıkladım ilkinde güncelleme oldu dedi sonra install ismini değiştirdim cache'nin içine girip .htaccess silmeyi denedim olmadı index.html zaten göremedim cachenin içinde şimdi site kayıtlarına baktım bir kere güncelleme yapıldı dedi ama sistemde hala güncel değil diyor bu arada ilk seferinde docsu atmadan yaptım sonrasında docsu atarak denedim bu sefer dosya kontrolüne geldiğimde

Sunucu hatası
http://www.fcbarcelonaturkiye.com/forum ... file_check alınırken web sitesi bir hatayla karşılaştı. http://www.fcbarcelonaturkiye.com/forum ... file_check bakım için kapatılmış veya yanlış yapılandırılmış olabilir.
Aşağıda bazı önerileri görebilirsiniz:
Bu web sayfasını daha sonra yeniden yükle.
HTTP Hatası 500 (Internal Server Error): Sunucu isteği gerçekleştirmeyi denerken beklenmedik bir koşulla karşılaşıldı.

Şöyle bir hata almaya başladım, install ismini değiştirdim foruma giriliyor ama güncellemeyi yapamadım, valla gerekirse şifre falan vereyim biri şu güncellemeyi yapmama yardım etsin Allah rızası için, kaç saattir uğraşıyorum
Merhaba,

cache içindeki .htaccess dosyasını silmeniz bir şeyi değiştirmez hatta silmemenizi öneririz.
Ama 500 hataları genelde root'taki .htaccess'den dolayı kaynaklanır. Mevcut dosyanızın yedeğini alarak orjinal phpBB paketindeki dosyayı sunucunuza göndermenizi tavsiye ederiz.
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir