phpBB 3.0.14 Yayınlandı

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

phpBB 3.0.14 Yayınlandı

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB.com sitesinden yapılan açıklamada phpBB 3.0.x (Olympus) serisinin son sürümü phpBB 3.0.14'ün yayınlandığı bildirildi. "Securing the thermal exhaust port" (Termal atık portun güvenliği sağlandı) adı verilen yeni sürümde, önceki sürümde tespit edilen güvenlik sorunları ve bir kısım hatalar düzeltildi.

DİKKAT: Eğer forumlarınızı / mesaj panolarınızı phpBB 3.1.x sürümlerinden birisine güncellediyseniz ya da phpBB 3.1.x sürümlerinden herhangi birisini kullanıyorsanız bu güncellemeyi yapmanıza gerek yoktur.

phpBB 3.0.14 sürümünde düzeltilen güvenlik sorunları ve hatalar:
  • Güvenlik: Harici alan adlarına yönlendirilen Google Chrome kullanıcılarının yetersiz kalan kontrolüne izin verildi (ör: giriş sayfasında).
  • İyileştirme: SERVER_PROTOCOL yoluyla alınan HTTP protokol sürümü artık harici formatlar için de doğrulandı.
  • imagick yolu düzgün bir şekilde doğrulama için artık bağıl bir yolun yerine mutlak bir yol olarak belirlendi.
  • "304 Not Modified" problemi olduğu zaman download/file.php sayfası artık Content-Length komutu göndermeyecek.
Ayrıca Türkçe dil dosyalarında da hiç bir değişiklik olmamıştır. 3.0.13 ve 3.0.13-PL1 sürümleri için yayınlanan Türkçe dil dosyalarını phpBB 3.0.14 sürümünde de kullanabilirsiniz.

Uyarılar:
- Düzeltilen bu güvenlik açıklarının hiç biri phpBB 3.1.x sürümlerinde mevcut değildir.
- phpBB 3.0.x sürümlerinden herhangi birisini kullanıyorsanız en kısa zamanda forumlarınızı ya da mesaj panolarınızı phpBB 3.0.14 sürümüne güncellemenizi öneriyoruz. Bundan sonra (yeni bir sürüm yayınlanana kadar) sadece phpBB 3.0.14 sürümü için destek verilecektir.

Yüklemeler & Güncellemeler
- phpBB 3.0.14 Tam paket
- Türkçe Dil Destekli phpBB 3.0.14 Tam Paket
- phpBB 3.0.13-PL1'den 3.0.14 sürümüne Otomatik Güncelleme Paketi

Türkçe Dil Paketi
- phpBB 3.0.13 & phpBB 3.0.13-PL1 & phpBB 3.0.14 Türkçe Dil Paketi

phpBB.com Duyurusu & Giderilen Hatalar
- phpBB.com "phpBB 3.0.14 and 3.1.4 Release - Please Update" Duyuru başlığı (İngilizce)
- phpBB Group'un yaptığı açıklamalar ve giderilen hatalar (İngilizce)

phpBB3 Güncelleme
- phpBB 3.0.x sürümlerinde güncelleme nasıl yapılır?
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir