phpBB 3.0 Beta3 Yayınlandı.

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
LeBron
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

phpBB 3.0 Beta3 Yayınlandı.

Mesaj gönderen LeBron »

Uzun zamandır beklediğimiz phpBB3 olympus Beta 3 sonunda yayınlandı. Özellikle dil dosyalarının UTF-8 olarak kodlamasıyla dikkat çeken bu sürüm ile ilgili geniş açıklamayı inceleyebilirsiniz..

phpbb.com'daki Haberin Türkçe'ye çevrilmiş halini veriyorum.

phpBB3 Beta3 hazır ve size sunmakta mutluyuz. 3’üncü sürümüyle beraber yine güzel yerlere geldik. phpBB beta’da yükseltme seçeneği sunulmuyor. Çünkü database çok değişti UTF-8 kodlaması kullanıyoruz. Fakat, siz kolaylıkla otomatik güncelleme aracı ile sonradan yükseltme yapabilirsiniz. Önceden yüklenmiş betanız varsa, bir daha yüklemeniz gerekiyor ama bu yeni ilk defa yüklemeyse, cache dizininde ne varsa temizlenmesi gerekiyor.

Beta2’den bu yana yapılan değişiklikler
12 Ağustos’tan bu yana, internette kullanıcılarımızın yardımıyla 299 bug tespit edilip yok edilmiştir. Sadece bug raporları değil, yardım edici eklemelerde sunulmuştur ve UTF-8 kodlama dili eklenmiştir.

12 Ağustos 2006’dan bu yana yayınlanan bug listesi
12 Ağustos 2006’dan itibaren yok edilen bug’lar

UFT-8 Desteği

UTF-8’i ekleme kararımız şöyle alındı. Uzun denemeler ve tartışmalardan sonra, UTF-8’i eklemek, o günkü problemleri çözmekten daha kolay ve çabuk olduğu için. Bunun pek normal olmadığını ve yazılımda olan herşeyi etkilediğini biliyoruz.
Bu programı test etmeniz gereklidir. Problemleri daha çabuk bulmak için, kullanıcı adı kullanarak test ediniz ama bunları tek isim olarak yazınız. Şu anda UTF-8 kullananların her problemini bize bildirmeleri gerekiyor.

Nasıl Yardım Alınır?

Beta zamanında, size biraz yardımcı olabiliriz. Fazla kompleks olmayan genel kurulum, konfigurasyon soruları sorulabilir. Çünkü bunlar genelde bug’la ilgili olabilir ve bize gönderilebilir. Modifikasyon yada özel hazırlanmış programlar, sonradan eklenmiş programlar ve değisiklilikler hakkında yardım edemeyız, eğer beta internette kullanılıyorsa,
Bazi bug sorunları ve soruları için, betayı silip yeniden yüklemenizi, veritabanını temizlemenizi isteyebiliriz yada herhangi birşey ama bunları çevrimiçi yapamazsınız. Eğer yükleyip de çevrimiçi olarak sunarsanız, size yardım edemeyiz.

Betanın RC Çevrimi/Son Versiyon

Eski beta’larda verdiğimiz gibi, bundada yeni yükseltme seçeneği verebiliriz ama vermeme seçeneğimizde var. Bu beta’nın o anda nasıl yürüdüğüne bağlı, onun için test yükleme yapmışsanız, yeni beta çıkınca, sizden onu silmenizi isteyebiliriz.

Verilmeyen Eklentiler

Beta’nın içinde phpBB 2.0.x’den phpBB 3.0.x’e geçme programı verilmemiştir. İlk yüklediğiniz beta versiyonunda olabilir.

Minimum Gereksinimler

phpBB3'ü yüklemeden önce birkaç yapılacak işlemler var.
*Web sunucunuzun kabul edilmiş işletim sistemlerinde kullanılması lazım ve php ile beraber çalışabilmesi gerekliligi vardır.
*Veritabanı türlerinden birinin olması gerekir.Bunlar;
* MySQL 3.23 or above (MySQLi destekli)
* PostgreSQL 7.x/8.x
* SQLite
* Firebird 1.5+/Interbase 7.1+
* MS SQL Server 2000 or above (direkt olarak veya ODBC yolu ile)
* Oracle
* PHP 4.3.3 veya üst sürümü (5.0.x & 5.1.x desteklenir, 6.0-dev bir arada olabilir) ile kullanmayı planladığınız veritabanını destekliyor olması.

Alttaki modüller yazılımın daha verimli çalışması için PHP ile sağlanan isteğe bağlı ekstra özelliklerdir, fakat gerekli değillerdir.
* zlib Sıkıştırma desteği
* Uzak FTP desteği
* XML desteği
* Imagemagick desteği

Yüklerken yukarıdaki maddelerin hepsi kontrol edilecektir.

Güvenlik

Güvenlik problemleri olursa, yeni versiyon hemen sunulmayacaktır. Problem CVS içinde düzeltilip betanın yeni çıkan sunumuyla verilecektir. Güvenlik problemleri devam ederken, sizde çevrimiçi kullanırsanız, yardımcı olamayız. Güvenlik problemleriniz için yukardaki security tracker yazan yere basıp bize bildirebilirsiniz.

Çeviriler

Yeni terimlere alışmanızı tavsiye ederiz. Yeni terimler phpBB3’ün sunumuyla beraber sunulacaktır.
Toplu olarak çevrim yapılıyorsa, yani yurt dışında, bazı problemleri beta zamanında kolaylıkla çözemeyebilirsiniz ama kendinizinde bu yenilikleri bir kenara not etmeniz gerekiyor. Şu anki dil çevirisi yapan kullanıcılar, eğer isterlerse, otomatik olarak kendi dillerinde 3.0.x sunumu yapmak için bizden haber alacaklardır.

Yardım Edici Bilgiler

Beta ile beraber yardımcı bilgiler sayfanın altında verilmiştir. Bu yardımcı bilgiler beta ve sunum arasında zaman zaman değiştirilebilir. Adreslerde problem çıkarsa, programın bug tracker yerinde bunları not edip bize bildirebilirsiniz. Veriler bilgilerde anlamadığınız yer olursa, 3.0 forumunu kullanabilirsiniz. Biz bunları kontrol edip, gereken düzeltmeleri ve yardımları yapacağız.

Mutlulukla test yapmanız dileğiyle....phpBB takımı

NOT: Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yükle:
Buradan indirin

phpBB 3 "Olympus" Beta 3 Türkçe Dil Paketi: http://www.phpbbturkey.com/about5365.html

ÖNEMLİ NOT: Güvenliğiniz açısından phpBB 3 BETA 3 'ü ve Türkçe Dil Dosyalarını şu an kullandığınız (yayında olan) veya kullanacağınız (yayına sokacağınız) forum sitenize kurmanızı kesinlikle ÖNERMİYORUZ, sadece TEST etmek için kullanınız.
En son LeBron tarafından 15.11.2006, 08:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

çok sağolun beklenen geliyor yavaş yavaş finale azzz kaldı, artık yavaştan hazırlıklarımızı yapalım..... yeni sürüme hazırlıksız yakalanmayalım.... :D :D :D :D :D :D :D bu arqada bayaaa bi bug düzeltmişler, işallah açıksız bişey ortaya çıkar bu kadar beklememizin üzerine...
Kullanıcı avatarı
Militarist
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Militarist »

Finale az kaldı evet, bir çıksaydı şu PHPBB 3! Sabırsızlıkla bekliyoruz çıkmasını...
İhtilâl istiyorum,
Mukaddes bir ihtilâl...
zirve
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen zirve »

simdi 2-3 ayda beklerler anca çıkar..
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

zirve yazdı:simdi 2-3 ayda beklerler anca çıkar..
şunu belirtelim bizler dil çevirisinde çalışmış biri olarak işin nekadar güç olduğunu gözlemledik.. yani bir sistemi oluşturmanın nekadar zor olduğnu tahmin edin, bu adamlarda onu yapıyor kolay olmasa gerek. bekleyeceğiz.
ogi_can
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ogi_can »

umarım özellikleri güzel olur önemlisi mod eklemek smf ve mybb deki gibi olursa tam süper olacak :D
zuper
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen zuper »

beta 3 ün çıkması iyi oldu ben bunlar olayı belli bi süre askıya aldıklarını felan sanmıştım ama çalışıyorlarmış sabırla bekliyoruz inşallah çok sağlam ve güzel bi sistem ortaya çıkar beklediğimize değecek herhalde. :lol:
Kullanıcı avatarı
orumjek
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

yaws

Mesaj gönderen orumjek »

aralık 3 de askerim :D acep yetişirmi
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

yetişmez, artık dönüşte kurarsın, ozaman kadar ancak yerine oturur yapı...
zuper
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen zuper »

pikachu yazdı:yetişmez, artık dönüşte kurarsın, ozaman kadar ancak yerine oturur yapı...
arkadaşımız 15 ay askerlik yaparsa yani 2008 2. ay damı yerine oturacak bu sistem?
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

orda kastettiğim daha tam sürüm çıkmadı ve öyle 1- 2 haftada da çıkmaz yani, ayrıca ilk bi ısınma süresi geçer, sonradan buna uygun modlar çıkar, yani biraz süre alır.. bu arada arkadaş belki kısa dönem yapacak askerliğini.. :D :D :D :D
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Askere gidince buraları pek düşünmeyin. Dönünce zaten hayat yeniden başlar, kimbilir phpBB 4 çıkar belkide :) Başlık başka konulara kaymasın bir zahmet.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
BLooD
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Re: phpBB 3.0 Beta 3 Yayınlandı.

Mesaj gönderen BLooD »

LeBron yazdı:NOT: Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Yükle: [/color]Buradan indirin

phpBB 3 "Olympus" Beta 3 Türkçe Dil Paketi: http://www.phpbbturkey.com/about5365.html

ÖNEMLİ NOT: Güvenliğiniz açısından phpBB 3 BETA 3 'ü ve Türkçe Dil Dosyalarını şu an kullandığınız (yayında olan) veya kullanacağınız (yayına sokacağınız) forum sitenize kurmanızı kesinlikle ÖNERMİYORUZ, sadece TEST etmek için kullanınız.
siz var ya 13 senedir şu nette tanıdığım en cana yakın yani hal hareket yaklaşımların hoşuma gitti. Gerçekten samimi olarak söylüyorum.
bu uyarı içinde ayrıca teşekkür ediyorum. :wink:
İmza, kurallara aykırı olduğu için site yönetimi tarafından değiştirildi.
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir