phpBB 3.0 Beta4 Yayınlandı.

Yeni çıkan phpBB 3.0.x sürüm duyuruları ve eski phpBB 3.0.x sürümlerini yeni sürümlere güncelleme bilgileri.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:tagyljf4]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:tagyljf4] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:tagyljf4]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:tagyljf4]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:tagyljf4]Site kurallarımızı[/url:tagyljf4] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

@repi phpbb3 e henüz geçmedik..
kurduğun forum bir sonraki güncellemede silinecek.. yani phpbb3 için estek yok..
bu beta sürüm test içindir.
repi
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen repi »

ilginiz icin tesekkurler
Hocam o zaman bir kac sorum olacak
yeniyim kusuruma bakmayin maazur gorun :oops:
cikacak olan tam surum ne zaman cikar?? tahmini veya kesinlesen bir tarih var mi? ve ben kayyo dan faydalanarak yayin yapiyorum.. ve eger bu yeni gelirse gecis yapabilir miyim?? butun o konular kullanici kayitlari vs. cok zahmetli islemler :? birsey dikkatimi cekti bakim-->
veri tabani --> yedekleme..

Yedekleme Özellikleri

Yedekleme tipi:
Tam Sadece Yapı Sadece Veri

Dosya tipi:
gzip bzip2 text

Faaliyet:
Sakla ve İndir Dosyayı Yerel Sakla İndir

Tablo Seçili:

vs. seceneklerin bulundugu bir bolum var.. bunlar neyi yedekliyor forumlari mi? kullanicilari mi? :oops: eger hepsini yapiyorsa tam surume gecis yaptigimizda bunlari nasil kullanacagim, yani nereye atmam gerekli ne yapmam gerekli :idea:
ilginize tesekkur eder ii calismalar dilerim
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

beta aşamasından finale kadar upgrade desteği olmayacak.. beta ve final çıktığında bir önceki sürüm silinerek kullanılacak. phpbb2 'yi kullanman gerekir bu aşamada. Yedekleme tam yedekleme dendiğinde. Database deki tüm değerleri yedeklemen iyi olur.. bu iş için phpmyadmin'i kullanman sağlıklı olur..
phpbb3
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen phpbb3 »

beta4'ten itibaren bir sonraki beta sürüme geçiş imkanı var, phpbb2'den phpbb3'e geçiş ise şu an hazır ancak RC1 ile gelecek.

Daha önce phpbb2'den phpbb3 beta3'e sorunsuz geçiş gerçekleştirmiştim.
repi
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen repi »

Oncelikle ilginize sonsuz tesekkurlerimi iletiyorum gercekten saolun baska yerlerde bu kadar ilgilenilmiyor yada yetersiz kalio..
Affiniza siginirak :oops: fazla birsey bilmedigim icin bu konuda yardim istiyorum..

Kayyo dan ucretsiz host aldim ve ilk once http://www.x.kayyo.com isimli bir site duzenledim(phpbb2.0.21 surumu ile) fakat hemen arkasindan phpBB-3.0.B4 forumu ile karsilastim tavsiye edilmemesine ragman yeni bir host aldim http://www.y.kayyo.com ve buraya da phpBB-3.0.B4 surumunu kurdum(sizlerin yardimlariniz vasitasi ile tekrar tesekkurlerimi iletiyorum)

kayyo dan aldigim hesapta phpmyadmin adli bir sayfa var.. yedek(forum msjlar,stiller vs.)olarak nitelendirdigimiz hersey burada mi..? eger bunlari yedek almam gerekiyorsa bu islemi su an kullandigim phpBB-3.0.B4 surumunde nasil yapiyorum daha once hic yedek almadim yada aldigimi sandim gerci bolye bir denemede bulunmadim ama ileride lazim olacagi icin yardimci olabilir..(phpBB-3.0.B4 de nasil yedek alinir :?: )
Mesele phpBB-3.0.B4 den phpBB-4 e gecerken..? bu mumknu mu bilmiyorum ama burda aciga kavusmus olacak ve benim gibi acemi olanlarda faydalanmis olur sizlerin sayesinde..
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

esqare belirtmiş beta3 beta 4 e geçiş var ama beta 4 den finale geçiş olacağı konusunda netlik yok!

@phpbb3 senin burada bunu gerçekleştirmen bizi ilgilendirmiyor.. Biz, phpbb.com'un çizdiği çizginin dışına çıkmıyoruz.. Bu konuda forumumuzda güncellemeye ilişkin açıklama yapıldı.. Resmi olmayan methodlar ile kullanıcının kafasını karıştırmayalım..

edit:
phpbb yazdı: With this beta an update path is provided, though being not fully supported. We decided to give away the proposed update package to let it properly test and fix any remaining issues encountered before using this as the primary method of updating. This means that you should test the update and report any bugs or issues you notice, but not depend on a successful update - you should still not use this beta in a live environment and you should always be able to completely remove your installation to perform a fresh install.

yukarıdaki ingilizce metinde "update" aşamasını gerçekleştirilip silinmelidir. Bu "update" yani güncelleme olayının çalışma prensibini test etmek için bu özelliği açmaları ile phpbb3'ün beta güncellemesiyle final versiyona geçileceği anlamını taşımıyor....
ve yukarıda, bu güncellemeden sonra temiz kurulum yapılması mutlak olarak hatırlatılıyor..
binlerce kez yazıyoruz, phpbb3 versiyonu biz söyleyene kadar kalıcı olarak kurmayın, test için kullanınız...
En son cupra tarafından 09.12.2006, 14:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

repi yazdı:Oncelikle ilginize sonsuz tesekkurlerimi iletiyorum gercekten saolun baska yerlerde bu kadar ilgilenilmiyor yada yetersiz kalio..
Affiniza siginirak :oops: fazla birsey bilmedigim icin bu konuda yardim istiyorum..

Kayyo dan ucretsiz host aldim ve ilk once http://www.x.kayyo.com isimli bir site duzenledim(phpbb2.0.21 surumu ile) fakat hemen arkasindan phpBB-3.0.B4 forumu ile karsilastim tavsiye edilmemesine ragman yeni bir host aldim http://www.y.kayyo.com ve buraya da phpBB-3.0.B4 surumunu kurdum(sizlerin yardimlariniz vasitasi ile tekrar tesekkurlerimi iletiyorum)

kayyo dan aldigim hesapta phpmyadmin adli bir sayfa var.. yedek(forum msjlar,stiller vs.)olarak nitelendirdigimiz hersey burada mi..? eger bunlari yedek almam gerekiyorsa bu islemi su an kullandigim phpBB-3.0.B4 surumunde nasil yapiyorum daha once hic yedek almadim yada aldigimi sandim gerci bolye bir denemede bulunmadim ama ileride lazim olacagi icin yardimci olabilir..(phpBB-3.0.B4 de nasil yedek alinir :?: )
Mesele phpBB-3.0.B4 den phpBB-4 e gecerken..? bu mumknu mu bilmiyorum ama burda aciga kavusmus olacak ve benim gibi acemi olanlarda faydalanmis olur sizlerin sayesinde..
evet oradan da yedek alabilirsin tabiki. yedeğin nasıl alınacağı anlatılmıştı sanırsam. ilerde sorunla karşılaşınca mesela mod kurarken bi hata olursa yada hack gibi olaylarda yedeği kurarak yedeği aldığın zamandan itibaren devam edebilirsin.
repi
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen repi »

cupra yazdı:esqare belirtmiş beta3 beta 4 e geçiş var ama beta 4 den finale geçiş olacağı konusunda netlik yok!

@phpbb3 senin burada bunu gerçekleştirmen bizi ilgilendirmiyor.. Biz, phpbb.com'un çizdiği çizginin dışına çıkmıyoruz.. Bu konuda forumumuzda güncellemeye ilişkin açıklama yapıldı.. Resmi olmayan methodlar ile kullanıcının kafasını karıştırmayalım..

edit:
phpbb yazdı: With this beta an update path is provided, though being not fully supported. We decided to give away the proposed update package to let it properly test and fix any remaining issues encountered before using this as the primary method of updating. This means that you should test the update and report any bugs or issues you notice, but not depend on a successful update - you should still not use this beta in a live environment and you should always be able to completely remove your installation to perform a fresh install.

yukarıdaki ingilizce metinde "update" aşamasını gerçekleştirilip silinmelidir. Bu "update" yani güncelleme olayının çalışma prensibini test etmek için bu özelliği açmaları ile phpbb3'ün beta güncellemesiyle final versiyona geçileceği anlamını taşımıyor....
ve yukarıda, bu güncellemeden sonra temiz kurulum yapılması mutlak olarak hatırlatılıyor..
binlerce kez yazıyoruz, phpbb3 versiyonu biz söyleyene kadar kalıcı olarak kurmayın, test için kullanınız...
En sonunda buldum nasil yedek alindigini :) keske linkini atsaydiniz bu kadar kasmama gerek kalmazdi ama yinede saolsun ilginize tesekkurler.. sanirim yedek aldim fakat bunu(aldigim yedegi) final surumunde kullanabilir miyim?
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

@repi yorum yok
repi
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen repi »

:? :shock: :( :oops: :) hocam inanmayacaksin ama 30 saatten fazladir uyumuyorum yazilanlari dogru durust anlamiyorum :cry: site olayini girdim dunyam karardi gecem ile gunduzum karisti kusuruma bakmayin birkac kez okudum ama anlamadim yinede en iyisi saglam bir uyku cekeyim ondan sonra tekrar okuyayim :lol:

hocam birsey sormak istiyorum bana hitaben yazdigin yazilarda neden @repi ibaresini kullaniyorsun :) repi tamamda "@" nie :D
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Başlığı saptırıp geyiğe çevirmeyelim, konunun iyice dışına çıkmaya lüzum yok. Konu ile ilgili mesaj gönderiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
phpbb3
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen phpbb3 »

cupra yazdı:esqare belirtmiş beta3 beta 4 e geçiş var ama beta 4 den finale geçiş olacağı konusunda netlik yok!

@phpbb3 senin burada bunu gerçekleştirmen bizi ilgilendirmiyor..
Bir moderatöre yakışmayan sözler...

Geçişler ile ilgili mesajlar yazılmış ve ben şu anda bile geçişin olabildiğini yazdım. Seni ilgilenmiyorsa görmezden gelirsin, senin için değil, üye geçişin mümkün olduğunu bilsin diye yazdım.

Mod yazmayın diyor(lar) ancak phpBB3 takımındaki mod destek elemanları mod portföyü oluşturdu bile.
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

phpbb3 yazdı:

@phpbb3 senin burada bunu gerçekleştirmen bizi ilgilendirmiyor..
Bir moderatöre yakışmayan sözler...

Geçişler ile ilgili mesajlar yazılmış ve ben şu anda bile geçişin olabildiğini yazdım. Seni ilgilenmiyorsa görmezden gelirsin, senin için değil, üye geçişin mümkün olduğunu bilsin diye yazdım.

Mod yazmayın diyor(lar) ancak phpBB3 takımındaki mod destek elemanları mod portföyü oluşturdu bile.
sadece moderatör değilim bu sitenin bir parçasıyız ve kullanıcılarımızda bu grupta bir bütünün parçalarını oluşturuyor, kullanıcı phpbb3..
eğer çok biliyorsanız, açarsınız bir geliştirme sistemini kendi testinizi yaparsınız..
phpbb takımının mod açması kadar normal bir durum yok. onlar bunu geliştirmek için test yapıyor olabilirler.. sizde kendi yeteneklerinizi test etmek için bu konuda çalışmanızı yapın kardeşim.. bu sitede kuralların ve açıklamaların dışında bir yorum yapıyorsanız buna müdahale ederim. Site yönetimi kullanıcısından yöneticisine bir birliktir. bu birlik içindeyseniz kapımız açıktır..
Dikkat edelim genç kardeşim orada sana phpbb 3 ü test amaçlı kullanmanız gerektiğini belirtmişim. bunu anlayarak, bundan sonra sistemle ilgili tanımlanan şekilde burada cevap yazarsan seviniriz.
birde bu şekilde bir şikayetin olursa konuyu saptırmadan benle yada site yöneticisi arkadalarımdan biriyle temasa geç.

polemik yaratmadan tekrar iletiyorum..

phpBB3 ü test amaçlı kullanıyoruz, onun dışında kalıcı olarak kuruyorsanız bu sizin tercihiniz biz önermiyoruz..

bilgi: aynı sayfada 4 kez phpbb3 test amaçlı kullanın demişim.
BYSERCAN07
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen BYSERCAN07 »

Final nezaman çıkacak :oops:
HaYaL-eT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen HaYaL-eT »

Lütfen biraz daha fazla arama yapalım..

Tam sürümün ne zaman çıkacağı henüz belli değil.. Hala gelişmekte olan ve geliştirilmesi de gereken bir sistem bu.. Üzerinde çalışılıyor ama haklı olarak tam bir çıkış tarihi verilemiyor..
Lütfen MSNden ve özelden yardım istemeyin..
Kilitli

“3.0.x Sürüm Duyuruları & Güncellemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir