vBulletin 3.8.4 phpBB 3.0.6 database convert ve TR karakter

Diğer kullandığınız forum yazılımlarınızı phpBB 3.0.x sürümlerine dönüştürmek için yardıma ihtiyacınız varsa bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:2szxnfek]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:2szxnfek] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:2szxnfek]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:2szxnfek]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:2szxnfek]Site kurallarımızı[/url:2szxnfek] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
billythekid
Kayıtlı Kullanıcı

vBulletin 3.8.4 phpBB 3.0.6 database convert ve TR karakter

Mesaj gönderen billythekid »

Merhaba,

Başlıkta belirttiğim gibi, DB'yi başarıyla convert ediyorum ancak TR karakter sorunu çıkıyor ortaya.

Türkçe karakterler bozuk çıkıyor.Bunu nasıl düzeltebiliriz ?

Bilgisi olan arkadaşlar ilgilenebilirse sevinirim.

Iyi çalışmalar, iyi akşamlar.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Re: vBulletin 3.8.4 phpBB 3.0.6 database convert ve TR karak

Mesaj gönderen Evrek4 »

Ne kadar etkili olut bilemiyorum, garanti de veremiyorum dolayısıyla, karakter sorunu olan sql yedeğini notepad++ da aç ve bozuk karakterleri doğru olanlarla değiştir. Mesela ş harfinin yerine &is normalde başka karakter çıkıyor, metin alanından anlaşılabilir) gibi bir karakter çıkıyor diyelim, &is karakterini bul ve tümünü değiştir diyerek değiştirmeyi dene. Umarım sorun çıkmaz.

Sorduğunuz sorularda site adresini belirtmeniz faydanıza olur...
alaca03
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen alaca03 »

v bulletinden phpbb 3'e convert nasıl oluyor.bilen var mı.hangi site yapıyor.
ücretsiz seo eğitim seti http://turbobit.net/trk540d279xj.html
alaca03
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen alaca03 »

benim elimde v bulletin database var bunu phpbb3 e yüklemek istiyorum.bunu kastettmiştim
ücretsiz seo eğitim seti http://turbobit.net/trk540d279xj.html
waseem123
Kayıtlı Kullanıcı

a one post

Mesaj gönderen waseem123 »

PhpBB.com 3.0.5 ve öncesi sürümlerde captcha konusunda desteği durdurmuş olup, 3.0.6 ve sonrası sürümler için aşağıda verilen çeşitli düzenlemeleri ve açıklamaları yayınlamıştır
We offer guaranteed Testking NS0-504 exam study materials with latest Michigan School of Professional Psychology dumps questions and answers to help you competently prepare for IBQH exams.

“3.0.x Dönüştürücüler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir