Php Nuke 8.0 To Phpbb3 Convert

Diğer kullandığınız forum yazılımlarınızı phpBB 3.0.x sürümlerine dönüştürmek için yardıma ihtiyacınız varsa bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:2szxnfek]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:2szxnfek] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:2szxnfek]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:2szxnfek]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:2szxnfek]Site kurallarımızı[/url:2szxnfek] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
uyusNet
Kayıtlı Kullanıcı

Php Nuke 8.0 To Phpbb3 Convert

Mesaj gönderen uyusNet »

Öncelikle merhaba herkese..

Ben php nuke sitemi phpbb3 yapmak istiyorum forumdaki & phpbb kendi sitesindeki converterlere baktım inaninki son 24 saattir arama yapıyorum ve açtığım ilk konu başligi bu bir sonuca varamadıgım icin

Sitede verilmiş olan phpnuke_to_phpbb3 indirdim ve phpbb3 dönüştür sayfasından dönüştürmeyi çalıştırdım fakat şöyle bir sorun ile karşılaşıyorum prefix olarak nuke_ yazdıgımda nuke_post bulunamadı hatası veriyor. ancak bulamaması gayet normal cunku php nuke nuke_post diye degil nuke_bbpost diye tabloda caliştiriyor..

bu yuzdende convert calişmiyor.. bilgisi olan veya daha once nukeyi phpbb3 ceviren bir arkadaş yardımcı olabilirmi ?
uyusNet
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Php Nuke 8.0 To Phpbb3 Convert

Mesaj gönderen uyusNet »

kendi sorumun cevabini vereyim :)
converter 1.0 'da şöyle bir eksiklik var. table başındaki bb kodlarını almıyor. bunu düzeltmek icin yapmamiz gereken şu
convert dosyamızı acıyoruz

Bul

Kod: Tümünü seç

array('topic_last_view_time',   'posts.post_time',               'intval'),
şeklindeki & benzeri kodu

içinde bul

posts.post_time
aşagidaki ile degiştir

bbposts.post_time

sorun hallolmuştur :)
populerdeli
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen populerdeli »

Şimdi bende phpnuke sitemden phpBB3 e geçiş içinverilen dosyayı indirdim install dosyasını attım alt dizindeki dosyalara giriyorum ama bomboş bir sayfa karşıma çıkıyor .. bunu nasıl halledebilirim ? geçiş işlemini gerçekleştiremedim yardımcı olabilecek arkadaşlar varmıdır acaba
hafiz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen hafiz »

Arkadaşlar Taşınma da hiç bir sorun yok ben sorunsuz taşıdım

“3.0.x Dönüştürücüler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir