ipb forumdan phpbb3 e geçmek istiyorum.

Diğer kullandığınız forum yazılımlarınızı phpBB 3.0.x sürümlerine dönüştürmek için yardıma ihtiyacınız varsa bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:2szxnfek]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:2szxnfek] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:2szxnfek]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:2szxnfek]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:2szxnfek]Site kurallarımızı[/url:2szxnfek] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
unsaldeniz
Kayıtlı Kullanıcı

ipb forumdan phpbb3 e geçmek istiyorum.

Mesaj gönderen unsaldeniz »

selamlar,

konu yanlış yere açıldı ise afedersiniz. Benim bir isteğim var, günlerdir araştırıyorum ama sanırım doğru araştırmıyorum bekli en sonunda burada sormayı düşündüm. şuan sitemizde ipb 2.1.6 forum kullanıyoruz ve bu forumumuzu phpbb 3 yapmak istiyoruz. ancak üyelerimiz ve açılmış olan tonlarca forum ve yazılı başlıklar var. ipb' yi phpbb ye çevirebilmek için bir dönüştürücü arıyorum. bilgisi olan var mı ? bana yardımcı olabilecek ? :?:
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: ipb forumdan phpbb3 e geçmek istiyorum.

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

ipb > phpBB2 > phpBB3

isiniz var demek =)

bunu buldum belki isinize yarar http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 07&start=0
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
unsaldeniz
Kayıtlı Kullanıcı

deneyecez bakalım. takıldığım bir konu olursa buradan yazarım yine. teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

ipb'den phpbb'ye geçişi daha önce denemiştim, Türkçe karakter sorunu çıkıyordu. Mesela üye adında Türkçe karakter olan üyeler dönüştürülmüyordu. Eğer işin başındaysan elle aktarmayı dene.
unsaldeniz
Kayıtlı Kullanıcı

evet henüz bulaşmadım bu işe ama üyeleri elle aktarırım sorun değil. tek sorun veritabanım çok büyük. birçok konu var ve cevap var. hani temizlik yapılabilecek forumlardan değil bizim forum. içindeki konuşmların hepsi arşiv niteliğinde bilgiler. kaybetmek istemiyoruz. bu yüzden de forumu sorunsuz aktarmanın yollarını arıyoruz.
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Sql yedeğinde değişiklikler yaparak dönüştürmeyi yapmak geliyor aklıma. Mesela ö harfi için dönüştürmede çevirilmeyen bir simge belirleyebiliriz, bu simge aynı zamanda sql yedeğinin içinde yer almayan bir simge olmalı. Her Türkçe harfi böyle bir simge ile değiştirirsek dönüştürme de Türkçe karakter sorunu olmaz, dönüştürmeden sonra belirlediğimiz simge karakteri Türkçe harflerle değiştirebiliriz.
unsaldeniz
Kayıtlı Kullanıcı

ilginize teşekkür ederim ben çözdüm olayı. esmer özcan arkadaşımızın verdiği link ile yola çıktım ve sourceforge mı ne var burdaki çeviriciyi de edindim. sonra da sorunu çözdüm sadece üyelerde sorun çıkıyor. ğ Ğ gibi karakteri olan üyelerde... o da sorun değil onları elle de açarım. benim için önemli olan herşeyi çözdüm çok teşekkür ederim. konu kitlenebilir. teşekkür ederim. resimli bir de anlatım hazırlıyorum. benim gibi bu konulara uzak insanlar nasıl yapabileceklerini görmeleri için.
ihsan
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ihsan »

Merhaba;

Yaklaşık 6 yıldır IPB (şu anda 2.3.x) kullanmaktayım. PhpBB'ye geçmek istiyorum, keşke başta PhpBB'yi kursaymışım ama iş işten geçti maalesef. İki gündür bakmadığım yer kalmadı neredeyse, İngilizce bazı yerler vardı ama dil problemi olduğundan beceremedim. Bu konuda açıklama yapabilecek var mı acaba?

Not: Sıfırdan kurulum yapamıyorum maalesef, 140 Bini aşkın üye, binlerce mesaj var. Sil baştanda yapmak istemiyorum doğrusu. Çünkü yılların emeği var. Veritabı işlemlerinden de çok fazla anlamadığımdan hata yapmak istemiyorum.

İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim. Hepinize iyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Merhaba ihsan,

Bu kadar büyük veritabanına sahip bir forumu dönüştürmek çok uğraştırır, ama yine de mevcut dönüştürücüleri ipb forumunun yediğini alıp localhostta deneyebilirsin.

Dönüştürme şuradaki konuda gösterdiğim gibi olacak : viewtopic.php?t=15819

Orada smf için anlatmıştım, ipb için de aynı işlemler yapılacak, sadece dönüştürücü farklı.
nice
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen nice »

Arkadaşlar bu işi en kolay yapabileceğiniz yolu anlatan bir yazı buldum ingilizce ama anlamasıçok kolay :)
http://www.osmanerdi.com/2013/03/ipb-3x ... ow-to.html
adresinden çözdüm ben işi ^^

“3.0.x Dönüştürücüler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir