vBulletin 4'ten phpBB 3'e Geçiş Türkçe Karakter Sorunu

Diğer kullandığınız forum yazılımlarınızı phpBB 3.0.x sürümlerine dönüştürmek için yardıma ihtiyacınız varsa bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:2szxnfek]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:2szxnfek] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:2szxnfek]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:2szxnfek]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:2szxnfek]Site kurallarımızı[/url:2szxnfek] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
kralseyit66
Kayıtlı Kullanıcı

vBulletin 4'ten phpBB 3'e Geçiş Türkçe Karakter Sorunu

Mesaj gönderen kralseyit66 »

Arkadaşlar vBulletin 4.2'den phpbb 3'e dönüştürme yaptım bütün konular üyeler vs phpBB ye kopyalandı ancak bir problemim var; Türkçe karakterlerin tamamı bozulmuş durumda gerek üye hesapları gerek konu içeriği ve başlıkları olsun tamamında bozuk durumda... Örneğin Hakkında yazan bir yazı "Hakkýnda" şekline dönüşmüş.

Bunu düzeltmenin herhangi bir yolu var mı varsa nasıl yapılacak? Veritabanına hangi kodlar gönderilecek bunlar hakkında bilgi verirseniz çok makbule geçer. Bu arada kullandığım dönüştürücüyü ekliyorum anlayan bi arkadaş kodlarına bakıp gerekli düzeltmeyi yaparsa pek çok kişinin işine yarayacaktır.
Dosya ekleri
vb4_convertor_1.1.1.zip
(24.03 KiB) 172 kere indirildi
kralseyit66
Kayıtlı Kullanıcı

Re: vBulletin 4'ten phpBB 3'e Geçiş Türkçe Karakter Sorunu

Mesaj gönderen kralseyit66 »

Konuyu yanlışlıkla 3.1 sürümünün olduğu yere açmışım adminler taşıbilirlerse çok iyi olur.

“3.0.x Dönüştürücüler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir