phpbb3.0.8 Türkçe Dil Paketi sonrası bu oldu?

phpBB 3.0.x dil ve MOD Dosyalarını Türkçeleştirme bölümü.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:mkpvlq24]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:mkpvlq24] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:mkpvlq24]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:mkpvlq24]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:mkpvlq24]Site kurallarımızı[/url:mkpvlq24] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

phpbb3.0.8 Türkçe Dil Paketi sonrası bu oldu?

Mesaj gönderen Rhaumel »

Selam
phpbb3.0.8 Türkçe Dil Paketini yükledim.Sonrasında aşağıdaki yazı şekline döndü.Ben bu KONU-İLETI VE SON ILETI yani İ harfi herine I harfi kullanılmış ve mümkünse ben bunları nereden düzeltebilirim?
1.jpg
1.jpg (9.16 KiB) 2440 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: phpbb3.0.8 Türkçe Dil Paketi sonrası bu oldu?

Mesaj gönderen ESQARE »

Türkçe dil paketimizde ileti ve son ileti kelimeleri geçmemektedir. Başka bir Türkçe dil paketi kullanıyorsunuz. O kısımlar bizim dil paketimizde mesaj - son mesaj olarak çevirilmiştir. viewtopic.php?f=52&t=18376 sayfasından Türkçe dil paketini indirebilirsiniz.

Nasıl değiştireceğinize gelirsek language/tr/common.php dosyasını UTF8 destekli bir düzenleyici ile açıp ilgili yerleri değiştirebilirsiniz. Fakat küçük i harfi kullanırsanız gene bu şekilde görünecektir. Çünkü bu kısımlar temanızın .css dosyasında harfleri otomatik olarak büyütmekle alakalıdır.

Tavsiyem sitemizdeki phpBB 3.0.8 son sürüm Türkçe dil paketini indirip kullanmanızdır.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Rhaumel »

Sayın ESQARE ilginize çok teşekkür ederim.Ben bu değişikliği yani yüklediğim dil paketini yine sizin çeviriniz olan ''phpbb_3.0.8-tr_1.0.5'' dosyası ile yaptım.Hatta sadece belirttiğim bölüm de sorun temamada birçok bölüm düzeldi diyebilirim.Örnek üst üste gelen yazılar vardı.Sizin tavsiyenize uyup verdiğiniz linkden yeniden indirip kuruyorum.Teşekküre derim tekrar.
En son Rhaumel tarafından 15.12.2010, 15:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Merhaba,

phpbb_3.0.8-tr_1.0.5 adı altında tarafımızdan yapılan bir dil dosyası mevcut değildir. Dil dosyalarımızı indirmek için şu bağlantıları kullanabilirsiniz:

Sitemizden: http://www.phpbbturkey.com/downloads/in ... bb3-turkce
phpbb.com'dan: http://www.phpbb.com/customise/db/translation/turkish/
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

“3.0.x Türkçeleştirme” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir