Türkçe Dil Paketi|Beyaz Sayfa Sorunu

phpBB 3.0.x dil ve MOD Dosyalarını Türkçeleştirme bölümü.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:mkpvlq24]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:mkpvlq24] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:mkpvlq24]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:mkpvlq24]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:mkpvlq24]Site kurallarımızı[/url:mkpvlq24] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Türkçe Dil Paketi|Beyaz Sayfa Sorunu

Mesaj gönderen Rhaumel »

Güncel dil paketini indirdim ve mecburen içine ekli modların satırlarını ilave ettim.Notepad e ilk açılış hali
ANSI as UTF-8 di ve bunu bozmadım.Ama ftp den gönderdiğim her dosya için cache yaptığımda hiç birşey açılmıyor ve beyaz sayfa çıkıyor.Sonrasın da sıra ile ANSİ ve UTF8 e de çevirdim ama nafile.Çalışan şuan ki klasöerlerde ki index.php leri bıraktım ve diğer dosyaları ilaveleri ile değiştirdim ama yinede çalışmıyor.Beyaz sayfa olayı devam.

index.php lerde bir fark var:
BU benim normal çalışan ve dil paketi içinde ki her klasörde olan index.php

Kod: Tümünü seç

<html>
<head>
<title></title>
</head>
<body bgcolor="#FFFFFF" text="#000000">
</body>
</html>
Bu da güncel indirdiğim dil paketinde klasörler içinde olan ki index.php ler:

Kod: Tümünü seç

<html>
<head>
<title></title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">
</head>

<body bgcolor="#FFFFFF" text="#000000">

</body>
</html>
Nasıl çözülebilir bu dil paketlerinde ki günceleme sorunu?
Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Türkçe Dil Paketi|Beyaz Sayfa Sorunu

Mesaj gönderen ESQARE »

index.php dosyasının içeriği böyle olmaz. Siz index.html dosyasında oynamalar yapıyorsunuz sanırım. Ayrıca o dosyaların içerisinde dil çevirileri ya da kodları bulunmaz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Rhaumel »

Sİteyi sağolsun arkadaşlar kurdu.Bu sebep ile ben bu konulara yeni aşina oldum.Ufak tefek şeyleri kendim değiştirmeye çalışıyorum.Oda sizin yayınladığınız genel dil değişikliklerinden alarak yada modların dil satırlarını ekleyerek.

Şimdi bu ilk resimdeki language/tr içinde ki index dosyası

2. resim ise language içinde ki index dosyası.Aynısı en dosyasında da var.

Ben sadece gördüklerimi yamaya çalıştım farkı dikkatimi çekince.

Peki böyle olmaz ama nasıl olabilir yada nasıl değiştireyim?

Saygılar
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Resim demişsiniz ama göremedim herhangi bir resim. Dil dosyası değişikliklerini Notepad+ gibi UTF-8 destekli düzenleyici bir programla yapmalısınız. Söylediğim gibi index.html dosyaları dil değişkenlerini içermez, language/tr dizini içerisindeki tüm *.php ve *.txt uzantılı dosyalar dil değişkenlerini içerir. common.php v.b. gibi. Ayrıca dil dosyalarının içerisinde index.php adlı bir dosya yok, sadece index.html var. index.html dosyasının görevi ise dil paketinin bulunduğu dizinin tarayıcı üzerinden görünmesini engellemektir. Görünmesine de gerek yoktur zaten.

Son olarak daha kolay destek almaya devam etmek istiyorsanız web sitenizin adresini profilinize ekleyiniz. Ayrıntılı bilgi: viewtopic.php?f=1&t=855
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

“3.0.x Türkçeleştirme” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir