[MOD] [phpBB 3.0.1] RSS Feed / RSS Beslemesi

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
mandrivaturkiye
Kayıtlı Kullanıcı

Re: [MOD] [phpBB 3.0.1] RSS Feed / RSS Beslemesi

Mesaj gönderen mandrivaturkiye »

malt yazdı:
malt yazdı:Bu konuda yardım edebilecek biri yok mu?
Bu forumda kendi başının çaresine kendin bakacaksın anlaşılan. :roll:

Rss için farklı bir mod => http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=1189825

Mod kurulumunda sadece prosilver için düzenlemeler var, eğer başlığı biraz incelerseniz başlık içerisinde subsilver2 için de kurulum mevcut.

Demo: http://www.losttr.org/rss.php
Bunuda kurdum rss butonuna tıklanınca rss sayfası beyaz ekran.

http://forum.mandrivaturkiye.com/rss.php

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
mandrivaturkiye
Kayıtlı Kullanıcı

İki gündür cevap verecek kimse yokmu? arkadaşlar. Artık şunu iyi anladım phpbb neden kullanılmıyor? destek noktası koca bir sıfır. Halbuki bu güne kadar kullandığım en güzel sistem. Diğer sistemlere baktığımda özellikle Smf hem resmi hemde gayri resmi forumlarında ki destek ve hizmet mükemmel. Lütfen bu konuya ya ağırlık verin yada komple kapatın, phpbb´ye destek var sanıp ortada kalmasın.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
ogzblgnr
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ogzblgnr »

Öncelikle şunu söyleyeyim, destek bitmiş değil. Ama kullanıcılar, forum kurallarını okumadan başlık açtıklarından ya da var olan bilgileri okumadan 'logo nası koyuluyo?' gibi başlıklar açtıklarından artık yönetim de bıktı usandı. En üste koydular onu bile okuyan, dikkat eden yok. Bu durumda yönetim ne yapsın?

- - -
Muhtemelen mod kurulum aşamasında bir hata yapmışsındır, ya da YKP'de RSS açık değildir, bunun gibi şeyler...
Bu problemi hiç çözemezsen; bu tek RSS modu değil. phpBB.com Mod Veritabanında 3-4 tane RSS Modu var. Ben MSSTI RSS Feed 2.0'ı kullanıyorum, çok memnunum. Hem de bu moddan daha gelişmiş özelliklere sahip.
artık phpBB ile ilgilenmediğim için bu forumda aktif değilim.
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

@mandrivaturkiye; destekte bir aksama yok elbette. İnsanlar arama yapmadan hep aynı başlıkları açtığı için destek verenler artık o tür başlıklara mesaj yazmaktan usandı. Ben bakmıyorum bile o tür başlıklara..

Bu Rss olayında da muhtemelen mod kurarken bir yerde yanlışlık yapmış olmalısın. Söylediğim üzere aynı modu ben kullanıyorum. Buyur --> http://www.losttr.org/rss.php Değiştirdiğin kodlara tekrar bakmanı tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
mandrivaturkiye
Kayıtlı Kullanıcı

YKP'de RSS açık değildir, bunun gibi şeyler...
demişsiniz? Admin Panelinde bulamadım Rss sekmesini.
Kullanıcı avatarı
ogzblgnr
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

RSS Sekmesi olmak zorunda değil.
Ki ben bu modu bilmiyorum. Benim kullandığım RSS, Sistem sekmesinin içindeydi.

Belki bu modun YKP ayarı olmayabilir.
Yükleme klasöründe 'adm' ya da 'includes\acp' klasörleri ve bunlar içinde herhangi kopyalanacak dosya yoksa, YKP ayarı yoktur.
Kullanıcı avatarı
mandrivaturkiye
Kayıtlı Kullanıcı

Teşekkürler Özgür sorunu çözdüm.

Install dosyasında aşağıdaki kısımı atlamışım.

C.1) Navigate to "SYSTEM" tab.
C.2) Under "Module management" click on "Administration Control Panel".
C.3) Click on "System".
C.4) Clik on "General tasks".
C.5) in "add module" select "RSS" and click on "add module", them click on "yes".
C.6) Afert refresh screen click RSS "enable".
C.7) Now you will able to see "RSS" down the "General tasks" in left menu.

Burada Admin Kont. Panel´den -> Sistem sekmesine -> Modül Yönetimi -> Yönetim Kontrol Paneli´den .Modlar ekmesi var, .MODla butonuna tıklıyoruz Yeni Modül oluştur kısmına Rss yazıyoruz, daha sonda listeden Rss Management´i seçiyoruz ve aktif ediyoruz.

Bu modu kurduktan sonra tarayıcıda rss.php çağrılırsa ve aşağıdaki hata alınırsa,

Unfortunately there appears to be no news items on the page you have requested logged here

Rss Mod sekmesinden Skip permissions: Evet diyoruz.

Bu kadardı.
Kullanıcı avatarı
ogzblgnr
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Özgür??? :)

Demek ki, yükleme yönergelerine daha çok dikkat etmek gerek, hemen küsmek yerine :)
Zaten modlarla ilgili destek istendiğinde ilk cevaplar: "Kodlara falan dikkat et, özellikle 'öncesine ekle'lere, Do It Yourself(kendin yap)leri unutma, önbelleği temizle" gibi şeyler.

Bunun dışında bir hata mesajı varsa, o zaman gerçek bir problem vardır.
Kullanıcı avatarı
mandrivaturkiye
Kayıtlı Kullanıcı

Küsmek değil bizimkisi, sitem sadece :) bizde Gnu/Gpl yazılımları için çalışıyoruz. İlerlemesi ve hak ettiği yerlere gelmesini istiyoruz, isteğimiz bu yönde. :wink:
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Bu mod konunun tamamını gösteriyor ve ingilizce cepten opera ile mobil olarak bakıldığında çok fazla veri gidiyor ve yeni eklenen konu sayısı sabit kalıyor.Yukarıdaki resimdeki gibi Sadece konu başlığını gösteren içeriğini göstermeyen ve yeni konular eklendiğinde konu sayısının arttığını göstereni var mi ? Symple syndication 1.1.1.b de denedim üye olmayanlar forumu okuyamazsa bile konu içeriğinin hepsini gösteriyor.Sadece konu başlıklarını gösteren içeriğini üye olmayanlara göstermeyeni var mı ?
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Yukarıdaki sol taraftaki Resimdeki gibi konu başlıklarını gösteren içeriğini göstermeyeni var mı ? sağ taraftaki konu içeriğinin tamamını gösteren phpbbturkey.com
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

ogzblgnr yazdı:Öncelikle şunu söyleyeyim, destek bitmiş değil. Ama kullanıcılar, forum kurallarını okumadan başlık açtıklarından ya da var olan bilgileri okumadan 'logo nası koyuluyo?' gibi başlıklar açtıklarından artık yönetim de bıktı usandı. En üste koydular onu bile okuyan, dikkat eden yok. Bu durumda yönetim ne yapsın?

- - -
Muhtemelen mod kurulum aşamasında bir hata yapmışsındır, ya da YKP'de RSS açık değildir, bunun gibi şeyler...
Bu problemi hiç çözemezsen; bu tek RSS modu değil. phpBB.com Mod Veritabanında 3-4 tane RSS Modu var. Ben MSSTI RSS Feed 2.0'ı kullanıyorum, çok memnunum. Hem de bu moddan daha gelişmiş özelliklere sahip.
MSSTI RSS Feed 2.0 hangi sürümünü kullanıyorsunuz ? Ykp olan bir çok özelliği olan MSSTI RSS Feed 2.0 1.2.1 phpbb3 3.0.5 de SQL ERROR hatası veriyor
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir