[MOD] [phpBB 3.0.1] RSS Feed / RSS Beslemesi

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [MOD] [phpBB 3.0.1] RSS Feed / RSS Beslemesi

Mesaj gönderen VSaBaH »

malt yazdı:Ee bir şey daha var. :? Bir html kodu aldım. Bunu nereye yapıştırıcam? :shock:

Çok soru sordum. :D
O html kodunu;
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
butonlarının nerede çıkmasını istiyorsanız oraya yapıştıracaksınız...
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

overall_header dosyasına mı? :?
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

malt yazdı:overall_header dosyasına mı? :?
:arrow: Tüm sayfalarda üstte görünmesini istiyorsanız overall_header.html
:arrow: Tüm sayfalarda altta görünmesini istiyorsanız overall_footer.html
:arrow: Sadece anasayfada görünmesini istiyorsanız index_body.html

Tavsiyem overall_footer.html dosyasına konulmasıdır... Çünkü herkes bu tür RSS kayıtlarının sayfanın altlarında yer aldığını bilir...
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Sanırım oldu. :? http://pb.losttr.org En altta google butonu görülüyor. Artık yarın asıl foruma kurarım bunu. :)

Yardımların için tekrar teşekkür ederim VSaBaH. Sanırım burdaki diyalog bu modun nasıl kurulacağı, kurulduktan sonra ne yapılacağı hakkında iyi bir döküman oluşturdu. :)
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

malt yazdı:Sanırım oldu. :? http://pb.losttr.org En altta google butonu görülüyor. Artık yarın asıl foruma kurarım bunu. :)

Yardımların için tekrar teşekkür ederim VSaBaH. Sanırım burdaki diyalog bu modun nasıl kurulacağı, kurulduktan sonra ne yapılacağı hakkında iyi bir döküman oluşturdu. :)
Kesinlikle... :wink:

Rica ederim... KOLAY GELSİN...
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Birşeyi de dipnot olarak geçersem iyi olacak. Google'dan aldığınız html kodunu anasayfanızda ortalamak için kodu <center> html kodu buraya </center> kodu arasına yazmanız yeterli olacak. Bunu yapmazsanız, Google butonu sayfanın altında sol tarafa dayalı bir şekilde gözükecektir.

Buton Demo: http://www.losttr.org (sayfanın altında)

Rss Demo: http://www.losttr.org/forumrss.php
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen blogcu forum »

ya ben nasıl kurulacağını hala anlamadım :roll: adım adım şunu anlatabilecek yok mu
blogcu
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

blogcu forum yazdı:ya ben nasıl kurulacağını hala anlamadım :roll: adım adım şunu anlatabilecek yok mu
Merhaba,

Daha öncede söylemiştim bu MOD'un kurulumu gayet kolay... İçindeki kurulum dosyasında yazanları yapıyorsunuz ve dosyaları gerekir yerlere atıyorsunuz o kadar...

Mod içindeki Contrib/ klasörünü dikkate almanıza gerek yoktur... Takıldığınız yeri sorabilirsiniz...

KOLAY GELSİN...
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

VSaBaH yazdı:
blogcu forum yazdı:ya ben nasıl kurulacağını hala anlamadım :roll: adım adım şunu anlatabilecek yok mu
Merhaba,

Daha öncede söylemiştim bu MOD'un kurulumu gayet kolay... İçindeki kurulum dosyasında yazanları yapıyorsunuz ve dosyaları gerekir yerlere atıyorsunuz o kadar...

Mod içindeki Contrib/ klasörünü dikkate almanıza gerek yoktur... Takıldığınız yeri sorabilirsiniz...

KOLAY GELSİN...
işte sorun da o. benım dosyada
Contrib,root,install.xml ve modx.prosilver.en.xsl var. son ıkısı zaten xml ve xsl dosyası. root'un ıcınde de forumrss.php var. yanı yonlendıren bısı yok kı. ben hangısını nereye atcam ne bılıyım.
contrib'ın ıcınde de Fix for Image in Search.txt dosyası var. bu da ıng. yanı bana sunu sunu yap dıyen bısı yok :roll: :!: dıger modlara benzemıyor ben napıyım ya
blogcu
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Xsl dosyasını browser'ınıza sürükleyin. Sonra sağ üstte çıkacak olan dil bölmesinden Türkçe'yi seçin. Aşağıda yapmanız gereken değişiklikler yer alacaktır.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

blogcu forum yazdı: işte sorun da o. benım dosyada
Contrib,root,install.xml ve modx.prosilver.en.xsl var. son ıkısı zaten xml ve xsl dosyası. root'un ıcınde de forumrss.php var. yanı yonlendıren bısı yok kı. ben hangısını nereye atcam ne bılıyım.
contrib'ın ıcınde de Fix for Image in Search.txt dosyası var. bu da ıng. yanı bana sunu sunu yap dıyen bısı yok :roll: :!: dıger modlara benzemıyor ben napıyım ya
install.xml Kurulum Dosyasıdır... Orada da açık bir şekilde yazıyor ama anlatayım...

1)
AÇ:
styles/prosilver/template/overall_header.html

BUL:

Kod: Tümünü seç

<head>

SONRASINA EKLE:

<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="Forum" href="forumrss.php"><!--modd for Rss Feed-->

2)
Sonra root'un içindeki forumrss.php dosyasını aşağıdaki gibi kök dizine kopyalıyorsunuz...
:arrow: kök dizin/forumrss.php

3)
ACP> Genel sekmesinden Ön Belleği boşaltıyorsunuz...

4)
http://www.siteniz.com/forumrss.php sizin RSS Besleme adresinizdir forumda linkini verebilir isteyenlerin kullanmasını sağlayabilirsiniz... Üst sayfalarda neler yapabileceğinizi anlattım...

Umarım açıklayıcı olmuştur...
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

eyw şimdi oldu işte :D ya malt ben sürüklüyorum tarayıcıya ama açmıyor. Kod şeklinde açıyordu. Onun için bu kadar uğraştım. Tamam anlatılınca yaptım ;) yalnız footer'a ekledım ;) Teşekkür ederim VSaBaH :mrgreen:
blogcu
free-kevin
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen free-kevin »

bende sayfa yükleniyor dior fakat yüklenmiyor :S
free-kevin
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

ayrıca biraz zorladıktan sonra aşşağıdanki gibi hata aldım.

Genel Hata
SQL ERROR [ mysql4 ]

MySQL client ran out of memory [2008]

Sayfa derlenirken bir SQL hatası meydana geldi. Eğer sorun devam ederse lütfen pano yöneticisi ile irtibata geçin.
free-kevin
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

ben yukledikten sonra sunucumda ciddi bir sorunla karşılaştım.

sunucumun " load average " oranı normalde 0,01 veya 0,02 civarında olması gerekirken 25.00 - 30,00 lara kadar yukseldi. sql'ı cok zorladı. verilen kodda bir sorun var sanırım biraz incelerseniz.
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir