[MOD] [3.0.X] AutoMod v1.0.0

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [MOD] [3.0.X] AutoMod v1.0.0

Mesaj gönderen VSaBaH »

lordtiger61 yazdı:arkadaşlar modda sorun yok ben karışık olan modlardan raputation(rap) modunu kurdum sorun çıkmadı bazen phpBB sürüm farklılığından dolayı kodlar uzlaşmıyor onlarda sorun çıkıyor onlarıda elle düzeltiyorum ayrıca root daki dosyalarıda kendim atıyorum kesin çözüm ;)
Lütfen ard arda mesaj (flood) gönderimi yapmayınız.

Bu sorunuzun daha çabuk çözüleceği anlamına gelmez. Sorunuzun çözülmesi için biraz sabır LÜTFEN! :wink:
Kullanıcı avatarı
semi54
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen semi54 »

bu modyu kontrol paneline ekledi gayet güzel çalışıyor!
emeğinize sağlık..

teşekkürler
Kullanıcı avatarı
yoda
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen yoda »

Sevgili arkadaşlar,

bu modun dosyalarını ilgili yerlere gönderdim. /install dosyasına girip ilk "sonraki adıma ilerle" dediğimde şöyle bir hata ile karşılaştım. Ne manaya gelmektedir, ne yapmam gerekli?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kod: Tümünü seç

Genel Hata
SQL ERROR [ mysql4 ]

Duplicate entry 'ftp_method' for key 1 [1062]

SQL

INSERT INTO config (config_name, config_value, is_dynamic) VALUES ('ftp_method', '', 0)

BACKTRACE

FILE: includes/db/mysql.php
LINE: 174
CALL: dbal->sql_error()

FILE: includes/functions.php
LINE: 156
CALL: dbal_mysql->sql_query()

FILE: install/install_automod.php
LINE: 30
CALL: set_config()

FILE: install/index.php
LINE: 187
CALL: install_automod->add_config()

Kullanıcı avatarı
lordtiger61
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen lordtiger61 »

İlk önce phpBB yi kurun ardından install klasörünü silin ondan sonra automodun install klasörünü yükleyin...
FrmZeytinDali
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen FrmZeytinDali »

bense söyle bi hata oldu

http://www.frmzeytindali.com/install/ dedigimde asyadakı hata çıkıyor

Genel Hata
Language file ../language/tr/acp/mods.php couldn't be opened.

Lütfen mesaj panosu yöneticisine ya da webmaster’a bildirin: info@frmzeytindali.com
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
ve foruma normal girdimse temamın ustunde seöyle bi hata çıkıyor

Bilgive foruma normal girdimse temamın ustunde seöyle bi hata çıkıyor

Bilgi

Lütfen mesaj panonuzu kullanmadan önce install klasörünü silin, taşıyın veya yeniden adlandırın. Eğer bu klasör mevcutsa, sadece Yönetim Kontrol Paneline (YKP) erişilebilinecektir.
instal kılasörunu silince sorun çözuluyor ancak ben mod u o lingten yukleme yapmadım silince auto mod yuklenmişl olmuyo hata verdi için yukliyemiyorum bneden olabilir arkadaslar yardım lutfen !!!
FrmZeytinDali
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

sorunu çözdum arkadslat en içindekileri tr ye atmamışım attım yuklendi
FrmZeytinDali
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

bi mod forumu bozdu hemen geri yukledim haliyle auto mod yok oldu bende FTP ye girdim dosyalar tam hemen çalıstırdım http://www.frmzeytindali.com/install/ ama mod u kuramıyordum o FP Deki tum dosyalar silşp yukledim ..vs yukleme işi olmuyor asyadakı yazı çıkıyor yazıya göre mod kuluru ancak panelin sonunda auto mod çıkmıyor işte o yazı

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Yükleme Paneli
Final aşaması

AutoMOD installed successfully. You can now manage phpBB MODifications through the AutoMOD tab in the Administration Control Panel.

» Forum ana sayfa

» Yönetim Kontrol Paneli
yet_one
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Hatalar veriyor

Mesaj gönderen yet_one »

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/acp/acp_mods.php on line 163: call_user_func(Array) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/acp/acp_mods.php on line 164: Invalid argument supplied for foreach()
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /adm/index.php on line 150: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /adm/index.php on line 152: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /adm/index.php on line 153: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /adm/index.php on line 154: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)

Çözümü nedir?
Mademki sistem budur usta ohalde nekadar ekmek okadar köfte bu hususta!

Koşturuyoruz Bakalım Nasıl Olacak Gidiş Hat.
http://www.filmciyiz.net - http://www.onlineradyo.info
yet_one
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen yet_one »

kendin sor kendin cvpla çözdüm herneyse bu arada bilgisayarda kurduğum forumda kurulmuyor forumu yeni kurup install klasörünü silip bu dosyaları gerekli yerlere yollayıp kurulum yaptığımda hostta tabiki bilgisayarda değil canavar gibi oluyor sorun çıkmıyor

Kullanıcı avatarı
yoda
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen yoda »

lordtiger61 yazdı:İlk önce phpBB yi kurun ardından install klasörünü silin ondan sonra automodun install klasörünü yükleyin...

Genel Hata
SQL ERROR [ mysql4 ]

Duplicate entry 'ftp_method' for key 1 [1062]

SQL

INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value, is_dynamic) VALUES ('ftp_method', '', 0)

BACKTRACE

FILE: includes/db/mysql.php
LINE: 174
CALL: dbal->sql_error()

FILE: includes/functions.php
LINE: 156
CALL: dbal_mysql->sql_query()

FILE: install/install_automod.php
LINE: 30
CALL: set_config()

FILE: install/index.php
LINE: 187
CALL: install_automod->add_config()

3.0,5'i yeniden kurdum. install klasörünü silip automod dosyalarını gerekli yerlere yükledim. ilk testi geçti, sonraki adıma ilerle dediğimde yine bu hatayı verdi.
Halen daha işin içinden çıkabilmiş değilim.
yet_one
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen yet_one »

Hocam benden size bi öneri auto modu bende kurdum bazı ufak modlarda eyw iş yapıo ama temanız prosilver ve subsilver 2 değil ise asla önermiyorum kurmayın bütün modlar bu 2 tema üzerine hazırlanmış durumda dolayısı ile sen auto modun içine dosya yolluyorsun oda kurarken gidip prosilvere yada subsilver2 ye editleme yapıo ve modda çalışmıyor dolayısı ile yani modu el ile kurmayı öğrenmek sizin için çok daha kolay olucaktır. (KISACASI AUTO MOD Bİ İŞE YARAMIYOR.) Bn yüklemekle zaman kaybetmeyin fazlada hayale kapılmayın diye yazdım isteyen kursun kurarken bi sorun çalışırken sorun bukadar kasılcanıza elle kurmayı örenin benden bukadar kurmak isteyen kursun keyfi bilir.

theturk
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen theturk »

Language file ../language/tr/acp/mods.php couldn't be opened.
böle bi hata verdi yardım edermisiniz
yet_one
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen yet_one »

theturk yazdı:Language file ../language/tr/acp/mods.php couldn't be opened.
böle bi hata verdi yardım edermisiniz

language/tr/acp/mods.php couldn't be opened. türkçesi bu yoldaki dosya bulunamadı demek

yani eksik yollamışsın dosyaları. olay şu mod içinde en klasörünede atıcaksın tr klasörünede atıcaksın aynı dosyaları.

extrem
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen extrem »

malt yazdı:AutoMod'u kurdum. AutoMod'la da basit bir mod kurdum. Bir sorun çıkmadı. :)

Ancak bu modu pek kullanmak istemiyorum. Bu işin zevki değişikleri el ile yapmak, neyin ne olduğunu görmek. :) Ama kurulumla uğraşmak istemeyenler için güzel bir mod olacaktır.

katılıyorum :D
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

bazı uzun modlarda çok işe yarıyor ama bunu da unutmamak lazım :D ve phpbb ye yeni başlayanların hep şikayeti eklentilerin elle kuruluyor olması idi ve bu onları soğutuyor idi. belki biraz daha çekici bir duruma gelir böyle.
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir