[MOD][3.0.12][TR] mChat [PhpBB3 Sohbet Kutusu]

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [MOD][3.0.10][TR] mChat [PhpBB3 Sohbet Kutusu]

Mesaj gönderen Rhaumel »

Yardım rica ediyorum.

1-Ana sayfada ki chat kısmında bbcode ve smiley butonlarına basınca açlıyor fakat geri kapanmıyor yada birsi açıkken diğeri açılmıyor.Bu durum özel sayfada açılan chatte normal ve çalışıyor.
ilgili linklere baktım değişiklikleri yaptım ama çözülmedi.
http://www.phpbb.com/customise/db/mod/m ... op-t_95393

2-butonların altında bulunan "Her 5 saniyede bir güncellenmektedir. • Ses kullanılsın mı? " bu kısımı nasıl silebilirim.

3-İzinlerinde 1. sorumda ki nedenden dolayı smiley ve bbcode kullanımın rollerden kapattım fakat halen gönderebiliyorum ve butonları gözüküyor.En azından bbcode ve smiley butonlarını forum ana sayfasında ki mini chatten nasıl silebilirim.Özel sayfada kalacak ama bu özellik.

Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Kullandığınız temanın adı ve sürümü nedir?
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Rhaumel »

Prospace 3.0.10.1 -prosilver tabanlı

İzinleri çözdüm sayın zenanli,
bbcode butonu kalktı kullanımını kaldırdım izinlerden.

belirttiğim gibi tek sorunum ana sayfada mini chatte açılan gülücük butonu tekrar kapanmıyor sabit kalıyor.

ve ses zaten çalışmıyor bu sebeplede o kısımda ki yazıları anasayfadan kaldırmak istiyorum.

Teşekkür ederim ilginize.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Bahsettiğiniz tüm özellikler ilgili temaya ait İnternet Explorer tarayıcısında sorunuz olarak çalışmaktadır.
Düzenlemelerinizde bir hata olabilir ve sanırım tema imzalarını da kullanmıyorsunuz.

Ana sayfada bahsettiğiniz gibi sade kullanmak için aşağıdaki dosyayı styles/Prospace/template/mchat_body.html dosyası ile değiştirin. (Not: Dosyanın yedeğini almayı unutmayın!)
styles.rar
(2.37 KiB) 194 kere indirildi
Ayrıca kullandığınız temanın phpBB 3.0.10 sürümünü desteklediğinden emin olun.
Resim
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen KIRA »

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_admin.php on line 3148: stream_set_timeout() has been disabled for security reasons

arkadaşlar kurulum bölümüne gelmek için site sonuna /mchat_install.php yazdığımda yukarıdaki hatayı alıyorum. Modu uygulasamda hata değişmiyor.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Bu hata mesajını hostunuza iletin.
Resim
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Rhaumel »

Çok teşekkür ederim sayın Zenanli,

Tarayıcım firefox, belki buda bir neden olabilir.Gönderdiğiniz dosyayı kullandım.Aynı.Ana sayfada olan mini chatte smilleyler açılıyor fakat kapanmıyor.Cjat sayfasını ayrı açınca çalışıyor açılma ve kapanma.En azından zil sesi ve yenileme yazılarını kaldırdım.

Teşekkür ederim.Emeğinize sağlık.
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen KIRA »

1. sorun/ nekadar yazı yazarsan chat aşşağa doğru okadar uzuyor bu forumun görüntüsünü bozuyor bunu nasıl çözücez ?

2. sorun/ ACP>MODS>MCHAT> message limitini en düşük seviyeye getirdim mesela 10 mesajdan sonra eski mesajları tek tek kaldırması lazım fakat kaldırmıyor taki sitenin sayfasını yenileyene kadar.

Sorunlarım bunlar aşağı kaydırma butonu olmadığından sanırım forum sürekli olarak aşağıya doğru uzama yapıyor. Sorunumu çözene bol bol dua edeceğim :)

Site www.animeindirtr.com
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen KIRA »

Yok mu arkadaşlar biz çözümü herkes sessiz kalmış.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Keşke yardımcı olabilsek biraz daha sabır lütfen...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 438
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen KIRA »

Sabırsızım sanırım günlerce bekleyemiyorum :) Neyse ben sorunu hallettim. Çözüm yolunu söyleyeyimde başka madur kimseler varsa onlarda faydalansınlar.
1- prosilver tabandaki theme klasöründen mchat.css dosyasını geçerli temamızın aynı bölümüne ekliyoruz.
2- Yine theme klasöründen bu defa stylesheet.css dosyasını düzenle deyip @import url("mchat.css"); içeride bulunan benzer karakterlerin en üstüne ekliyoruz. Sonrasında temayı yenilediğimizde sorun çözülmüş oluyor.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Kendimizce de çözüm üretmek çok büyük bir başarı, tebrikler ve teşekkürler.
Resim
muh4mmet
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen muh4mmet »

KIRA yazdı:Sabırsızım sanırım günlerce bekleyemiyorum :) Neyse ben sorunu hallettim. Çözüm yolunu söyleyeyimde başka madur kimseler varsa onlarda faydalansınlar.
1- prosilver tabandaki theme klasöründen mchat.css dosyasını geçerli temamızın aynı bölümüne ekliyoruz.
2- Yine theme klasöründen bu defa stylesheet.css dosyasını düzenle deyip @import url("mchat.css"); içeride bulunan benzer karakterlerin en üstüne ekliyoruz. Sonrasında temayı yenilediğimizde sorun çözülmüş oluyor.
Pek anlayamadım...
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen KIRA »

Anlayamadığınız şey nedir acaba?
Kullanıcı avatarı
aligünel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen aligünel »

Merhaba siteme evvela sosyal ağ modu kurmuştyum sonra bu mchat kurdum çakışma olduğundan sosyal ağ çalışmadı acaba ne olabilir.
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Ahrefs [Bot] ve 9 misafir