[MOD][3.0.12][TR] Paylaş Modu

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
İletişim:

Re: [MOD][3.0.9] Paylaş Modu

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Modun kurulumunda her iki temaya göre anlatım yapılmıştır, prosilver css ağırlıklı bir tabana sahip olduğundan dolayı biraz daha meşakatlidir. Dolayısı ile; mod kurulumunda subsilver ile ilgili sizden herhangi bir css düzenlemesi istenmemektedir, yalnızca "viewtopic_body.html" dosyasında düzenleme yapmanız istenmektedir.

Mod düzenlemeleri ile ilgili mod kurulum makalesine göz atabilirsiniz.
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
SeLoRe_28
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen SeLoRe_28 »

zenanli kardeş benim sorun çözülmedi var mı bir önerin ? yoksa başka mod bakayım bunun gibi
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Daha önceden de bahsettiğim gibi hatanın kaynağı olarak dil kodlaması aklıma geliyor.
İlk sayfada vermiş olduğum türkçe dil düzenlemesini ilgili dosya içeriğine yapıştırdıktan sonra dil kodlamasını UTF-8(BOM'suz) olarak seçin ve dosyayı kayıt edin.
Kayıt ettikten sonra eklemiş olduğunuz paylaş modu türkçe dil kodlarını tekrar kontrol edin, karakter sorunu çıkar ise eğer bu kez manuel olarak aynı harfleri tekrar girin ve tekrar kayıt edin.
Resim
onder1
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen onder1 »

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/common.php:1)
Evet bende bu hatayı alıyorum. Hem Tr'de hemde En'de aynı hata çıkıyor. orjinal common.php dosyasında "Forum kurallarını görüntülemek için..." yazısındaki bi yeri değiştirdim yanı hata geldi. Sanırım Functions.php'nin biyerinde kontrol ediliyor değişikliğe karşı veya onun gibi birşey. çünkü Utf-8 olarak ayarlı ve elle girdim yine fayda etmedi. :shock:
onder1
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen onder1 »

Arkadaşlar bugun başka bir mod kurmak için fark ettim. Chrome ve İnternet Explorer'da mod çok güzel şekilde gözüküyor. Sadece common dosyasını düzenleyemediğimiz için üzerine gelince title gözükmüyor. Fakat Firefox v6.2'nunda iconlara dair hiç bir şey gözükmüyor. :)

Sanırım bir uyumluluk sorunu var. :cry:
goldnetcafe
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen goldnetcafe »

onder1 yazdı:Arkadaşlar bugun başka bir mod kurmak için fark ettim. Chrome ve İnternet Explorer'da mod çok güzel şekilde gözüküyor. Sadece common dosyasını düzenleyemediğimiz için üzerine gelince title gözükmüyor. Fakat Firefox v6.2'nunda iconlara dair hiç bir şey gözükmüyor. :)

Sanırım bir uyumluluk sorunu var. :cry:
Bendede İconlar Gorunmuyordu Firefoxta İconların Bulunması gereken kısım bursıymıs suan gayet guzel calısıyor ama ınstall yaparken hata verdı bende.. acp modülünu yukleyemedı... bır sorun olurmu verdıgı hata asagida

/styles/Tema Adı /imageset/tr/share_on_buttons/shareon_facebook.png

SQL ERROR Incorrect string value: '\xFE MOD"...' for column 'log_data' at row 1
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Cannot modify header information...
hatasında belirtilen dosyada yapılan herhangi bir değişiklik nedeniyle dosyanın bozulduğunu gösterir, kontrol ederek manuel düzenleme yapmaya çalışın veya orjinal dosya ile değiştirin.
/styles/Tema Adı /imageset/tr/share_on_buttons/shareon_facebook.png
İlgili facebook butonunun doğru yerde olduğundan ve kullandığınız temanın resim setlerini yenilediğinizden emin olun.
Resim
goldnetcafe
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen goldnetcafe »

@ZeNanLi
Benim Aldıgım hata bu Acp modulu ile alakali sanırım .. ama suan modul calısıyor kurarken bu hatayı aldım bır sorun olurmu

SQL ERROR Incorrect string value: '\xFE MOD"...' for column 'log_data' at row 1
esTFyz
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen esTFyz »

Benimde birtek SQL ERROR Incorrect string value: '\xFE MOD"...' for column 'log_data' at row 1 bu kısımda hata verdi onun dışında problem yok fakat ben ikonları görüntüleyemiyorum malesef :S taracıyı değil hepsini gezdim olması gereken yer dersek tema klasörüm tr'nin içinde share_on_buttons klasöründeler her ihtimale karşı dışarıda koydum gene olmadı gene olmadı, üzücü.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Çözüm önerileri;
1. Veritabanı sürümünüzün 4 üstü olmasına dikkat edin.
2. Veritabanından ilgili mod ile doğrudan bağlantılı sorgulara ait dil seçeneklerinin utf8_bin olmasına dikkat edin.
Resim
esTFyz
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen esTFyz »

Veritabanı sunucusu: MySQL(i) 5.0.77
Fakat diğer dediğinin sağlamasını nasıl yapacağımı bilmiyorum, neleri ne şekilde kontrol etmeliyim? Bana göre sanki herşey olduda o resimlerin oraya çağırılmasında birşey eksik, mesela resimlerin adlarının çağıran dosyadaki adlarla uyuşmaması veya çağırma dosyasının başına bir şekilde birşey gelmesi gibi sanki eksik bu gibi bu hallolsa resimler hemen oraya gelicek gibi duruyor.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Hatanın kaynağı mod ile alakalı olmayabilir.
PhpBB 3.0.9 sürümünde prosilver temasında tekrar test edilmiştir.
test.png
Resim
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Mod 2.0.0 sürüme güncellendi.
Yeni önizleme resimleri eklendi.
En son ZeNaNLi tarafından 02.12.2011, 08:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
SeLoRe_28
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen SeLoRe_28 »

ZeNaNLi bu yeni sürümde utf8 sorunu vermedi kurdum ama bu seferde konuyu açtığımda bi değişiklik yok paylaşma yerleri yok hiç kurulmamış gibi. seo kurulu temamda supernova. seo için ilave düzenlemeyide yaptım
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Resimler imageset klasöründen çekildiğinden dolayı kullandığınız temanın resim setlerini yenilediğinizden emin olun.
Resim
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir