[MOD][3.0.12][TR] Ajax Like Mod [PhpBB3 Beğeni Modu]

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [MOD][3.0.11][TR] Ajax Like Mod [PhpBB3 Beğeni Modu]

Mesaj gönderen SüKûT »

Ben kurdum bunu ama işlemiyor nedense sayfanın üstüne yolluyo :S
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Düzenlemelerinizi gözden geçirin, her iki tema tabanında test ettim sorunsuz olarak çalışmaktadır.
Ayrıca eklenecek dosya yollarını da kontrol etmeyi unutmayın.
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

ZeNaNLi yazdı:Düzenlemelerinizi gözden geçirin, her iki tema tabanında test ettim sorunsuz olarak çalışmaktadır.
Ayrıca eklenecek dosya yollarını da kontrol etmeyi unutmayın.
Yollarda ve düzenlemelerde sıkıntı yok iki sefer kurdum sonuç aynı da aklıma gelen sorun tema orjinal prosilver değil acaba ondan mı yada

Kod: Tümünü seç

<open src="includes/functions.php">
			<edit>
				<find><![CDATA[			$s_search_hidden_fields[$url_param[0]] = $url_param[1];
		}
	}]]></find>
Şu yoldaki kısım yok phpbb3 3.0.11 de mevcut ben güncelleme yapmadım 3.0.10 phpbb3 sürümüm acaba ondan olabilir mi?
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Kullandığınız temanın tam olarak adını veya var ise eğer phpbb.com tanıtım adresini verebilir misiniz?
Resim
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

ZeNaNLi yazdı:Kullandığınız temanın tam olarak adını veya var ise eğer phpbb.com tanıtım adresini verebilir misiniz?
phpbb.com adresinde var mı bilmiyorumda demo halini vereyim ismi madevo http://demo.phpbb3styles.net/madevo bunun yeşil hali.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Kullanmakta olduğunuz tema bir çok dosyayı prosilver temasından çekmekte dolayısı ile .css ve .js dosyalarını görmediğinden dolayı ajax desteği pasif kalıyor, bunun sonucunda beğeni fonksiyonu da beraberinde pesifleşiyor.

Sornunun çözümü için moda ait indirmiş olduğunuz klasör içeriinde styles/prosilver/template/ajaxlike klasörünü prosilver temasında ait olduğu yere atmanız yeterlidir.
SüKûT için test edilmiştir.
SüKûT için test edilmiştir.
Resim
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

hmm anladım ZeNaNLi ilgilendiğin için teşekkür ederim o aklıma gelmemişti :)
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

SüKûT yazdı:hmm anladım ZeNaNLi ilgilendiğin için teşekkür ederim o aklıma gelmemişti :)
Şimdi sıkıntısız çalışıyor fakat şöyle minik bi problem var benim beğendiğim mesajlar SüKûT bu mesajı beğendi yazıyo ama SüKûT bu mesajı beğendi yazması lazım...
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Böyle bir sorun ile karşılaşmadım henüz, dil düzenlemeleri ile dil dosyalarının UTF-8 (BOM'suz) olduğundan emin olun.
Resim
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

ZeNaNLi yazdı:Böyle bir sorun ile karşılaşmadım henüz, dil düzenlemeleri ile dil dosyalarının UTF-8 (BOM'suz) olduğundan emin olun.
UTF-8 (BOM'suz) olduğundan eminim orayla alakalı bi problem değil zaten anladığım kadarıyla değişkenle alakalı bi durum değişkene gelen kısım Türkçe karakter olduğu için öyle muhtemelen phpmyadmin de ki sql ile ilgili bi durum gibi geliyo bana tam da bilmiyorum size zahmet birde Türkçe karakter içeren bi nick ile deneye bilirmisiniz sizde de aynı sıkıntı olacak mı?
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Bir önceki mesajımı tekrar test ettikten sonra yazmıştım ve aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bahsettiğiniz sorun ile karşılaşmadım.
test
test
test.png (1.91 KiB) 4542 kere görüntülendi
(İlki Türkçe karakter içermiyor bir alttaki test kullanıcı2 Türkçe karakterler içermektedir.)
Resim
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

ZeNaNLi yazdı:Bir önceki mesajımı tekrar test ettikten sonra yazmıştım ve aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bahsettiğiniz sorun ile karşılaşmadım.
test.png
(İlki Türkçe karakter içermiyor bir alttaki test kullanıcı2 Türkçe karakterler içermektedir.)
malesef hâlâ çözemedim sorunu ve utf-8 bomsuzu seçip kaydettiğim halde ansı olarak kalıyor kodlama biçimi :S
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Mod 1.0.0 sürümüne güncellendi.
Yeni Türkçe dil dosyaları eklendi.
Yeni önizleme resimleri eklendi.
phpBB 3.0.11 sürümünde başarıyla test edilmiştir.
Resim
anqelus
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen anqelus »

Eğer Mchat kullanıyorsanız mod sorun çıkarıyor, saatlerimi yedi ama ikisini birden çalıştırabildim :) Eğer sizde sorun yaşarsanız aşağıdaki işlemi yapmanız yeterli.

Aç: overall_header.html

BUL:

<!-- IF S_MCHAT_ENABLE and (S_MCHAT_ON_INDEX or U_MCHAT) -->
<script type="text/javascript" src="{ROOT_PATH}mchat/jquery-1.5.0.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="{ROOT_PATH}mchat/jquery_cookie_mini.js"></script>
<!-- ENDIF -->
DEĞİŞTİR:

<!-- IF S_MCHAT_ENABLE and (S_MCHAT_ON_INDEX or U_MCHAT) -->
<script type="text/javascript" src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.8.3/jquery.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="{ROOT_PATH}mchat/jquery_cookie_mini.js"></script>
<!-- ENDIF -->
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen KIRA »

mchat olan forumuma bu uygulamayı kurdum ama baştan umil hatası veriyordu umili güncelledim sonra başarılı kurulum aldım ama kontrol panelimde beğeni modu mod çerçevesinde gözükmedi ve tek değişiklik profil alanlarındaki beğenilen mesajlarım falan çıkması oldu. Sorun nerede acaba? Bu arada 3.0.10 kullanıyorum sorun bu olabilir mi?
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir