Her sayfada "Yeni İleti"nin görünmesi için...

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Chopin
Kayıtlı Kullanıcı

Her sayfada "Yeni İleti"nin görünmesi için...

Mesaj gönderen Chopin »

Biliyorsunuz ki panonun ana sayfasında Yeni İletiler link'i mevcut. Fakat bir forum sayfasına, altforum'lara veya konu görüntüleme sayfasına girdiğinizde bu Yeni İleti link'ini artık göremeyiz ve yeni ileti var mı yok mu diye ta anasayfaya dönmeniz gerekir. Bu da vakit kaybına ve fazladan veri trafiğine sebep olur (Eğer Shift veya Ctrl ile Yeni İletiler'e girip de orjinal sayfayı korursanız ayrı tabi). PhpBB2.x'te bu link hep sayfanın tepesinde olurdu ve ulaşım kolaydı ama 3'te yok. Durum böyle olunca aşağıdaki çözümü buldum.

Aşağıdaki işlemden önce lütfen ilgili dosyanın yedeğini alın.

\styles\prosilver\template yolundaki overall_header.html dosyasını edit'leyin.

Kod: Tümünü seç

<a href="{U_SEARCH_SELF}">{L_SEARCH_SELF}</a> &bull;
satırını bulun ve altına boş satır açarak aşağıdaki kod'u yerleştirin.

Kod: Tümünü seç

<a href="search.php?search_id=newposts">{L_SEARCH_NEW}</a>
İlgili dosyayı sunucuya yükleyin ve sunucudaki cache klasöründeki önceden kalan overall_header.html dosyasını silin.

Artık her sayfada Yeni İleti link'ini görürsünüz. Bu mesaj umarım yasal olarak problem yaratmaz. Bu yazılımın bu tip değişikliklere açık olduğunu sanıyorum. Yanlışım varsa üzgünüm...
Drummer@Pikare
Capris
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Emeğe saygı

Mesaj gönderen Capris »

SaoL...
ufoss
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Her sayfada "Yeni İleti"nin görünmesi için...

Mesaj gönderen ufoss »

bence gerekli birsey ama RC07 de calismadi... :(
Calistiranan varmi
homicidium
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Her sayfada "Yeni İleti"nin görünmesi için...

Mesaj gönderen homicidium »

Bu konu hakkında güncel çözüm bilen var mı?
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir