phpBB3 Seo Kurulum Resimli Türkçe Anlatım

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
paylashare
Kayıtlı Kullanıcı

phpBB3 Seo .htaccess ve RANK sorunu

Mesaj gönderen paylashare »

mrb, phpBB 3.0.9 subsilver2 tema kullanıyorum. bu seo modunu kurdum herşey yolunda. linklerim google da ilk sıralarda çıkmaya başladı herşeyden memnunum. yaklaşık 4 ay oldu kuralı. kurulumda en çok zorlandığım kısım .htaccess dosyasını düzenlemek oldu. kurulum sonunda admin panelinde phpBB SEO sekmesinden yeni bir .htaccess dosyası oluşturup içeriğini kopyaladım. fakat linkler açılmadı. sorunu şöyle çözdüm;
benim phpbb forumum ana dizinde değil http://www.siteadi.com/forum içine kurulu. .htaccess dosyasını ana dizine atın herşey düzeliyor. çok uğraştırdı beni paylaşmak istedim. şimdi başka bi sorunum var 2 gündür uğraşıyorum. seviye resimleri ( rütbe/rank ) konularda ve kullanıcı profil sayfasında gözükmüyor. mysql den falan kurcaladım baya sonuca varamadım rank sistemiyle ilgili bi düzenleme yapılmamış sanıyorum ama bilen varsa yardımını bekliyorum.

problemi daha ayrıntılı anlatayım;

örneğin 'www. paylashare.com/programlar/mozilla-firefox-t1709.html' adresindeki konu VIP üye tarafından yazılmış. üyenin avatarı altında VIP üye yani rank title olarak yazıyla yazıyor. altındaki rank img görünmüyor. resim url sine baktığımda 'www. paylashare.com/programlar/images/ranks/vip.gif' olarak görünüyor ve yalnış adres resim görünmüyor. resmin tam yolu (rank_path) 'www. paylashare.com/forum/images/ranks/vip.gif'

mysql de phpbb_config'den rank_path satırına baktığımda 'images/ranks' olarak tanımlanmış. aynı şekilde smilles ikonlarına baktığımda phpbb_config de icons_path 'images/icons' olarak tanımlanmış. ileti içindeki gülücük ikonlarının tam yolu 'www. paylashare.com/forum/images/smilies/icon_e_biggrin.gif' olarak görünüyor. aradaki fark birinde forumun adı (örn:programlar) yazıyor birinde 'forum' yazıyor. 'forum' yazan ikon görünüyor forumun adı (örn:programlar) yazan rank resmi görünmüyor. şimdi bu sorunu nasıl çözebiliriz. ben buraya kadar getirdim kaldım desteğinizi bekliyorum..
migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB3 Seo Kurulum Resimli Türkçe Anlatım

Mesaj gönderen migo58 »

SQL ERROR [ mysqli ]

Incorrect string value: '\xFElemle...' for column 'template_data' at row 1 [1366]

Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen bir yönetici ile iletişime geçin.

bu hatayı aldım. ve o kadar büyük bir dosyaki şimdi herşeyi eski haline nasıl çevireceğim onu düşünüyorum :S
migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen migo58 »

Arkadaşlar benim forum için tehlike çanları şiddetli şiddetli çalıyor sanırım şuan da...
bu modu kurdum ve çalıştıramadım sanırım htaccess dosyasında bir hata yapmıştım herneyse herşeyi eskisi dosyalarıyla değiştirerek eski haline getirmek istedim. yaptığım editleri tek tek sildim root a attığım dosyaları kaldırdım vs.. ama şimdi forum eski haline dönmüyor malesef ve hata veriyor

Genel Hata
SQL ERROR [ mysqli ]

Incorrect string value: '\xFElemle...' for column 'template_data' at row 1 [1366]

Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen bir yönetici ile iletişime geçin.

bu hatayı alıyorum....

lütfen acil yardımcı olabilirmisiniz neden böyle oldu acaba...
allahtan forumu kurmadan önce sql yedeklerini almıştım ama o işe yarar mı acaba ?
ne yapacağımı şaşırdım resmen :S
migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen migo58 »

arkadaşlar şimdi tüm dosyaları tek tek bir kez daha kontrol ettim ve gerçekten tüm dosyaları eski haline çevirdiğimden kesin emin oldum. ama buna rağmen neden çalışmıyor anlamadım...
forum da sadece 2 dosyayı eski haline getirebildiğimden emin değilim birincisi...
root da bulunan htaccess dosyasının içeriğini değiştirmiştim modu kurarken...
birde yanlışlık yaparak cache içindeki aynı isimli dosyanın içeriğini değiştirmiştim...
elimde o dosyaların eski hali var ama yeniledğim halde çalışmıyor :(
eğer halledemezsem o kadar emeğim boşa gidecek :( kabus gibi lütfen birisi yardımcı olabilir mi. admin şifrelerimi de vermeye hazırım yeterki çözülsün :(
keşke denemeseydim bu modu...
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

Seyfulislam58 yazdı:Auto mod ile kurdum bu hatayı aldım.
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
install.xml'i acin ve Template dosyalarinda yapilacak olan degisklikleri "el ile" kontrol edin. Daha sonra YKP > Stiller > Sablonlar ve Temalari yenileyin ayrica YKP Ana sayfasindan Önbellek temizleyin.
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

EsmerOzcan kardeş 11 ay sonra hızlı bir giriş yapmışsınız hoşgeldiniz..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 491
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Ademx33 yazdı:EsmerOzcan kardeş 11 ay sonra hızlı bir giriş yapmışsınız hoşgeldiniz..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

oldu mu o kadar ya :mrgreen:

telafi etmeliyim o zaman, hosbuldum :)
akblt.space

SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

EsmerÖzcan yazdı:
Ademx33 yazdı:EsmerOzcan kardeş 11 ay sonra hızlı bir giriş yapmışsınız hoşgeldiniz..

oldu mu o kadar ya :mrgreen:

telafi etmeliyim o zaman, hosbuldum :)
Anlatımdaki resim linkleri çökmüş :)
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

SüKûT yazdı:
Anlatımdaki resim linkleri çökmüş :)
Güncel sürüm; http://www.youtube.com/watch?v=ENsPknDk ... LZ&index=3
akblt.space

korayaksu61
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen korayaksu61 »

Resimler görüntülenemiyor. Resimleri yenileyebilir misiniz?
wmprla
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen wmprla »

Selam sitemde anahtar etiket sisteim kullanıyorum phpbb seo kurulu herşey gayet güzel ama aşağıda verdiğim etiken linklerini google index almıyor :(

http://www.xxxx.com/search.php?search_i ... xonomy=588

bunun sebebine olabilir dersiniz.

Bu arada benim amacım etikette bulunduğum konunun linki görünsün bunun için etiketin php dosyasında linki buldum buraya nasıl bir işlem yaparsam direk konu linkini alabilirim

Kod: Tümünü seç

$res = $res . '<a class="colauth_term" href="search.php?search_id=tag&sr=topics&taxonomy=' . $row[term_taxonomy_id] . '">' . $row[name];
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

04 Mayıs 2013
  • Resimler yenilendi
  • Video anlatım eklendi
  • Türkçe düzenleme linki eklendi
akblt.space

Time Lord
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Time Lord »

The MOD is missing an action matching the find ‘<a href="#p{postrow.POST_ID}">’ hatası veriyor automod ile kurarken. Daha önce kurduğumda bu hatayı almamıştım. Sorun nedir acaba?
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Time Lord yazdı:The MOD is missing an action matching the find ‘<a href="#p{postrow.POST_ID}">’ hatası veriyor automod ile kurarken. Daha önce kurduğumda bu hatayı almamıştım. Sorun nedir acaba?
KODu bulamadığını söyülüyor, önemsemeden devam ediniz.
akblt.space

Time Lord
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Time Lord »

Devam edebilme şansım yok. Ayrıca phpbb'yi silip tekrar kurdum fakat şimdi AUTOMOD'da (store/mods'a attığım halde install.xml'i) install gözükmüyor. Bu bir kaç mod içinde geçerli. Herşeyi düzgün yapmama rağmen göstermiyor, çözümü nedir?
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir